Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 15évesen milyen kűzdősportot/h...

15évesen milyen kűzdősportot/harcművészetet javasoltok? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Fél évig kung fuztan ,de az olyan laza volt vagy nem is tudom. Mit kéne tanulnom amivel megtudom védeni magam ? MMA-ra gondoltam mert az van Debrecenben és pont megfelelő időpontban van. Szerintetek? +,hogy ti szívesen fogadnátok a "csapatba" egy fiatalt is? 160cm vagyok és 55kg

2014. dec. 8. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
minél fiatalabb vagy annál jobb
2014. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted mma jo lenne nekem?
2014. dec. 8. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:

MMA akkor jó amikor a kungfu: ha jó oktatóval edzel és sokat.


Ökölvívást, birkózást szokták jól oktatni. Egy biztos ökölvívás rutin többet ér, mint egy bizonytalan MMA múlt. Ökölvívást több helyen tanítják ügyesen, tapasztalat szerint.

Az MMA már olyan mint egy harcművészet, sok különböző technika van benne, ha jól edzenek akkor nyilván lehet jó.

Szerintem értelmesebb külön eljárni egy box klubba és egy birkózó klubba. Esetleg mellé még heti 1x bjj-zni. Jó helyen MMA edzésen is van külön box edző, földharc oktató.

2014. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lényegében hazánkban az mma edzés még gyerekcipőben jár, lehet vannak helyek ahol jól képzett edzők vannak. 3-asnak igaza van, menj boxolni és valami földharcot tanulni, kettőből kijön egy jó mma versenyző.
2014. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat. Zahari Vince oktatja aki 8éves kora óta küzdôsportol. Megprobalom ms az mma-t es ha gyenge akkor atmegyek az ökölvívásra. Koszonom meg1x
2014. dec. 9. 06:26
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


"Az elsődleges cél nem az, hogy versenyzőket neveljünk, hanem hogy az állóképességet és az önvédelmi tudást fejlesszük. Inkább a technikai és erőnléti edzésre helyezzük a hangsúlyt nem a küzdő edzésekre."


hát nem fűznék hozzá túl nagy reményeket, a küzdelem nélküli küzdősport nem ér kb semmit, fitness kickbox színvonal. Arra meg ki sem térnék mégis milyen önvédelem központú edzés az ahol szabályok korlátozzák a technikákat és a résztvevőket. Az meg, hogy Zahari Vince 8 évesen kezdett küzdősportokkal foglalkozni nem jelent semmit, attól, hogy valaki jó és rutinos versenyző még nem lesz jó edző is egyben. azt tanácsolom mindenképp menj le boxra is legalább összehasonlítás szinten

2014. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Endr 72 válasza:
Kick-Box.Bármikor elkezdheted,akár versenyszerűen is.
2014. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!