Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az óvodás gyerekeket miért...

Az óvodás gyerekeket miért iratja be küzdősportokra sok szülő? Miért jó erőszakra nevelni egy pl.4 éves gyereket? Miért jó egyáltalán küzdősportot űzni?

Figyelt kérdés

Ezt sosem értettem... Az szokott lenni az általános érv, hogy "legalább meg tudja védeni magát!"

Ez azért több helyen sántít. Egyrészt a legritkábban támadják meg az embert egyedül. Az esetek nagyrészében ugye csoportosan támadnak akik ki akarnak valakit rabolni, ott pedig kevésnek bizonyulhat akár több év küzdősport is. Pláne akkor ha valamilyen fegyver (vipera, kés, urambocsá pisztoly, stb.) is előkerül...

Arról nem is beszélve, hogy mire megtanul valaki rendesen verekedni, az edzéseken úgy szétverik a fejét az évek során(nem is egyszer! :D ), hogy még többet is kap mintha az utcán megverték volna mert nem tud verekedni...

Az edzések díja sem két fillér, csak 1 év küzdősporta jóval többet kifizet az emberke, mintha kirabolták volna :D

Visszatérve a gyerekekre: kismillió sport létezik a világon - a küzdősportokon kívül - ahol a gyerek kimozoghatja magát, kiélheti a mozgásigényét. Miért jó őket már ilyen kis korukban bunyóztatni??


2010. febr. 3. 02:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

1. gyerekcsoportban nem verik a kicsik bucira a másikat.. ezért gyerekcsoport.

2. Ellenben rendszeresen nyújtanak és az egész testüket megmozgatják

3. Valószínűleg a papa és a mama nem ér rá sokszor, ezért (is) keres a gyereknek elfoglaltságot.

4. Ha jártál volna valaha küzdősportra, akkor tudnád, hogy nem erőszakra nevel, hanem fegyelemre, összpontosításra és a tested kontrollálására (többek közt). Ezen felül még fizikailag is karbantart.

5. A gyerek egy közösség része lesz, amelyből barátságok születhetnek.


5+1. A 4 éves kor viszont - szerintem - kicsit korai.

2010. febr. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Jártam küzdősporta(kempo), kemény 2 hónapot, aztán rájöttem, hogy ez nagyon nem az én világom. Akkor telt be a pohár, amikor nézőként voltam egy versenyen és a szülők a kis 4-5 év körüli porbafingó gyerekeiknek ordították torkuk szakadtából hogy verd szét a fejét, ne kíméld, rúgd tökön, üsd szájba, és ehhez hasonlók. Valószínűleg régimódi felfogású vagyok, de egy ekkora gyereknek jobban való a hupikék törpikék, mint ez a kocsmabunyó-hangulat. (Aztán mit ad isten, csak előkerült a géz meg a ragtapasz, a szülő meg még csodálkozott is!!! Szánalom.)

Ha semmi erőszak nem lenne egy edzésen, nem repedt volna fel a szája néhány embernek, fogvédő ide vagy oda...

2010. febr. 3. 04:34
 3/29 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert minden fiatalon kell elkezdeni. A legendás bokszolók sem 20 évesen kezdtek el bokszolni. Én bokszoltam, és közel sem arról szól az egész, hogy lemész edzeni és szétverik a fejedet. Akkor ennyi erővel feltehetnénk a kérdést, minek van küzdősport. De ugyanakkor azt is mondhatnánk, hogy minek van futball, teljesen felesleges, mert egyrészt 0,00001 % hogy a gyerek vaalmiféle elit csapat tagja lesz, és az sem 2 fillér. És egy focista még 1 ember ellen sem tuti hogy megtduja védeni magát. És aki agresszív, az nem a sporttól agresszív. Ismerek olyat aki kosarazik, aztán mindig balhézik össze-vissza, ismerek oyat aki thai-boxol, aztán akárhol van meghúzza magát a sarokban.
2010. febr. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
26%
Sok a pénze,és nem tudja értelmesebb dologra költeni,és ez a legmenőbb sportág.
2010. febr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen egyetértek veled!


