Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen íj kell nekem?

Milyen íj kell nekem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy 13 éves vagyok,és szeretnék íjászkodni.Milyen íj(ak)at tudnátok ajánlani,amit inkább célbalővésre használnám,és max. 35000 Ft-ot tudok rászánni.Én nagyon szerettem volna egy erősebb 60 lb teljesítményű íjat,de ne nagyon találtam az árhatáron belül.De ha mégis tudtok,ilyet (talán egy kicsit gyengébbet)azt légyszi írjátok le.Én már néztem egy íjat ami esélyes,a Decathlon-ban lehet kapni egy csigás íj 40 lb-s és 30000 Ft.Jó választás lenne?És ne írjatok olyanokat,hogy gyenge lennék hozzá felhúzni a 60 lb-s íjat,nem mondom,hogy izomember vagyok,de elég erős.A válaszokat előre is köszönöm!

2014. júl. 21. 18:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és nem most íjászkodom először!
2014. júl. 21. 19:03
 2/14 Singham ***** válasza:
100%

Decathlon felejtsd el sürgősen. Most komolyan onnan akarsz venni? Ne csodálkozz majd utána, ha az első lövés után szétesne a kezedben.

Inkább menj el egy rendes íjász boltban, ahol segítenek kiválasztani neked a megfelelő erősségű, méretű, stb. íjat. Igen, megfelelő erősségű kell, mert nem ,,kihúzni" nehéz, hanem megtartani szabályosan.

2014. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ami nekem még szóba jöhet az ez:

[link]

csak nem tudom,hogy ezek a tradicionális íjak mennyire jók.Mert ez árban is megfelelő lenne,és erősségben is.

2014. júl. 22. 11:38
 4/14 A kérdező kommentje:

Amúgy a Decathlon-ból ezt az íjat néztem ki:

[link]

2014. júl. 22. 11:38
 5/14 A kérdező kommentje:
És ha már itt vagyunk,a Decathlonban csak az íjak a gagyik,vagy íjász felszerelést is onnan vegyek?
2014. júl. 22. 11:40
 6/14 Beniy ***** válasza:
Figyelj, a Decathlonban kb. minden gagyi, úgyhogy az mindenképpen felejtős. 30 fontos és afeletti íjakat szerintem még felejtsd el, mert lehet, hogy úgy gondolod, hogy erős vagy, de azt ki kell tudni tartani viszonylag hosszú ideig is. Egy csigás íjjal persze ez nem különösebben nagy probléma (a húzás felénél leveszi a terhelést), de az meg inkább olyan mint egy puska, én azzal nem szeretek lőni. Én 24#-os íjjal kezdtem, és én ha jól emlékszem akkor lehettem 12. A legjobb az, ha bemész egy tényleg ezzel a sporttal foglalkozó boltba, és ott megkéred az eladót, hogy kipróbálhass egy-két íjat. Hidd el, érezni fogod, ha valamelyik túl erős, vagy túl gyenge. Egyébként, ha az íjon nincs vessző, akkor nem szimplán eleresztjük az ideget, hanem szépen visszaengedjük. :) (csak hogy ha esetleg elmész egy boltba, akkor ne az legyen, hogy kiabálnak veled)
2014. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 23. 12:22
 8/14 A kérdező kommentje:
Én alapjába véve csigás íjat akartam, de azok mind elég drágák sajna. És amúgy egy ilyen tradicionális íjról le kell venni az ideget ha tárolod? És kb. egy 40#-os íj meddig tud ellőni?
2014. júl. 23. 12:29
 9/14 Beniy ***** válasza:
csigás íjakat leginkább vadászatra szoktak használni, és eleve szerkezete miatt drága. A sima reflexíjakról, és a tradícionális íjakról is le kell venni az ideget (lealjzani), és úgy kell őket tárolni, de ez nem egy nagy cucc, csak meg kell tanulni, és elég erősnek is kell lenned hozzá. fontos, hogy nem szabad rámarkolni a szarvra, mert megcsavarodhat az íj. Én egy 40#-os íj maximális lőtávolságát 150-170 méterre becsülném, de ez több dologtól is függ. Egyébként csak nagyon sokára fogsz annyira messzire lőni. Az én 24#-osom amúgy olyan 90-95 méterre lőtt anno. Egy 120 méter hosszú pályára jártam ki lőni.
2014. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És mennyire lő el egy 60#-as íj és egy 65#-ös?
2014. júl. 27. 13:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!