Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi lenne az ideális küzdősport?

Mi lenne az ideális küzdősport?

Figyelt kérdés
eddig nem küzdő sportoltam semmit..úsztam kézilabdáztam kondiztam. 173 cm magas vagyok és 65 kiló mi lenne az ideális számomra?

2014. dec. 17. 22:23
 1/6 Pörölyfej Béla ***** válasza:
67%

Ütő-rugó vagy testharcos beállítottságú vagy? Például ha bunyózni kéne ütnél vagy test-test ellen gyűrnéd le?

Én előbbi esetben ökölvívást, utóbbiban birkózást ajánlanék, csak ott nem igen foglalkoznak 12 évnél öregebbekkel. Karate, kung-fu is jó lehet ha rendes edzések mennek és van páros harc is nem csak formagyakorlatokat. De ilyet kétlem, hogy találsz.

2014. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezd ökölvívással vagy savatéval. Ha a testharc/földharc érdekel, akkor brazil jiu-jitsu. Mi a célod? Versenyzés, önvédelem vagy csak mozgás? Mert ez sem mindegy. Hány éves vagy amúgy, fiú vagy, vagy lány?
2014. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
17/f..nem igazán érzem hogy jó lábtechnikám lenne.és elég merev is vagyok..födharcban jó lennék szerintem ,illetve kézzel is a gyorsaság miatt
2014. dec. 18. 16:35
 4/6 A kérdező kommentje:
cél egyenlőre sport és önvédelem, természetesen verseny is lehetne, de csaak a későbbiek során
2014. dec. 18. 16:36
 5/6 A kérdező kommentje:
krav maga kezdő csoport indul januárban.arról kérhetnék esetleg véleményt?
2014. dec. 18. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:

krav maga: box / thai box háttérrel kerestem önvédelmi edzést, így kipróbáltam a krav-ot. Az első két hely nagyon gagyi volt, onnan max. nagyarcú homokzsákok kerültek ki. A második helyen annyira felidegeltek a folyamatos krav-éltetéssel (és minden más fikázásával), hogy bemutattam nekik a gagyi combos haveromat "szituációban" (mivel az csak ringben jó, tudod, simogatásra): az egyikük azóta talán már talpra állt (ha térdhajlatra toltam volna, akkor lett volna az igazi :P).

Akkor csalódtam a stílusban és kerestem mást kiegészítőnek. Pár hónappal később ajánlottak egy Matyi nevű fickót Bp.-en (a Rózsa úton), így adtam neki még egy esélyt: akkor nem csalódtam. Nagyon élveztem és sok praktikus dolgot tanultam.


A Kravnál - mint minden felkapott stílusnál - az edző személye a lényeg.

2014. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!