Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Box vagy ashihara karate?

Box vagy ashihara karate?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 21:04
1 2
 1/12 aikiboxer ***** válasza:

Box, mert

- Védőfelszerelésben (puhakesztyű, fogvédő) full kontakt alakítja ki a helyes küzdelmi készséget

- Letisztult, egyszerű, célratörő mozgáskultúrája van szemben a karate robotember mozgásával

- Sallangoktól mentes.

2013. nov. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Box de...


Az Ashihara karatét szokták jól csinálni. Meg kell nézni, mert ha jól csinálják, akkor erősebb mint a box.


A karate a rossz edzésmódszerek miatt nem szokott jó lenni. De az Ashihara.. az érdekes. Abban még mindig van lehetőség, jó edzésre úgy tudom. Meg kell nézni. Meg összehasonlítani boxoló haverokkal a karatésokat. Aztán kiderül a l'ecsó.

2013. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Box a karate-ban egymáshoz se értek :DD
2013. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A melegfelvonulásra készülő versenykaratés bu.znyákok talán nem. De igazi karatés megölné a boxolót. Nehézség nélkül, csak alkarral alkart ütve. Nem érdemes összehasonlítani az itthon alig jelenlévő komolyabb karatét az ökölvívással. A sportkaratét pedig megintcsak nem érdemes összemérni, ott meg azért mert a boxolók 16 unciás kesztyűt nyomnának fel a versenykaratésok ülepébe. Ez biztos.
2013. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Megnézném melyik karatés verte volna meg tysont fénykorába.
2013. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Wing Tsun azt nő találta ki, nem kell nagy erő hozzá és nagyon jó!
2013. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahogy most oktatják azt Magyarországon sem nő, sem férfi nem védi meg magát vele..



Tysont fénykorában egy gyakorlott, kemény okinawai 60 kilós karatemester verhette volna el.

Valószínűleg szétrúgná a lábát néhány mozdulattal, utána használhatatlanná üti az alkarját, ehhez sem kell sok mozdulat, a végén elég néhány ütést bekapni, de én most elvonatkoztattam elég sok szabálytól. Lehet, hogy ökölvívó szabályok között, kesztyűben nem így lenne, sőt.. kivéve, ha szét tudják ütni az alkarját, mert akkor a boxoló nem nagyon üt többet.

2013. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek mi értelme is van? Nem tök egyértelmű, hogy a karate? Hisz a box a sport emberek! :D nem rossz, de csak akkor használható önvédelemre ha csak 1 ellenfeled van, és az is kisebb és gyengébb nálad! A karate meg egész hatékony önvédelem tulajdonképpen az a japán kung-fu! Szóval tök egyértelmű, karate! Sok sikert! Drukkolok!
2013. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elvben a karate az harcművészet. De ez oktatáson múlik..


Márpedig a legtöbb karatét itthon pont úgy oktatják, hogy inkább zumbázni küldenék valakit..


Az ashiharáról úgy hallottam hogy ez más. De sajnos nem ilyen egyértelmű a kérdés..

2013. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Edzőtől függ. Ha jól oktatják, akkor az Ashihara Karate valamivel jobb, mint a boksz. Csak sajnos itthon sok ,,Karate" edzés nem valami jó szokott lenni. Ezért is írtam, hogy nagyon figyeld meg milyen az edzés Karate-n. Ha a gyerek edzésen csak visongó, rohangáló kis gyerekek vannak, akkor azonnal fordulj meg és menj ki. Ezek szoktak azok a klubok lenni, akik csak a pénzre mennek rá.
2013. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!