Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Chen stílusú TaiJi Chuan...

A Chen stílusú TaiJi Chuan alkalmas lehet utcai harcra?

Figyelt kérdés
Lenne lehetőségem lejárni egy ilyen edzésre. Azt írták róla, hogy harcművészet. Mennyire hatékony?

2014. dec. 20. 09:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
51%
Nem túlsagosan de a semminel jobb..
2014. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
62%

Chen Ziqiang: https://www.youtube.com/watch?v=dTP16HPFMms

Mondjuk Kínában jóval keményebben edzenek a chen taiji-sok, szóval ilyen szinten egyhamar ( értsd: 10-15 éven belül) nem fogod művelni. :)

2014. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Még Wu stílusú taiji-ra is lenne lehetőségem. Melyik taiji a jobb a Wu vagy a Chen stílus? Látom második válaszoló Te értesz valamit a taijihoz (gondolom magad is ezt gyakorlod), ezért kérdeznék közvetlenül tőled. A taiji-ban csak lökések vannak? Ütés és rúgás az nincs?
2014. dec. 20. 16:23
 4/71 anonim válasza:
40%

Chen stílus.

De inkább válassz mást gagyi..


Én véleményem.

2014. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 aikiboxer ***** válasza:
38%
Ez ilyen rehabilitációs típusú torna, de még annak is gyenge. Semmilyen harcra nem alkalmas, nemhogy utcaira.
2014. dec. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
16%

Gondolom, aikiboxer behatóan tanulmányozta a tai chi-t, azon belül is a Chen stílust, azért fogalmaz meg ilyen sommás véleményt. :D

Bírom, amikor beleokoskodnak egyesek olyan dolgokba, amivel egy fél napig sem foglalkoztak.

2014. dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha "önvédelmet" akarsz tanulni, akkor ne a chen taiji-t kezdd el, nem ilyen céllal szokták tanulni ezt a stílust! :)

Én csaknem 8 éve gyakorlom, emellett bokszolok is. Nem bántam meg, hogy annak idején elkezdtem.

Amit itt megtanulhatsz/fejleszthetsz, az a mozgáskoordináció, az ún. "egész test használat", lazaság, inak, szalagok megerősödnek, testtudatosság, ilyenek...

(És igen, ütések, rúgások, könyökhasználat is van a repertoárban. :) )

2014. dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 aikiboxer ***** válasza:
24%

Jó oké csak korán volt még :)), szóval Kérdező ez ilyen aikido-szerű stílus, önvédelemre továbbra is alkalmatlan, max. kiegészítő technikáknak, ha már tudsz bunyózni.

[link]

2014. dec. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:

Na, pontosan így gondolom én is!

(Habár a linkelt videó nem a legjobb. ;) )

2014. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
A taichi a legerősebb harcrendszer lehetne, de nem nagyon fognak megtanítani rá. Amit tanítanak, az inkább rehabilitációs torna. Különben verné a küzdősportokat / többi harcművészetet. De ehhez úgy meg is kell tanulni. Sajnos erre kicsi az esély.
2014. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!