Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Hung Gar kung-fut tényleg...

A Hung Gar kung-fut tényleg ennyire jól lehet használni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=H5XKRCqGRTY


Itt a videón egészen működőképesnek tűnik, mondjuk van benne egy-két fura mozdulat, viszont mindenképp hatékonyabbnak tűnik, mint mondjuk a wing chun.



2014. nov. 29. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

1 másodpercet sem védte a fejét,nulla volt az oldalmozgása,a ritmus érzéke zéró,a kontrát hírből sem ismerte és gyakorlatilag elesett folyamatosan a saját lábában annyira hiányzott a stabilitása.

szóval ez nem nulla,hanem mínusz.

annyi,hogy hitt önmagában,kezdeményezett és a tömege miatt a betalált ütéseinek volt súlya.

de ennyi,erre egy kevésbé parás teljesen képzetlen ember is képes és valljuk be sokszor a kezdeményezés legyőzi a képzettséget,itt is érvényesült ez,mert a másik nem tudott kibontakozni.

2014. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ni csak, ni csak ... végre egy normális kung-fus sparring video. Ahányszor kung-fus videókat néztem a youtubeon, a KÍNAI(!!!) kung-fusok soha sem használtak eredeti kung-fus mozdulatokat, csak ilyen elcseszett "kickboxos" kalimpálás volt, ami átment ilyen lökdösődésbe és ráncigálásba.

Valamint, az is baromira érdekes, hogy a videón egy fekát látunk kung-fuzni. Nem rossz!

Mondjuk azért kíváncsi lettem volna, hogy egy amatőr bokszoló ellen mit csinált volna, mert egy karatést leiskolázni nem nagy szám. Jó mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy szerintem a videón ilyen barátságos sparring van.


A hung gar kung-furól egyébként, én is jókat hallottam. Hát wing chunnál mindenképpen jobb, (mondjuk annál talán még a karate is jobb).

2014. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Korbács!

A videón egy barátságos sparring van. Egyikükön sincsen kesztyű, nyilván így nem is ütnek fejre. Ha már (gondolom) megbeszélték azt, hogy nincs fejre ütés, akkor persze, hogy nem védik. Ellenben a karatés próbált fejre rúgni, azt pedig a kung-fus védte, vagy ellépett előle. A maga módján nem volt ez rossz, ahhoz képest. Hát kung-fuban és a karatéban más a lábmunka és a tempó, mint mondjuk az ökölvívásban. Mondjuk egy jó lábmunkájú bokszoló ellen, szerintem sem lett volna egyiknek sem esélye.

2014. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja tényleg nem ütöttek fejre. Találtam még egy sparringos videót.

https://www.youtube.com/watch?v=WFFETnnV370

2014. nov. 29. 18:25
 5/6 Singham ***** válasza:
51%
20 másodpercig bírtam nézni. Ilyen videókra ne alapozz kérdező, mert a Kung Fus tűnt inkább részegnek, mint harcosnak.
2014. nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére a karatést leiskolázta.
2014. nov. 29. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!