Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate meg Thai box...

Kyokushin karate meg Thai box egyszerre? Magyarországon alkalmam lenne tanulni az egyik legjobb dojoban. (Full. contact Team Szolnok) Thai Boxot meg a Fight club szolnoktol lenne lehetőségem tanulni Mit gondoltok róla? érdemes?

Figyelt kérdés

2014. nov. 26. 20:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
feleslegesnek tartom a thaiboxot mellé, ha tényleg jó az edzés(nem ismerem így csak feltételezni tudom) akkor olyan edzést válassz ami kiegészíti, pl kéztechnikában amiben a thaibox nem túlzottan erős akkor már inkább box, de én a helyedben inkább valami test/földharcstílust választanék mellé
2014. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Fölösleges a thai box mellé a karate, egyrészt mert más a két stílus mozgásanyaga. Inkább thai box mellé ökölvívás vagy valamilyen földharc stílus.
2014. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A.thai.box.edzésnek.nem jó.a.színvonala.szóval.inkább.a.kyo mellé.valamit. Köszönöm.a.válaszokat
2014. nov. 26. 21:23
 4/25 anonim ***** válasza:
48%

Miért a karaténak jó a színvonala? Ebben az országban ez a legszarabbul oktatott sport. A legbénább thai box edzés is van olyan jó, mint a legjobb karate.


De tudod mit? Menj el karatézni, ott terelgetni fogod a levegőt (katázni/formagyakorlatozni fogsz) mondjuk teszem azt 8 évig, szerzel valamilyen színű övet. Ezután a 8 év után menjél majd le egy boksz vagy thai box edzésre, ott sparringon olyanok fognak elverni téged akik 2-3 bokszolnak/thai boxolnak. És ez nem kitaláció, hanem tény, sok 1-2 danos karatést vernek el épphogy haladó bokszolók. Pont így, valahogy:

https://www.youtube.com/watch?v=ATK3PjN77CQ


https://www.youtube.com/watch?v=KOEgRrWZh48

Az edzésed 60%-a ebből fog állni. Kemény oxigénhajlítás. :D


https://www.youtube.com/watch?v=GBvY8dr5Qyk

Thai boxon nincs léghajlítás.


Nekem mindegy, a te döntésed! :)

2014. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Te mégis miről beszélsz? Én jártam kyora, kb soha nem katáztunk de szinte mindig volt verekedés és mint kezdőt se asjnáltak. Aztán meg belinkelsz egy videót ahol 2 napja karatézó (vagy tkdzó?) srácokat vernek el hatszáz unciás kesztyűvel.
2014. nov. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Szerintem; tanuld intenzíven az egyiket és alkalmanként látogasd a másikat. A thai bölcsebb választás alapozni, ha később szeretnél mixelt harcművészettel foglalkozni - mivel a thai mozgásanyag része a mixelt művészetek állóharc-technikáinak. Ha kyo-t szeretnél tanulni, akkor válaszd azt vezérfonalnak! Később - contact esetén - nem fog rosszul jönni a thai merítés (van amit a thai csinál jobban), ha azt választod kiegészítésnek... de ezek közül egyik edzést/edzőt sem ismerem. Csak azt mondom, hogy legyen egy erős vezérstílusod, ami mellett belenézhetsz több más stílusba is - azzal csak több leszel.

Bár... full contact úgyis csak azt a korlátozott számú technikát fogod használni, ami a leginkább kézre / lábra áll :) és a legjobban beidegződött. Ismerek olyan amatőr boxolót Pesten (edző is), aki élesben nagyon minimál technikai repertoárral operál (leginkább jab-jab-cross, cross-hook-hook), de azzal is nagyon-nagyon veszélyes tud lenni a ringben.

2014. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

"Te mégis miről beszélsz? Én jártam kyora, kb soha nem katáztunk de szinte mindig volt verekedés és mint kezdőt se asjnáltak. Aztán meg belinkelsz egy videót ahol 2 napja karatézó (vagy tkdzó?) srácokat vernek el hatszáz unciás kesztyűvel."


Jaj Kristófka, maradjál már szép öcsém. Maximum ovis lehettél, mikor én már javában edzésekre jártam. Nekem ne mond milyen egy karate edzés. Pontosan tudom milyen, egyébként sejtettem, hogy jönnek a sértődésből fakadó kamu ellenérvek. A probléma és valóság az, hogy boksz és thai box edzéseken rengeteg fekete öves karatés van, aki 10-20 évnyi karate után azért jönnek le edzésre, hogy megtanuljanak ALAPSZINTEN ütni. Amit linkeltem videót, képzeld sok boksz/thai box/savate edzésen pontosan így verik el a 2-3 éves múlttal rendelkező kezdők a fekete öveseket. Na meg aztán a karatés kumite az mi? Pipiharc. Az nem küzdelem, köszönő viszonyban sincs vele. És az is kamu, hogy alig van katázás, a fenéket, minden évben rendeznek egy valag karateversenyt, ahol igen népszerű versenyszám a kata. Szerinted ezekre, hogyan készülnek drága barátom? Úgy, hogy nyakra-f***ra katáznak edzéseken, ja meg hát ott vannak az övvizsgák is, azoknak is a nem kevés része kata.

2014. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Szolnoki kyo nagyon jó. Csak ajánlani tudom. U-val meg ne törődj. Box legyen kiegészítő ahogy mondták.
2014. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Megláttam mennyi válasz van majd kiugrott a szemem.:))) köszönöm szépen!!!!! szóval.a.thai box.jobb. Thai box melett mit tanuljak?
2014. nov. 27. 15:01
 10/25 anonim ***** válasza:
Muay thai mellé vagy ökölvívást vagy valami földharcot (pl: birkózás, brazil jiu-jitsu, judo).
2014. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!