Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elkezdjek Vívni? Mi az előnye...

Elkezdjek Vívni? Mi az előnye neki és Gyöngyösön van valami egyáltalán?

Figyelt kérdés
Kérlek szépen segítsetek nekem:/

2014. júl. 29. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek is hány éves vagy, és komolyan vagy hobbi szinten gondolnád? (16/f vagyok és lassan 5 éve vívok)
2014. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

15 éves lány vagyok.

Komolyan gondolom. Eddig 9 évig teniszeztem és másfél éve röplabdázom.

2014. júl. 30. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek hozzád, leírok mindent ami most csak eszembe jut.

"Gyöngyösön van valami egyáltalán?"

-Fogalmam sincs, de ennek szerintem utána lehet érdeklődni.


"Mi az előnye neki?"

-Én versenyzek már nagyon régóta, imádom csinálni. Lábizmot erősíti, eléggé hajlékony leszel tőle, elvégre egy kitörés minél nagyobb, annál jobb (minden edzésen nyújtunk). Remek reflexeket ad, de én google-ztam neked egy részletet, szerintem itt értelmesebben leírják mint ahogy én eltudnám mondani:

-Fizikális előnyök

A vívás kiváló testmozgási lehetőség, edzi az izmokat és a szív érrendszerét, bizonyos aerobic elemeket is kínál, de nem kell hozzá komoly fizikai erőnlét, vagy edzettség, és akár dohányosok is elkezdhetik. Azért jó, ha az ember rendszeresen nyújt és a lábmunka is segít; iskoláknál az sem árt, ha van némi karizmunk a vívó oldalon. Feltételezhető, hogy nem az extrém fizikai megerőltetést kereső emberek választják ezt a sportot, mert az ügyességnek és ötletességnek hangsúlyosabb szerepe van, mint az izmoknak. A rendszeres lábmunkánál fontosabb a "mentális izomzat".


A vívás mint sport

A vívás azokhoz a sportokhoz áll közel, melyekben a támadás és a védekezés a két fő elem. Épp ezért talán a labdajátékokkal és a küzdősportokkal áll a legközelebbi rokonságban.

A párbajtőr viszont szerintem a sakkhoz hasonlít a legjobban: az akcióim egyszerre támadások és védések is, és a pillanatnyi helyzetet felmérve tervezem el előre a megfelelő lépést.

Lényeges különbség az akciók közt eltelt időn van... (annyit hozzá tennék hogy rengeteg mindent fejben döntesz el, és úgy indítasz támadást.A támadások és védések reflexből jönnek már, ami rengeteg gyakorlást igényel.És sokan nem gondolnák de a lábmunka, az egyik legfontosabb dolog, az első edzéseken azt gyakoroltatják veled nagyon sokat, de később is minden edzésen a bemelegítés fontos része a lábmunka)


"Elkezdjek Vívni?"

-Bizonyára rossz lesz elsőnek, mert nem ismersz majd senkit edzésen, és nem is velük edzel majd, általában a kezdőknek külön megmutatják a lábmunkát, majd szúrópárnánál gyakorolod a szúrásokat. 1-2 edzés múlva már beköthetsz vívni, viszont még nagyon fura lesz. Gondolom eleinte nem lesz saját vívó ruhád, ez miatt ne is aggódj mert az egyesületek szoktak adni, viszont szerintem ez eléggé furcsa, mert nem biztos hogy a te méreted lesz, meg azt előtte mások is használták, nem biztos hogy tiszta, ami gondolom egy lánynak fontos.Ha a ruha nem is gond ilyen tekintetben, a fejvéd mindenképp, mivel azt nem szokták takarítani, és abba az ember általában bele izzad... Eleinte nem is figyelsz majd a "taktikára", mivel gyakorlod az egészet, viszont később nagyon jó lesz. Ugye eleinte mindenki legyőz, de onnan láthatod majd hogy fejlődsz hogy egyre több mindenkit versz meg. Szerintem ez a kezdőknek nagyon sok segítség, és erőt adhat a fejlődésre.

Viszont, írtad hogy komolyan gondolod. Így már nehezebb a helyzet. Vívásban országos versenyek vannak. Van egy nagy verseny sorozat, amit te pont kinőttél, és ez pedig az olimpici. Ez nagyon hosszú idő, itt ha korán kezded 4 évet is eltölthetsz. Mondanom sem kell rengeteget lehet itt fejlődni, és sok barátra is szert tehetsz. Viszont te már a kadet-be tartozol. Itt nagyon nagyon rossz lesz. Mert ebben a korosztályban már csak azok vannak akik nagyon komolyan gondolják és mondanom sem kell hogy a mezőny nagyon erős.Természetesen vannak más versenyek is, viszont cadet korosztályban még a nem országos is eléggé erős mezőnyű.

Nem azért írtam le a legrosszabb dolgokat hogy elvegyem a kedved, csak jobb ha tudod ezeket. Komolyabban még most is ellehet kezdeni vívni, nem késő, csak a dolgod lesz nehezebb. Szerintem a legjobb sport, imádom csinálni, és azt tanácsolom próbáld ki, ha nem tetszik abba hagyhatod, veszíteni nem veszítesz vele semmit.

"Röviden" ennyi, szerintem minden lényegeset leírtam, talán még az hiányzik hogy a tagdíj általában 5000ft/hónap és a felszerelés nagyon drága, főleg ha a márkásabbat veszed meg. Bármi kérdésed van privátban írhatsz szívesen válaszolok.

2014. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!