Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan készüljek fel? (Elsősor...

Hogyan készüljek fel? (Elsősorban Thai boxosok)

Figyelt kérdés

Nyár végén, ősz elején szeretnék elkezdeni Thai Boxolni... Nem versenyszerűen, csak tetszik az hogy küzdésre és akaraterőre tanít meg.

185 cm magas vagyok és 68-69 Kg. Sportolni versenyszerűen nem sportoltam... 1.5-2 évig bicikliztem, fél évig napi 5Km-t futottam. Most, hogy lassan jönnek a jó idők úrja elkezdek futni és úszni.

Szeretnék felkészülni, hogy nyár végére jó kondiban legyek. Mit csináljak?

Bármilyen segítséget, kritikát és véleményt megköszönök! :)


2010. jan. 30. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nemhogy elmennél kondizni +10kilót még simán felszedhetnél ha most elkezdenéd
2010. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocs! elfelejtettem írni... Koleszos vagyok, hétköznap futok és úszok... péntek-szombat vasárnap pedig napi 2-3 órát kondizok itthon...

A kondizástól nem lesznek túl kötöttek az izmaim? Azt hallottam, a thai boxhoz laza izmok kellenek.

2010. jan. 30. 14:24
 3/14 anonim ***** válasza:
185cm-hez 68kiló elég kevés, akkor lennének kötöttek az izmaid ha felgyúrnád magad kb 95kilóra 80még simán belefér
2010. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

tudom tudom, hogy vékony vagyok és bla-bla:) Nem azért szeretnék boxolni, hogy 85-95 Kg legyek... Nem szeretnék annyi lenni...

Azt szeretném megtudni, hogy milyen gyakorlatokkal tudnék jól felkészülni, hogy ne úgy álljak oda, hogy 20 perc után nem bírom:)

Felülés? húzóckodás? fekvenyomás? Futásban a gyors rövidtáv, vagy a kitartó hosszú táv?

Megéri a tavasz folyamán esetleg egy boxzsákot is beszereznem?

2010. jan. 30. 14:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy évig kondiztam rendszeresen, és elmentem bokszolni. Az első két hónapban fél óra alatt hulla voltam tőle. Akármilyen edzett is vagy, akármit is csinálsz előtte, az eleje kegyetlen nehéz lesz. Nemcsak erőnlét kell ilyen sportokhoz, hanem akarat és kitartás. Nem csak elfáradsz az ütésektől, be is kapod őket. Nekem például hónapok alatt sem sikerült elsajátítanom, hogyan bírjam ki, hogy a karjaimat végig fent tartsam védekezésképpen. Én javaslom a konditeremet, hogy valami izmot építs magadra, kelleni fog az nagyon... egyfajta védőpajzs. Ami erőnlét kell, azt meg belédverik ott, ne félj tőle. A kötött izmok meg pár hét alatt megszokják a másfajta terhelést, és voálá, ugyanannyi izommal, lazább leszel!
2010. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Megfogadom

Konditeremben milyen izmokat fejlesszek?

Futás?

Úszás?:)

2010. jan. 30. 23:16
 7/14 anonim ***** válasza:

A futás nagyon jó ötlet, ui a ringben kb. 1000 x nehezebb, mint mikor tévébe nézed!


Ha kíváncsi vagy rá hány menetet bírsz ki, akkor szaladj 7-800 métert pontosan 3 perc alatt, aztán pihenj 1 percet, majd szaladj még egy "menetet", majd pihenj 1 percet és így tovább. Ha kemény vagy, akkor csináld mindezt fogvédővel a szádban :))))


Erőre csinálj fekvenyomást meg hasizmot különösen ferde hasizmot (a hasad oldalsó része), ütőerőt főleg így fejleszthetsz.

Attól ne félj, hogy kötött lesz az izmod mert ez egyáltalán nem baj, sőt!


...ja és készülj fel a fájdalomra ;)

2010. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Kezdj el nyújtani is, az elengedhetetlen. Én kick-boxolok, de gondolom vagyis hát tudom hogy thai boxhoz is nagyon kell hogy hajlékony legyél, és fejbe rúgj bárkit
2010. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia én kb egy évig thai boxoltam...

Szerintem nem érdemes + kilókat felszedned, mert ha versenyre mész a Te súlycsoportodon belül magasnak számítasz és az előny (ütés-rúgástáv)...

A kondizás meg felesleges mivel ez által hamarabb savasodsz nem lesznek kitartóak az izmaid és mellette kötött leszel és ez hátrány.

Szerintem alapgyakorlatokat kéne csak csinálnod fekvőtámasz, felülés, guggolás, futás...

És sok szerencsét a sporthoz...;)

2010. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne csak kondizz, hanem nyújts lábra is. A futás és az úszás azonban jó, ne hagyd abba! és bizony laza izmok kellenek, nem lehetsz túlkötött, mert akkor lassú leszel.
2010. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!