Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit gondoltok az ashihara...

Mit gondoltok az ashihara karatéról?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei/hátrányai?Jó MMA-ba?Azt mondják,hogy sokkal másabb,mint a többi karate stílus.Mi a különbség?

2014. nov. 30. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ashihara karatéban nincsen katák (formagyakorlatok), sok a sparring benne, full contact. Ütnek és rúgnak fejre, van térd használat, valamint ebben a karatéban vannak dobások és földrevitelek is, viszont kimondottan földharc nincsen benne. Nem versenyzésre, hanem önvédelemre van kitalálva.

Én két helyen is voltam megnézni ilyen edzést.

Vagy az van, hogy bokszkesztyűben és fogvédőben sparringolnak vagy MMA-kiskesztyű + fejvédő + fogvédő. De kento-ban fekvőtámasz és makiwara amúgy itt is van.

Ja és nincsen benne ilyen színes övekre buzulás. Ahol én voltam nézőként ott három övszín volt összvissz, fehér, barna, fekete.

A mozgásanyaga igen csak eltér a többi karatétól, de legalább ez a karate jó is valamire.

2014. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
AZ egyik legjobb karate.
2014. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Singham ***** válasza:
57%

Ugyanúgy vannak az Ashihara Karatéban Katák, versenyek, ráadásul ugyanúgy vannak benne ,,színes övek". Japánban se nagyon divat már csak a 3 színű öv.

Kyotól lényegében két dologban tér el: a földre viteli technikák vannak benne, és ütnek fejre.

MMA-ba meg nem csak egy stílus kell, hanem minimum 2, de inkább 3 (állóharc, földharc és földre viteli stílus).

2014. dec. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Singham nem jó amit írsz!

Az Ashiharában nincsenek versenyek! Nincs is versenyszabályzata az ashiharának. Az ashiharások ha indulnak is versenyen, akkor kyokushin szabályrendszerben indulnak. Ráadásul igen sok mindenben eltér a kyotól. A kyoban katáznak egy csomót. Ashiharában nincsen kata (maximum a fekete öves vizsgán van valami), és teljesen másképp mozognak, nagyon sok mindenben eltér a többi karatétól (nem csak a kyotól), Japánban sok karate mester szerint az ashihara az nem is karate. Színes övek az a hazai egyesületektől is függ. Mondom én két helyen néztem ilyen edzést, 3 féle öv van: fehér barna, fekete.

Itt nagyon sokáig fehér öves az ember. :D

Az Ashihara edzés, az majdnem thai box + judo, első ránézésre.

2014. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!