Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy régi időkből származó...

Egy régi időkből származó Khmer Bokator harcos le tudott volna győzni egy ókori görög pankrátort?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 17:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
27%

A sárkányokkal vívás miért lenne mítosz? Mítosznak nevezzük azt, ami nem történt meg. Mese, valótlan történet, kitaláció, legenda.



Ha a keleti harcművészeti edzéstechnikák hatékonyságának a cáfolata annyira hiteles, mint a sárkányok létének / sárkányokkal vívott harcok cáfolata, akkor a keleti harcművészeti technikák, meditációk, belső eredetű testpáncél még nagyon valódi dolgok lehetnek :)



És ezúttal nem értek egyet Szemétládával :)

Én láttam embert, aki izommal védtelen testrészét tett ki olyan erőhatásnak, amiben meg kellett volna sérülnie vagy bele kellett volna halnia (egyébként torok, evőpálca játék).


Valami alapja a csínek és az ezzel kapcsolatos testpáncélnak kell, hogy legyen. Nem a történetek miatt, azok nem érdekelnek, hanem amiatt amit én is láttam. Teszem azt ha ennyi bizonyíték már van, és ezt elfogadjuk valamelyeset bizonyítéknak, akkor már nem lehet azt mondani Kedves Láda, hogy a csí energia csak mese.


Ezt mondjuk egyébként sem lehetne állítani, mert harcművészeten kívül egész filozófiai rendszernek és gyógyászatnak, világnézetnek is az alapja. Innentől kezdve csak annyira mese, mint Isten létezése. Nem igazán lehet már csak mesének, valótlanságnak nevezni.


Kvantumfizika óta pláne nem lehet, a kvantumfizika gyakorlatilag megerősíti a keleti filozófiák energia (csí) alapú világfelfogását, valóságképét.

2014. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 aikiboxer ***** válasza:
36%
A háborúkat mégsem papok vívják, hanem katonák. Illetve papok, de katonákat használnak fegyverként. :P
2014. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Én láttam embert, aki izommal védtelen testrészét tett ki olyan erőhatásnak, amiben meg kellett volna sérülnie vagy bele kellett volna halnia (egyébként torok, evőpálca játék)."


Annak megvan a maga trükkje, de az még bőven nem bizonyíték a chi energiára.


"Kvantumfizika óta pláne nem lehet, a kvantumfizika gyakorlatilag megerősíti a keleti filozófiák energia (csí) alapú világfelfogását, valóságképét."


A kvantumfizika nem erősíti meg a chi létezését. Régebben a parapszichológiába próbálták beletuszkolni a chi-t, most a kvantumfizikába. Kamu, nincs rá bizonyíték.

Kvantumfizikának a chi-nek annyi köze van, hogy most arra vannak rákattanva. Próbálták már minden tudományba beletuszkolni a chi-t, de sehova se sikerült nekik. Mert sorra cáfolták meg az elméleteiket. Mert különös, mikor is találkozunk kvantumfizikás dologgal a chi-nél? Mikor a kvantumfizika elterjedt. Anno mikor elkezdtek jobban foglalkozni azzal, hogy az élőlények bocsátanak ki az elektromosságot, akkor sokan állították a chi-vel ezeket az elektromos energiákat lehet szabályozni, és erre már évezredekkel ezelőtt rájöttek az ázsiaiak. Kérték, hogy mutassák meg miként szabályozzák ezeket, mert megakarják vizsgálni. Felsültek nem is kicsit, mivel nem sikerült nekik. Azóta sok más ilyen dologgal elsütötték ezt, de mindig ez lett az eredménye.

2014. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!