Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek jó az ashihara...

Szerintetek jó az ashihara karate?

Figyelt kérdés

Önvédelemre és MMA-ban milyen lenne?

http://www.youtube.com/watch?v=lhZhj1IZZHU

http://www.youtube.com/watch?v=BIS7JC1Uuak

#USBORNE válasza is érdekelne.



2014. jún. 26. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Nézd kedves kérdező, minden IGAZI harcművészet jó lenne önvédelemre és minden VALÓDI harcművészet megállná a helyét az MMA világában! Ilyen a tradicionális Ashihara karate is! Erre talán a legjobb példa Semmy Schilt! Ő kiegészítette Ashihara tudását más stílusokkal és a K1 egyik legsikeresebb harcosává vált (előnyére szolgált persze, hogy akkora, mint egy hegy, deha nem lenne tényleges küzdelmi tudása, akkor elmehetett volna a sóhivatalba)! Ő igazi eredeti tradicionális hagyományos Ashihara karatét tanult, nem pedig kamu utánzatot!

Magyarországon sajnos a harcművészeti edzések 95%-a csak pénzlehúzó parasztvakító hamisítvány, ami semmiféle reális harci értéket nem ad, így önvédelemre vagy ketrecharcra totálisan alkalmatlan! Amíg a naiv befolyásolható emberek beveszik a hazug wing tsun, krav maga, ninjutsu ócska marketingszövegeit, addig itt belföldön nem lesznek igazi harcművészetek! Sajnos hagyományos karate oktatás is csak pár helyen folyik Magyarországon, de ezeket szinte lehetetlen megtalálni!

Összegezve: a valódi ashihara karate tökéletes lenne önvédelemre/MMA-ra, de a hazánkban eladott kamu bűvészkedő ashihara csak arra jó, hogy hamis önbizalmat adjon!



#USBORNE

2014. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező! Ashihara szerintem jó. De remélem okos, tapasztalt és tanult kolléga a mi drága egyetlen #U-nk válaszát nem olvastad végig!? Drága U! Ashihara nemhogy nem tradicionális, de nagyon sokan még karatenak sem mondják! Az ok, hogy Ashihara Oyama tanítványa volt, de az általa kifejlesztett valaminek szinte semmi köze a karate de főleg a tradicionális karatehoz! Ebben látszik meg, mi a budo és mi nem. :)
2014. jún. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Most akkor mi a probléma drága Ozzy? Én is ezt mondom! Az ashihara jó, de Magyarországon nem oktatják, csak az utánzatát, ami lópikulát sem ér! A valódi ashihara viszont brutális tud lenni, még akkor is, ha nem is annyira TRADICIONÁLIS!



#USBORNE

2014. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Csak annyi, hogy az ahihara nem tradicionális, több karatés,szerint nem is Karate. Meglátszik, Ennyire ismered a karatet. Valaki, valahol valamikor mondta neked, aki túl türelmetlen volt megtanulni a karatet, hogy szar, meg csak pénz lehúzás, azóta azt szajkozod. Semmit nem értesz a budohoz, csak monologokat irkálsz. Néha tedd ki a fejed a ketrcen kívülre és nézz szét. Már az is jó lesz, ha észreveszed mi a különbség a budo Karate és az ashihara közt. Bár szerintem nem fogod észrevenni.
2014. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem hát, igazad van!

Amúgy a közeljövőben egyszer ha ráérsz/ráérek, akkor van kedved velem sparringelni, tisztelt legyőzhetetlen karate vitéz pajtásom? Nem kell megijedni, én csak egy ketrechoplita vagyok!



#USBORNE

2014. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha Eger környékén jársz, akkor szólj.
2014. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos nem sűrűn jártam arra életemben, de ha ott vagyok, akkor nagyon szívesen megkereslek!



#USBORNE

2014. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Singham ***** válasza:

Attól függ, hogy miként oktatják (mint minden más stílusnál).

Elvileg jó lenne, hisz Ashihara pont azért fejlesztette ki, mivel szétverték őt az utcán míg Kyozott (ezután mondja nekem valaki, hogy a Kyo jó önvédelemre magában).

Így hát teljesen átváltoztatta a Karate edzéseit, ami - mint írták is - már nem volt tradicionális. Forma gyakorlatok nem nagyon maradtak bent, kőkemény sparringok boksz kesztyűben volt jellemző a stílusra.

Itthon, hogy milyen azt annyira nem tudom, mivel Ashihara Karateval nincs tapasztalatom.

2014. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Singham ***** válasza:

Na, véletlenül dupla post lett.

MMA-ban önmagában semmi se jó. Elmúltak már azok az idők. A Graciek család nagyjai se biztos, hogy győznének a mai MMA világban. MMA-hoz kőkemény kellene űzni mellette földharcot (BJJ, Sambo, stb.), meg olyan stílust, ami erősen a takedownra gyakorol (judo, birkózás). Ehhez meg kőkemény munka kellene, hisz itthon ez jelenleg úgy oldható meg legkönnyebben, hogy Ashihara Karatera is jár az illető, meg keress valamilyen normális MMA klubot (ami keményebb dió lenne, mint a későbbiekben a párhuzamos edzés).

2014. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Ashihara nem karate! Csak üt, rúg, üt, rúg, üt, rúg, sehol egy klasszikus karate technika. Karate nem ütésből és rúgásból áll!
2014. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!