Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók, harcművészek!...

Küzdősportolók, harcművészek! Mi a véleményetek az Arnis pusztakezes részéről? Név szerint Panantukan vagy Suntukan? Főleg küzdősportolói szemmel érdekelne, érdemes mellé elkezdeni pl a box-ot?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja mi az itt van egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=fTCHAVVhC_E

De van még sok a youtub-on


2014. aug. 14. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mellé boxot nem érdemes. Inkább egy másik harcművészetet.
2014. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
külföldről nincsenek tapasztalataim de a hazai késes/botos hm-ek pusztakezes részei nem túl hatékonyak, nem fordítanak rá elég időt szóval valamit én mindenképp elkezdenék, a box nem rossz választás de arra számíts, hogy a 2 dolog eléggé eltér egymástól mozgásilag meg úgy mindenben szóval eltart egy darabig míg összehangolod a kettőt
2014. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez tisztára olyan volt mint kfm,annyi különbséggel,hogy abban több a kalapács ütés és kevesebb/hiányzik a ragadós kéz.

de a könyök és a fejelés az szerintem onnan van nyúlva.

a kfm sallang mentesebb,közelebb áll a valósághoz,csak az itthon nincsen.

ilyen önvédelmi edzéseken nem szokott lenni sparring.

a nélkül meg nem szokod meg,hogy mondjuk elkezded a nagy kaszálást önbizalommal telve,az ellen meg úgy telibever váratlanul,hogy se-ggreülsz meglepődve,kizökkenve.

rendszeres küzdelem nélkül nem tanulsz meg nyerni és veszíteni stressz alatt,fájdalom alatt.

ezért érdemes lenne mellé tenni a bokszot,hogy legyen egy valós képed a képességeidről a realitásról.

2014. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem gáz. 100 százalék technika irreális tapicskoló tanítvány ellen. 0 százalék sparring. esélytelen pl egy box, vagy thai box ellen.
2014. aug. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Más hm-et nem akarok, mert ebben minden benne van, a feszítések és dobások kimaradtak a videóból, meg bot és késharc is. A második válaszolónak igaza van, nagyon kevés idő jut a puszta kézre, ezért is akarok még vmit elkezdeni, voltam pár thaibox edzésen, de rengetegen vannak, az edző nem igazán figyelt az ujjoncokra. A box edzésen jóval kisebb a létszám (gondolom mert mindenki thaibox-ra jár), az edző is jó, ezért gondoltam erre. Ami a Keysi-t illeti azt nyúlták ebből és nem fordítva :D Végül pedig tisztában vagyok vele, hogy ezzel egy boxoló vagy thaiboxoló ellen aligha veszem fel a versenyt, de nem is készülök a UFC-be, aki pedig már látott utcai bunyót, több 1000 videó van a neten, ott bizony tapicskolás megy, pólórángatás, meg otthagyja a kezét, nem védi a fejét, beledől az ütésbe, be van rúgva stb., az utcán jó eséllyel ilyenekbe fut bele az ember, nem félprofi (thai, kick) boxolókba, meg ha igen ott a box meg thaibox tudás se segít, ha jobb mint én
2014. aug. 15. 11:08
 6/6 Singham ***** válasza:
100%

,,az utcán jó eséllyel ilyenekbe fut bele az ember, nem félprofi (thai, kick) boxolókba" Na ez a nem igaz. Elárulom kérdező, hogy utcán akik megakarnak támadni pont bokszolnak vagy pedig még mellette thai/kick bokszolnak (természetesen az otthoni kés gyakorlás mellett). Ráadásul a közhiedelemmel ellentétben ők nem egy-két évig nyomják, hanem több éven át azért, hogy az utcán ne nagyon legyen ellenfelük.

El kell felejteni ezeket a dogmákat, hogy utcán képzetlenek támadnak meg téged. Legtöbbjük ebből él, emiatt képezi magát, hogy minél sikeresebb legyen.

Ha meg olyan stílus kell kedves kérdező, amibe van minden akkor ott a japán Jujutsu. Abban is van ütés, rúgás, feszítések, dobások. Ezt jól is szokták oktatni.

2014. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!