Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Taekwondo vs Shotokan Karate?

Taekwondo vs Shotokan Karate?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

1, Melyik edzésre menj?

2, Melyik jobb? (mire?)

3, 'ki nyerne?' ?


Mi a kérdés? :)


Kevés helyen tartanak komoly TKD edzést, és Karatét is. Ha meg csak küzdősportként oktatnak, akkor egy boxoló felébük kerekedik sajna, tehát nyilván egyik sem. Ez azért van, mert gyenge szinten megtanulni rúgni értelmetlen, ahogy ütni is. Az ökölvívás kevés technikára összpontosít, de jó képességekre, ez sok esetben többet ér.


De kérdés, hogy mi a célod. Gyakorolgatni rúgni, mozgáskultúrát fejleszteni, erre minden jó. Sportolni, sparringolni ahhoz is jó a két kérdezett irányzat, csak sokszor hatékonyabbnak bizonyul az ökölvívás.

Addig, amíg nem veszünk egy jó helyen képzett TKD-st vagy Karatést, akkor az ökölvívónak csökkennek le az esélyei, drasztikusan. Csak hogy sokkal több színvonalas ökölvívó edzés van mint harcművészet, ez szomorú de mindig figyelembe kell venni.


Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2013. ápr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából a "ki nyerne"? kérdés lenne.:)
2013. ápr. 10. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szurkolj hogy írjanak hosszan..

Mert én erre tényleg csak azt tudom írni, hogy aki pillanatnyilag jobb, vagy régebb óta mester, tapasztaltabb..


Mindkettő külső stílus, az egyik ütősebb a másik rúgósabb. De mindkettő jól tud ütni, rúgni.. Egyikre sem jellemző a fegyveres harc (ha jól tudom), test test ellen.. nekem a TKD egy rúgáscentrikus karate. Melyik a jobb, egy ütéscentrikus karate vagy egy rúgás központú stílus? Hát attól függ, mennyire tudja lereagálni a nyilvánvalóan jó rúgásokat a karatés. Hiszen a rúgások hatótávolsága a nagyobb, tehát a taekwondo-s tud először - vagy gyakrabban, nagyobb hatótávról támadni, hiszen a rúgás távolságban ő dominálhat. Ha a karatés benéz egy trükkös rúgást, akkor akár rögtön el is dőlhet. Ha kisebb távolságba érnek, akkor bármi is lenne az szintén hamar eldőlhet, látványos lesz, akárki is győz, veszt mindkettő elismerést érdemel majd.


Nem tudom egy jól képzett karatés erősebb-e kézzel mint egy TKD mester. Mert ha igen, akkor lehet arra tenni az esélyeket, hogy a karatés túléli-e a rúgó távolságot, mert ha közelebb kerülnek akkor ütés távolságban esetleg jobb esélyei lennének mint a TKD-snak. Ennyire viszont én nem ismerem a Taekwondo kéztechnikáit, szerintem bármi lehet.

2013. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
melyik tkd? Az itf eléggé hasonlít a shotokonra.
2013. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a taekwon-do ban van itf és wtf is a ki nyerne? kérdés pedig a személyektől is függ akik küzdenek.
2013. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!