Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit vigyek magammal egy...

Mit vigyek magammal egy tavaszi 24 órás túrára?

Figyelt kérdés

Nagyjából fejben megvan, viszont kérném a tapasztaltakat is hozzászólni. Én vinnék egy főre étel szempontjából: földimogyorót, különféle nem csípős könnyen emészthető konzerveket, jó húsos szalonnát, pár szem krumplit, müzliszeleteket, zsemlét. Nagyjából 5 liter vizet lennék képes elcipelni a hely hiánya miatt, ezért vinnék klórtablettát. Ezt a gyors víztisztítás érdekében tenném, ha nagyon rá lennék szorulva leszűrném faszénnel és felforralnám. Ruházati szempontból vinnék hálózsákot, ponyvát, pamut ruhákat, váltónak műszálat a gyors száradás miatt. Mindezeket rétegesen vennék fel. A megfelelő vízálló túracipőm és a 40 literes zsákom. Mobiltelefont, gyufát, öngyújtót és tűzszerszámot is vinnék magammal, nem beszélve a késről és a kis baltáról(500g). Egy kis kézilámpát vinném utoljára, mert nem látok igényt nagy fényű fejlámpára, ugyanis sokkal jobban látok sötétben lámpa nélkül ha hozzászoktam a sötéthez. Ezt egy kis lámpa is nagyon el tudja rontani, és kutakodhatok a sötétben. Nos, ennyit szedtem össze nagyjából. Várom a tippjeiteket, véleményeiteket!!

15/F



2014. dec. 22. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól felkészültnek tűnsz, túlzottan is (túlélő túrára is elég lenne :D :), én nem cipelek ennyi dolgok egy ilyen túrára, csak hosszabbra.

Pl szerintem balta felesleges, találsz az erdőben elég fát nem kell hasogatni...(kárt tenni a fákban nem kell ha nem muszáj) klór tablettára se valószinü hogy szükséged lesz... de jó ha van, nem nagy súly.


Kevés felszerelés is elég, ha jól van öszeválogatva, amire figyelj, indulás elött a bakancsot impregnálóval kezeld le (túra után is ajánlott). Jól gondold át mi kell neked 24 órára, mert a túl nagy súly lefáraszt és nem élvezed annyira.

2014. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásod, a baltámat nem fogom magammal vinni, ugyanis tényleg elég sok fa van az erdőben elhullva. Ezen még sosem gondolkoztam, mert mindig kéznél volt és kivétel nélkül elvittem. Egyébként sosem vágok élő fát, még a szemetet is el szoktam rakni amit kint találok. Ha már a természet nekünk kínálja azt, amije van, akkor tiszteljük meg azzal, hogy megbecsüljük és megvédjük!
2014. dec. 25. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!