Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Deszkázni szeretnék Debrecenbe...

Deszkázni szeretnék Debrecenben. Hol lehet találkozni deszkásokkal, akiktől tanácsot kérhetnék milyen deszkát érdemes venni stb?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok, szeretnék hobbiból elkezdeni deszkázni, de mielőtt vennék egyet, tanácsot kérnék azoktól akik értenek hozzá, hol van pálya Debrecenben, mit érdemes venni még (védőfelszerelés stb) és úgy általánosságban infokat a deszkás közösségről Magyarországon/Debrecenben.

2014. szept. 21. 11:18
 1/6 anonim válasza:

Én kb fél évig deszkáztam.

Először szerintem az utca tökéletes megtanulni az alapokat. Védőfelszerelésnek meg minden ami nem ciki neked utcán. Én semmit nem hordtam, de egy könyökvédő jól jött volna, az sokat kapott:D Egyébként ha valami forgalmasabb helyen deszkázol majd megtalálnak a többiek.

2014. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beniy ***** válasza:
Hali! :) Eleinte nem érdemes kimenni skateparkba, mert nem fogod tudni kihasználni az elemeket. ;) Egyébként ha nem tervezel félcsövezni/poolozni, akkor nem igazán kell semmi, de egy bukósisak ajánlott. A fejed fontosabb, mint a kezeid. :) Viszont ezt te eldöntheted, hogy mennyire bízol magadban. Egyébként szerintem érdemes egy jobb minőségű komplett deszkát venni először, ami passzol az igényeidhez (a lap, és a kerék mérete, illetve keménysége, a csapágyak, stb.), tehát el kell döntened, hogy a gördeszkázáson belül mi tetszik. :) Síkterepen trükközni, szintezni, esetleg korlátozni, pool/félcső, csak szimplán gurulgatni? Mindegyikre van jobb/rosszabb "setup". Egyébként a gördeszkás közösség Budapesten kívül annyira nem aktív, de ha sok helyre elmész, akkor biztos találsz pár arcot. ;) Ha vásárlással kapcsolatban kérdésed van, akkor kérdezz nyugodtan. :D
2014. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is köszi az eddigi válaszokat (jöhetnek még :P). Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy Budapesten tanulok, szal mindkét városban vagyok :P

Azért is kérdeztem, hogy nem-e lehet valahol találkozni hozzáértő emberekkel, hogy kifaggassam őket a különböző deszkákról, kerekekről stb-ről. Am mivel sose deszkáztam egyelőre meg kellene tanulni megállni meg menni vele, tehát semmi extra dolog városban hobbi szinten kis trükközgetés + időeltöltésre használnám. Erre tippek, milyen deszka lenne jó?

2014. szept. 21. 20:50
 4/6 Beniy ***** válasza:
Na, akkor mákod van ebből a szempontból, mert szimplán csak bemész egy normálisabb skateshopba, és ott faggatózol. :D A többi helyen összegyűlő kölykök beszélhetnek egy csomó dolgot, az nem biztos, hogy előnyödre válik. ;) Egyébként én személy szerint a magyar utakra mindenképp minimum egy 53mm átmérőjű kereket választanék, de az 52 az még működőképes. Keménységre mindenképp 95-99a között választanék. :) Kezdőként egyébként érdemes egy komplett deszkával kezdeni (mondjuk ez a pénztárcádtól is függ), viszont ha például 45-ös a lábad, akkor egy 8" széles komplett meglehet, hogy kényelmetlen lesz. :D (8"-től szélesebb komplettet nagyon ritkán gyártanak, mondjuk a Pepperskaten pont van most egy.) Ha van pénzed, akkor viszont az a tuti, ha a saját igényeidnek megfelelően összeválogatod az alkatrészeket, és esetleg összerakatod az eladóval. :) Sőt, szerintem ha szépen mosolyogsz, akkor a tanácsadással/kipróbálgatással együtt is segítenek a boltban lévő cuccokból egy egész deszkát összerakni. :) Próbálkozz a Stégben, a Pepperskateben, vagy esetleg a Lokálban először. Bocsi, ha kicsit összeszedetlen volt. :D
2014. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a kommenteket. Sokat segítettetek!
2014. szept. 22. 18:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Hol lehet Debrecenben deszkás parkot/ jó deszkás helyet találni? ebben nem tud vki segíteni?
2014. okt. 31. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!