Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 21 éves lánynak nagyon késő...

21 éves lánynak nagyon késő lenne elkezdenie karatézni?

Figyelt kérdés
Nem versenyszerűen gondoltam, csak hobbiként, egyetem meg munka mellett. Lenne egyáltalán időm rá, sok időt igényel? Úgy hallottam kikészíti a lábat az idők során, főleg a térdet, ami kissé elriaszt. Másrészt nem akarok nagyon izmosodni sem, inkább csak a fitt-sportos alakomat szeretném megtartani. Vagy esetleg tudnátok más hasonló küzdősportot ajánlani a igényeimhez?
2014. máj. 13. 13:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul fővárosban élek, estig dolgozom, kicsit még az önvédelem is motoszkál ilyen szempontból a fejemben...
2014. máj. 13. 13:19
 2/16 anonim ***** válasza:

sosem keso.csak ne dicsekedj vele.jaj titokba:)

Kulomben cukkoln fognak.2-3 ev mulva majd elfenekeled a sracokat akik nembirnak onmagukal.

2014. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem késő, csupán Magyarországon alig van használható karate edzés. Amit minden 2. iskolában megtalálsz sportkarate annak pedig nincs köze a karate harcművészethez, értelme sincs semmi. Se önvédelmet nem ad, se mozgáskészséget nem fejleszt, tényleg nem egészséges.


Folytatnám azzal, egy nő ha már a fővárosban él, miért a merev kemény karatét akarja tanulni, miért nem harci taichit vagy jujutsut tanul? A jujutsu is japán, de sokkal lágyabb, a taichi leírhatatlanul lágyabb és nőiesebb, és a fővárosban nem csak dísztaichi edzés van.

2014. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, hogy ahova járni fogsz ott milyen minőségű karatét oktatnak, de én mindenképpen kipróbálnám a helyedben. Konkrétan megizmosodni nem fogsz tőle, de sokkal fittebb leszel, pl. anno mielőtt elkezdtem küzdősportolni 10 perc hólapátolástól leszakadt a hátam, a karatés erőnléti edzések után már nem voltak ilyen gondok (persze karate nélkül is rájöhettem volna hogy edzeni kéne)
2014. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ugyan már Kérdező. Olyan kell ami tényleg jó önvédelemre?

Akkor a kárátéjozást, meg a harci tájcsít meg a többi baromságot el lehet felejteni.

Erre van szükséged:

https://www.youtube.com/watch?v=BGMnqPlUZHQ

2014. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Pesten van tényleg színvonalas taichi edzés, ha hiszed ha nem :)


Jó, a tűzfegyvereket adom. De ki mondta, hogy fegyverekre nem képzik wudangosoknál? :D


Mondjuk Kalára tényleg nem, de gázpisztoly, gumilövedékes cucc tanulható taichi edzésen is, egyszerűbbek mint a vívás :))

2014. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Mondjuk Kalára tényleg nem, de gázpisztoly, gumilövedékes cucc tanulható taichi edzésen is, egyszerűbbek mint a vívás :))"


Hagyjuk már a kamut! Maximum legyezős és kardos formagyakorlatok vannak egy tai chi edzésen. Harci tai chi...na persze. XD

2014. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha gyomorszájon dörgölnélek akkor az is legyezős formagyakorlat lenne?
2014. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Maximum legyezős és kardos formagyakorlatok vannak egy tai chi edzésen"


Egyébként mégis miről beszélsz? Milyen maximum? A formagyakorlatok a MINIMUM, egy fajta edzésmódszer amit kiegészít a többi, hogy érted hogy maximum formagyakorlatok vannak? Sparring miért formagyakorlat? Küzdelmi gyakorlatok miért formagyakorlatok?


Box edzés is formagyakorlat, mi? :D

2014. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mire eljutnál odáig az első combosomtól lecsücsülnél. :D
2014. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!