Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport/önvédelem...

Milyen küzdősport/önvédelem lenne az ideális?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni valamit csak még nem tudom mi lenne ideális. Térdelni és könyökölni szeretek legintkább meg ütni ,rúgás annyira nem az erőségem ,de azt is tudok ,ha kell :D kicsit nagyobb darab vagyok (185 cm) ,de nem vagyok az a kigyúrt állat.Légyszives segitsetek

2013. ápr. 19. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ajánlani tudom küzdősportok közül a thai boxot, önvédelemből pedig a krav maga vagy a denfendo a legjobb szerintem.

A thai boxban van könyöklés és térdelés is, vagyis tanítják de versenyen nem lehet használni.A krav maga meg hát elég jó önvédelem.Mindkettőben mindegy a testalkat, lényeg az akaraterő és a kitartás.

2013. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én magam a Japán Ju Jitsu-t ajánlanám. A Kraw Maga és a Defendo is Ju Jitsu technikákat használ nagyrészt.

A Thai szerintem sem rossz, ha netán együtt űzöd a jitsu-val, akkor elég jó lehetsz

2013. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én mindig is abban a hitben voltam ,hogy a Thai boxhoz inkább kissab alkat kéne ,én meg hát nem vagyok egy pehely súlyú :D a j jiu jitsu nem lenne rossz csak úgy tudom ,hogy bonyolult teknikák vannak. Én inkább az utcán szeretném hasznát venni a tudásnak ,mint sem a ringben.
2013. ápr. 19. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:

A Ju Jitsu-hoz is kis termet kell. Bár vannak bonyolultabb technikák, de az alapok viszonylag egyszerűek. Utcai önvédelemre nagyon ajánlom, noha hozzá kell tennem, hogy nem három hónap, mire használni tudod az utcán. Noha ez egy stílusról sem mondható el.

Tapasztalataim szerint képességeidtől függően 3-5 év, mire alapszinten tudod használni élesben. 10+x év után viszont már elég jó esélyekkel indulhatsz. Persze hozzá kell tennem, hogy a Thai box egyszerűbb, és többet bunyóztok (=már korán meglesz a rutinod) ezért ott viszonylag hamarabb fejlődnél.

Mindenesetre egy év alatt sehol sem faragnak Rambó-t belőled, a "bonyolult" jitsu technikák pedig ne tántorítsanak el. Mire eljutsz odáig, hogy tanulhasd őket, már nem is tűnnek olyannyira bonyolultnak.

2013. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eltántoritani nem fog ,mert tetszik a jiu jitsu ,csak én eddig abban a tudatban voltam ,hogy az utcai önvédelemre nem igen alkalmas(persze most a 23 danos mestereket eltekintve :) )
2013. ápr. 19. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Álljunk meg egy pillanatra. A Ju Jitsu-nak két fajtája van-

A Brazil Jiu Jitsu, ami a ringben nagyon jó, de mivel nem áll másból, mint földharcból, valóban nem a legalkalmasabb utcára.

A Japán Ju Jitsu viszont komplex harcművészet. Vannak benne esések-gurulások, ütések-rúgások, dobások, lökések, ízületi feszítések (rögzítések-elvezetések), fojtások, idegpontok, földharc, fegyveres technikák.

Ezek azért elég jól használhatóak az utcán. A Japán Ju Jitsu mozgásanyaga pedig nagyjából így néz ki:

http://www.youtube.com/watch?v=NrcBWo6BHGk

2013. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen-igen ,meg ha jól tudom még van valami Izraeli Jiu Jitsu is vagy valami hasonlóról hallottam/olvastam. Tetszik nekem ,csak nem tudom ,hogy mennyire tudnám a teknikákat megcsinálni a méretem miatt ,ha egyáltalán össze föggne :)

Bocsi lehet hülyeséget mondok/irok ,de épp azért kérdezek ,mert nem vagyok jártas annyira a témában.

2013. ápr. 19. 21:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Izraeli Jujitsu-t egy Roy Elghanayan nevű krav instruktor alapította

http://www.youtube.com/watch?v=xnZ0sfOiuIM

Teljes mértékben a Japán Ju JItsu-n alapszik.

A éreteiden meg ne aggódj. Az én egyik mesterem is kb 2 méter magas, és a súlía jóval 100 kg felett van, mégis az egyik legjobb jitsu-s akivel valaha is volt szerencsém találkozni. Semmiben sem jelent hátrányt, ha nagydarab vagy, maximum csak kissé testre kell szabnod a technikákat, másképpen kell csinálnod mint például egy hozzám hasonló kistermetű embernek. De emiatt igazán ne aggódj, a Ju Jitsu nem egy olyan valami, ami ne lenne megtanulható bárki számára.


Ha komolyan érdekel az edzés, és netalán pesten laksz, akkor írj nyugodtan privátot. Segítek bármilyen kérdésedben, mellesleg tudok egy jó edzőtermet.

2013. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát sajnos Baranyai vagyok :D

Az lenne még a kérdésem ,hogy a judo hasonló ,avagy "gyengébbenek" minősül?

2013. ápr. 20. 00:07
 10/12 anonim ***** válasza:

A Judo végül is hasonló, hiszen a Ju Jitsu-ból alakult ki.

Ugye a Judo úgy született, hogy az alapító, Kano Jigoro kivette a Ju Jitsu-ból az ütéseket-rúgásokat, valamint az életre veszélyes ízületi feszítéseket és dobásokat.

Így egy biztonságosan gyakorolható küzdősportot hozott létre, amit Kano Ryu Ju Jitsu-ról végül Judo-ra keresztelt át, mivel akkoriban a Ju Jitsu iskolák meglehetősen népszerűtlenek voltak az átlagember szemében.

Noha az eredeti Kodokan Judo-ban még megvoltak a klasszikus Ju Jitsu elemek, önvédemi gyakorlatok.

Azonban ezek az idő előrehaladtával, főleg az olimpai sporttá válással teljesen kikpotak a Judo-ból. Ugyanakkor mellette szóljon, hogy a manapság oly népszerű és sztárolt Brazil Jiu Jitsu, valamint pedig az orosz Sambi jelentős része a Judo-ból fejlődött ki.

2013. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!