Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen longboard-ot ajánlotok?

Milyen longboard-ot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Downhill-re kellene.

25 éves vagyok, gyerekkoromban gőrdeszkáztam, szóval van alapom, és mindig is jól mentek az ilyen egyensúly dolgok.

Tudtok márkát ajánlani? Valami olyan kellene, ami nem a legsz*arabb, de nem is a legdrágább. Talán egy közepes és a felső kategória köztit venném célba (attól függően, hogy milyen árban mozognak).



2014. aug. 3. 17:28
 1/7 Beniy ***** válasza:
Háát azért gyakorlatilag nulla tapasztalattal nem feltétlenül DH-val kéne kezdeni. :D Egyébként a magyarországi DH viszonylatok elég silányak, szóval lehet, hogy jobban járnál egy Freeride setuppal. Kérdezd meg a srácokat a Facebookon a Hilldancers Hungarian Longboarding csoportban.
2014. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mondom, hogy nem vagyok kezdő a deszkázásban :D. Évekig deszkáztam, igaz csak az ollie-ig jutottam, talán egyszer sikerült kickflip is :D. Hát igen, azt gondoltam, hogy a M.O.-i DH lehetőségek elégge korlátozottak.

Facebookom nincs. Egyébként ez a freeride deszka DH-ra is alkalmas? Vagy ezek azok a mini deszkák?

Nekem kizárólag DH-ra kell, nem akarok a városban ezzel közlekedni. Hétvégéken, vagy szabadidőmben, amikor tehetem, akkor kimennék egy ilyen DH-s útra és jól felpumpálnám az adrenalinom :)

Szóval tudsz valami márkát ajánlani? Vagy esetleg körbenézhetnél az ebayen, persze csak ha nem esik nehezedre. :)

2014. aug. 4. 12:06
 3/7 A kérdező kommentje:
ja, még annyit, hogy ha tudsz valami jó DH helyeket, akkor írd le kérlek :)
2014. aug. 4. 12:09
 4/7 Beniy ***** válasza:
Az oké, hogy deszkáztál sokáig, de nem 60km/h-val mentél vele. :) Megállni is meg kell tanulni vele, mert itthon nagyon kevés az olyan út, amit ki lehetne gurulni. Egyébként nem, a Freeride deszkák általában vagy Drop Through vagy Topmount lapok, amik olyan konkávval vannak ellátva, amik jól fogják a lábat, szóval kényelmesebb megcsúsztatni. a DH lapok általában vagy Dropdown, vagy Double Drop lapok, de itt is vannak topmount, illetve szimpla Dropthrough lapok. Általában nagyon nehezek, és elég hosszúak/szélesek. A felfüggesztésnél általában a freeridehoz mozgékonyabb függőket szoktak használni, mert azzal könnyebb megkezdeni a csúszást, DH-hoz pedig minél stabilabbakat. Amire te gondoltál azok a mini cruiserek. Az teljesen más tészta. Ilyen stílusban jó deszkákat csinál például a Landyachtz, Omen, Sector9, Rayne, illetve a Bustinnak, és a Lodadnek is van néhány kifejezetten ezekre fejlesztett deszkája. A Wakeshopban nézelődhetsz egyébként.
2014. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat! :)

Én sem mindjárt 70-el gondoltam száguldani :D, azt majd később.

Ez a kép alapján [link]

a Topmount és a Drop Through között csak annyi a különbség, hogy az egyik pár mm-t kiemelkedik?

Youtubeon láttam DH-sokat, és elég soknak topmount alakú a deszkája. Ezek akkor freeride deszkák, vagy vannak DH-s deszkák is topmount formával?

2014. aug. 4. 14:47
 6/7 Beniy ***** válasza:
Akkor megnyugodtam. :) Hát azért a kettő között nagyobb különbség van azért. :D A topmount-ra ugye úgy van felrakva a függő, mint ahogy egy sima gördeszkára is. A dropthrough az úgy működik, hogy van egy lyuk fúrva a lapba, és fölülről van "beejtve" a függő, így sokkal alacsonyabban van a földhöz. Vannak persze topmount DH lapok is, ez inkább a rider ízlésétől függ. A kerék, és a függő is sokat számít, ahogy már írtam. :) A profibbak általában precíziós függőket szoktak használni, mert az abszolút nem ugrál. De lazább DH-ra egy sima alacsonyabb dőlésszögű öntött függővel sincsen probléma. Keréknek pedig DH-ra valami nagy, széles éles szélű kerék az ideális. De ezzel az a baj, hogy itthon nem igazán tudod kihasználni. Szóval itthon inkább a freeride az, ami élvezetes.
2014. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor alaktól függetlenül van DH és freeride deszka ugye?

A különbség az, hogy a freeridenál mozgékonyabbak a függők, illetve a DH-nál szélesebb/hosszabb a deszka?

Mennyivel szélesebbek a DH-k a freeride deszkáktól?

Freeride-ra azt írtad, hogy nem alkalmas DH-ra...nem alkalmas mert "veszélyesebb"? Vagy miért?

Ezek a srácok elég jól nyomják, freerideként van feltüntetve, több is a csúszkálás trükközés, de azért helyenként elég szépen süvítenek.

http://www.youtube.com/watch?v=OW-J2pQrlsw

2014. aug. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!