Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a jobb: karate vs...

Melyik a jobb: karate vs taekwondo?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Stílustól és oktatótól is függ, nem lehet így kijelenteni.
2014. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, habár a hideg ráz már a karate szó hallatán is de attól még tagadhatatlan, hogy ott edzik ki a legjobban a testet én szerintem arra voksolnék bár ha a hazai viszonyokat nézzük akkor inkább tkd.
2014. máj. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
BBKristof válasza a nyerő, másodikét meg se nézd.
2014. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Edző kérdése.. ja, ezt írta BBKristóf, igaza van.
2014. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg a karate edzi fel legjobban a testet. Ez nem is lehet vitás.


Nézzétek meg ezeket a kis kóreaiakat. Még egy rózsaszín HelloKitty húsvétinyuszijelmezbe öltözött 12 éves roma tiniribi is elverné őket, ugyan mit tudnak ezek a karatésokhoz képest.


https://www.youtube.com/watch?v=0gkiRz_5XJU

2014. máj. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem szabadnapon mellékállásban falbontást vállalhatnának. Puszta kézzel. Lábbal. Csukott szemmel, teázgatás közben.. :D
2014. máj. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"bár ha a hazai viszonyokat nézzük akkor inkább tkd."


Figyelembe véve azt, hogy a magyar karate iskolák 90%-a egy tartály fos, ugyanakkor magyar TKD sulik kb. 70%-ban jók, akkor egyértelműen a TKD. Persze lehet valaki akkora mázlista, hogy kifogja a maradék 10%-ba tartozó jó karate edzést, és persze lehet annyira balszerencsés is, hogy ki fogja a maradék 30%-ba tartozó gagyi TKD edzést.


Ha viszont nem magyar viszonylatba nézzük, hanem általánosan magát a két harcművészeti stílust, akkor tényleg tökmindegy. Felesleges összehasonlítani egy észak-koreai taekwondo mestert egy okinawai karate mesterrel. Mindkettő nagyon kemény harcos.

2014. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem a TKD közelebb áll a szívemhez, mert már 8 éve űzöm a sportot, de egyetértek az előző válaszolókkal, az edző ngyon fontos.
2015. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!