Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tsun/Tzun plusz ökölvívás...

Wing Tsun/Tzun plusz ökölvívás együtt jó párosítás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a wing csun önmagában nem elég (sparring hiánya), de tetszik a stílus. Ha mellette eljárnék boxolni az már úgy hatásos lehetne?

2014. nov. 25. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

más a mozgáskultúra az ütéstechnika,köze nincsen a kettőnek egymáshoz nem épül egymásra nem egészíti ki egyik a másikat.

az ökölvívást amivel tudod kombinálni-savate,kickbox,tájbox,k1.

a wing tsunt meg elfelejted.

2014. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Teljesen más a kettő.


Wing Tsun: vállból ütnek, nincs lábmunka, csak totyognak mint a beszart kiskacsák, a legtöbb ütés az egyenes ütések különféle variációi. Bonyolult ütések, nem egyszerű megtanulni és nem is igazán hatékonyak.


Ökölvívás: csípőből ütnek, jó lábmunka, itt sincs sokféle ütéstechnika, de sokkal hatékonyabbak és egyszerűbb az elsajátításuk.


Szóval ne keverd szerintem. Bár ha elég szorgalmas vagy és sokat gyakorolsz otthon is, akkor akár kisülhet valami jó is belőle. Az én wing tsunos ismerőseim a WT mellett aikidót tolnak, sokan esküsznek rá, hogy így a kettő igen hatékony. :D

Hát nem tudom, de szerintem nem....

2014. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. nov. 26. 06:40
 4/12 anonim ***** válasza:
A wing chunban nem vállból ütünk... ott is belekell vinni a csípőt is csak nem úgy mint a box-ban de főleg a könyékből indulnak az ütések a vállak alig mozognak , lábmunka is van benne több mint gondolnád csak sokkal kötöttebb mint a boxban , és ha már itt tartunk a kettő simán összeköthető , ugyanis Bruce Lee megalkotá a Jeet Kune Do-t amiben a wing chunt ötvözi különböző stílusokkal mint pl. a box , ha tetszik a wing chun de nem tartod hatásosnak tégy egy próbát a JKD-el. Egyébirán van wing chunos hely ahol rendesen van sparring mert anélkül minden stílus értéktelen.
2014. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi neked is! A Wing chun edző ahová járnék, egyben Jeet Kune Do és Kali Escrima instruktor is :)
2014. nov. 26. 11:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak nem az a 11mester-es hely? nem ismerem őket de már én is szemeztem azzal , ha az és elmentél egy edzésre szívesen fogadom a véleményeket , hogy milyenek ítélted a helyet ha nem akkor meg tudsz dobni egy linket? Előre is köszönöm.Utolsó voltam
2014. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem a 11mesteres, én vidéken lakom nem Bp-n. De ahova én fogok menni, ott az edző 4. szintű wing tsun mester, emellett JKD és Escrima instruktor, meg ha jól láttam egy évig thai boxolt is, így már olyan rossz csak nem lehet :)
2014. nov. 26. 12:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Valóban jól hangzik , de igazából ha nem csak "varázsmutatványokat" tanulsz majd hanem van rendes bemelegítés meg erőnlét , sok páros gyakorlat köztük sparring , akkor jó lehet , az én edzőm is ilyen volt rengeteg edzés volt ami jobban hasonlított egy box kick box edzésre mint wing chunra de nyilán a stílusnak megfelelő mozdulatok alkalmazásával.
2014. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Remélem ez is ilyen lesz!
2014. nov. 26. 12:40
 10/12 anonim válasza:

KHM : Elnézést, de:

Wing Tsun vagy Wing Chun?

A Kung - Fu ezen ágai + pár faja nem a Siu-Lám harci rendszer része. A box és barátai viszont igen. HARCIRENDSZERRŐL beszélek!!!!!!!!

Ha WT akarsz megtanulni akkor Wt-ozz rengeteget, sokat, többet. :D és legyen sok pénzed ha mestervizsgára is akarsz menni!!!! (tapasztalat, én csóró vagyok)

A boxot avval kevered amivel csak akarod!!!!

Ha WT-t akarsz akkor nagyon sokáig rá se názz más harcművészetre, küzdősportra, mert más HARCIRENDSZER ( és a sok okos( hogy így megütnek, meg nem véded a fejed meg ez mi meg az mi..te meg még nem érted, hogy mit tanulsz és letörhetnek, hogy sz*r amit csinálsz,) könnyen összezavar egy lelkes WT kezdőt) de később mindenképp nézz szét, hogy a kung fut jobban megismerd!!!!!!!!!!!!!!

Ja és a Wing Tsun-t hamisítják!!!!!!!!!!! van mindenféle 'vingcsun'.

3 dolog kell: egy jó harcművészet

egy valamire való Mester

és egy szorgalmas tanítvány


Én a Wing Tsunt ajánlom, még akkor is ha nincs rá pénzem!!!

2014. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!