Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen íj kell nekem?

Milyen íj kell nekem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy 13 éves vagyok,és szeretnék íjászkodni.Milyen íj(ak)at tudnátok ajánlani,amit inkább célbalővésre használnám,és max. 35000 Ft-ot tudok rászánni.Én nagyon szerettem volna egy erősebb 60 lb teljesítményű íjat,de ne nagyon találtam az árhatáron belül.De ha mégis tudtok,ilyet (talán egy kicsit gyengébbet)azt légyszi írjátok le.Én már néztem egy íjat ami esélyes,a Decathlon-ban lehet kapni egy csigás íj 40 lb-s és 30000 Ft.Jó választás lenne?És ne írjatok olyanokat,hogy gyenge lennék hozzá felhúzni a 60 lb-s íjat,nem mondom,hogy izomember vagyok,de elég erős.A válaszokat előre is köszönöm!

2014. júl. 21. 18:59
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
60-as íjat már vadászatra szoktak használni.. gyakorlásra, célba lövésre bőven elég egy 40-es fonterejű.
2014. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Van egy meglehetősen jó erőben lévő férfi ismerősöm, akinek van ugyan egy 50 fontos íja, de max kettőt lő vele, aztán megy vissza a kényelmes 40 fontosra. Mert azzal élvezet lőni hosszú távon is, a másik meg csak néha, 'buliból'. Egy íj meg elég drága ahhoz, hogy a szekrényen porosodjon.

Egyébként tudod, hogy 60 font az kb 27 kg? Ez közel lehet a mostani testsúlyod feléhez. Úgyhogy hacsak nem csinálsz meg 50 félkezes húzódzkodást naponta, nem vagy elég erős hozzá.

2014. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket,megvan az íjam!
2014. szept. 17. 22:22
 14/14 bkk válasza:
Nézd meg a csodaszarvas íjászbarlang weboldalát egész jó íjak vannak ott 26 000-ért simán vehetsz egy 60 fontos íjat amivel akár 400-tól 500 méterig is ellőhetsz
2014. dec. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!