Szerintem sem normális az, ha szellemileg még éretlen gyerekeket megtanítunk verekedni!!!

Japánban, Kínában, ahol évszázadok óta tanítják a küzdősportokat, ott megfelelő figyelmet fordítanak arra, hogy ne csak fizikailag képezzék a tanítványokat, hanem szellemileg is! Legyenek azzal tisztában és legyen elég felelősség bennük, hogy az ütéseikkel akár maradandó károsodást is okozhatnak, mikor és hova üthetnek és mit nem szabad csinálniuk...


Egy 4-5-6-7 éves gyerek erre szellemileg még nem alkalmas!!!


Sajnos, az első óvodánkban mi is megjártuk : nagyon jó helyre szerettük volna járatni a gyerekeinket és elsőre a munkahelyünk óvodájába írattuk őket... Ez egy minisztériumi dolgozók gyerekeinek készített óvoda, igyekeztek hiperszuper szolgáltatásokat nyújtani a gyerekeknek (szülőknek)...

Úszás, tenisz, karate, angol... :-P

"Választható" volt bármelyik foglalkozás, de mivel mindegyik gyerek járt, hát nem sok választásunk volt (ugye, nem gondoljuk, hogy majd 1 gyerekre felügyel az óvónéni, míg a többi karatézik?)...


Már az első hónapban megmutatkozott, hogy a karate-oktatás az ovisok közt csak erőszakot szült, szépen megtanította őket verekedni! (Szakszerűen megtanították nekik, hogyan kell JÓ NAGYOT bepancsolni a másiknak és azt, hogy ne legyen gátlásuk ÜTNI!)


Csakhogy ezzel párhuzamosan semmiféle olyan foglalkozás nem volt, ami a társas viselkedés szabályait megtanítaná nekik, ami toleranciára, szeretetre, bajtársiasságra tanítana... (Én otthon nem tudom megtanítani az óvodás gyerekeimnek, hogy a közösségben hogyan kell viselkednie különböző helyzetekben, ezt csak OTT lehetne tanítani, illetve megmutatni.)


Így aztán én nem is csodálkoztam, mikor 2-3 hónap múlva az óvónők őrjöngtek a sok verekedő gyerek miatt.


A következő évet már egy másik oviban kezdtük, ez nem volt annyira "hiperszuper", de legalább nem volt válaszhatóan-kötelező a karate, sima tornaóra volt hetente 2x babzsákokkal... :D


Nagyon érdekes, hogy amikor pár év múlva (13-14 éves korában) feltettük a fiamnak a kérdést, szeretne-e karatéra járni, akkor határozottan elutasította, sőt azóta sem szimpatikus neki a verekedés (most 18 éves), maximálisan távol áll tőle mindenfajta erőszak!!!


Szóval, tényleg a szülők felelőssége, mibe kényszerítik bele a gyerekeiket, esetleg egy szelídebb kisfiútól elvárják, hogy üssön-tökön rúgjon, ami neki elég nagy lelki konfliktusokat is okozhat!

2010. febr. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
67%

Én szintén űzök egy harcművészetet. És most, kedves Kérdező, meg foglak botránkoztatni! 3 éves gyereket is tanítottam már! És tudod milyen jól elvolt? Nem tudom, hogy miért kell a harcművészeteket összemosni a küzdősportokkal. Egyáltalán tudjátok mi a kettő közti különbség? Harcművészet: tartalmaz elméleti tanításokat is, van múltja (Pl. Kung-Fu).

Küzdősport: önvédelemről és a küzdelemről szól, történelmi háttér nélkül. Nem jelenti ez persze azt, hogy rossz. Sőt!


Nem tudom, hogy a Kérdező mennyi gyerekedzést látott, de valószínű, hogy egyet se. Én már tartottam is ilyen edzéseket és elárulhatom: nem verjük bucira a gyerekek fejét, de még az ujjaikat sem tördeljük el. Ahhoz, hogy harcművészetet vagy küzdősportot taníthass, olyan vizsgát kell tenned, amelynek egy komolyabb részét pszichológia és anatómia képezi. Tehát eleve nem teszünk olyat, amiről tudjuk, hogy a gyermek fizikai határait meghaladja, pszichésen káros lehet rá nézve vagy balesetet idézhet elő. Teszem hozzá, ilyen korú gyermekeket nem "bunyóztatunk", azaz nincs kontakt küzdelem.

Magyarországon mindezek mellett nagyon sok tehetséges harcművész van, akik kicsi korukban kezdték el az adott harcművészetet vagy küzdősportot. Nem tudom, hogy neked, tisztelt Kérdező, miért bántja a csőröd, ha 4 éves gyerekek mozognak, sportolnak, tartoznak egy baráti kőrbe, önfegyelmet és tiszteletet tanulnak? Hidd el, azok akik ezeket az edzéseket tartják, tisztában vannak azzal, hogy mit lehet és mit nem.

A verekedő óvodásokról meg annyit, hogy pont azok a gyerekek nem verekednek az óvodában, akik küzdősportokat űznek! Nagyobb az önfegyelmük, jobban eltűrik a társaik piszkálódásait és tisztában vannak azzal, hogy nem szabad verekedést kezdeményezni!

Ha úgy nézzük, legalább olyan "veszélyes" pl. a foci. Fejbe rúghatják egymást a labdával, egymást összerúghatják, hatalmasakat eshetnek nem biztosított körülmények között (pl. szőnyeg. -Teszem hozzá igen, a dobásokat is szőnyegen csináltatjuk a kicsikkel!).

De tudod mit...?! Igazad van. Inkább üljön otthon a gyerek a tévé előtt chips-szel, kólával az ölében.

2010. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
Azért minden küzdősport más, és pláne minden klubb. Valószínű, hogy te valami brutál körbe kerülhettél be, de amit én ismertem, az abszolút humánus volt, voltak ott gyerekek is, és nem kis verekedőgépek voltak, hanem aranyos gyerekek, akik nagyon fegyelmezettek, kedvesek, illedelmesek, és érettebbek, mint a kortársaik. Hát talán erre jó. És a sport egészséges, kitartásra ösztönzi őket, így a jövőben is sikeresek lesznek. Hát talán röviden és tömören erre jó....
2010. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is be fogom íratni a gyerekeimet.

A mozgáson túl önfegyelemre nevel, és a másik tiszteletére.

Nem tudom, te hol hallottad, hogy egymás szétverésére buzdították a szülők a gyerekeket, de, ha a tiéd nem jár, Te hogy kerültél oda?

Én a játszótéren hallottam ilyet, amikor a gyerekek összeverekedtek, az édes jó szülő anyjuk biztatta őket ily módon.

Többek között, pont ezért fogom őket járatni...

2010. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%

Öcsém nem óvodában hanem 6éves korában kezdte a küzdősportot, az okai:

1. testneveléstagozatra járt, így vmilyen sportot választani kellett, ő ezt akarta

2. hiper-szuper eleven gyerek volt így vmivel le kellett kötni.

Az edzésen eleve elmondják,h a sportot csakis az edzésen végezhetik, ha véletlen vki ezt megszegi, az edző akár meg is büntetheti. Sokmindenre megtanít, pl fegyelemre.

Az öcsém csak nyert vele, komolyabb sérülése(lekopogom) sose volt. Jelenleg a sportból éldegél...mellette persze egyetemre is jár, de csak levelezőre, mert arra van ideje.

A sport által rengeteg helyre eljutott: 2,5 hét Japánban, 1hét Thaiföldön, Olaszország,Görögország, Ausztria, ezek már szokványos országok neki:D

Szóval nem értem miért vagy ellene, mert annál jobb minél előbb elkezdi vki a sportot.

2010. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok, még annyi h az öcsém cselgáncsozik:)
2010. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!