Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MMA -ra szeretnék járni...

MMA -ra szeretnék járni milyen küzdösportokra járjak hogy szerezek alapokat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
box, thai box, szabadfogású bírkózás, BJJ.
2010. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ökölvívás-birkózás keresztbe 1-2 évig,utána thai box-brazil jiujitsu.
2010. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szóval MMA-zni akarsz. Akkor elmondom, hogy mi a teendő. (Én 12 éve űzök harcművészeteket)

Hány éves vagy amúgy? És próbáltál már ki küzdősportot? De egyébként mindegy.

Én azt tanácsolom, hogy kezd el a nulláról. Menj el 2 évig ökölvívás és judo (cselgáncs) edzésekre, de egyszerre a kettőre! Hogy miért? Mert egy boksz edzésen megtudod, hogy milyen az hogy ha valaki a szemed alá ver, egy judo edzésen pedig megtudod, hogy milyen az, hogy ha beledöngölnek a földbe. Ráadásul ez az alapja a ketrecharcnak, ezen a két edzésen megtanulod az alapokat. Ha ez a két év meg volt akkor válassz ki két stílus, egyik legyen állóharc, a másik legyen földharc. És űzd egyszerre a kettőt.

Állóharc: Muay thai box, Kick-box, Savate (Savate=Francia boksz), ITF Taekwondo,Ashihara karate.

Földharc: Brazil Jiu-Jitsu, Sambo (Sambo=Orosz földharc), Ju-jitsu (tradicionális japán), Szabadfogású birkózás.


Nem muszáj, feltétlenül csakis a muay thai-brazil jiu-jitsu kombinációt űznöd (űzhetsz te például savate-birkózás kombinációt is), csak sokan így csinálják, meg divat is lett, de egyébként nagyon jó és ajánlott. Na szóval ezt a földharc-állóharc kombinációt űzd 4-5 évig. Indulj el amatőr K1 és grappling (földharc) versenyeken, ha ott nyersz párszor akkor, elindulhatsz amatőr MMA-n, onnan pedig ha jó és kitartó vagy, akkor akár bármi lehet.

Amúgy egyébként kell még hozzá:

-sok pénz (felszerelések, edzések havi díja, utazási költség ...stb.)

- sok szabadidő, úgy oszd be, hogy más rovására ne menjen (pl: tanulás)

-rengeteg alázatos és kitartó komoly intenzitású edzés (nem elég eljárni küzdősport edzésekre, mellette egyénileg is kell edzeni, futás, nyújtás, kisebb súlyú súlyzós edzés...stb.)

- jó edzők

- egészséges életmód (cigi, alkohol, könnyű drog, sok számítógépezés ...stb, felejtsd el!)


Nem egyszerű móka, de ha ezt akarod akkor sok sikert hozzá!

2010. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok 6 hónapot jártam kick box edzésre.

Nem vagyok már ehhez túl idős hogy elkezdjem?

2010. dec. 10. 08:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Abszolút nem! Nyugodtan elkezdheted. 6 hónap kick-box mondjuk ide még kevés. Szerintem kezd a nulláról, úgy ahogy leírtam tegnap. A tegnapi utolsó válaszoló is én vagyok (aki a hosszú szöveget írta).
2010. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

közsönöm szépen

És meg kérdezhettem hogy hány évesen kezdted ?

2010. dec. 10. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem MMA-zok. Én 23 éves vagyok és 5 éve ju-jitsuzok és 3 éve bokszolok. Viszont ismerek olyanokat akik 16 évesen kezdték el így ahogy leírtam és ma már velem egy idősek vagy nálam idősebbek és MMA-znak, igaz még csak amatőr szinten. Én nem MMA-zok, mert nem akarok versenyezni, nem akarok én ketrecbe/ringbe menni. Én csak is utcai önvédelemből űzök ilyen sportokat (akarok majd defendo-ra is járni), na meg az egészséges életmód végett is (mozogni kell valamit!)űzöm. Onnan tudom ezeket, hogy sok MMA-s ismerősöm és haverom van, na meg jó pár edzőt is ismerek.
2010. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy régebben még kung-fuztam és aikidoztam is, összesen úgy mond 12 éve űzök ilyen küzdősportokat. Persze nem mindegyiket fejeztem be, mert többet űztem pár évig, nem egy adott stílust 12 évig, szóval nem vagyok mester egyikből sem, csak kb. közép szinten vagyok mindegyikből amiket eddig űztem. Viszont mivel sok stílust űztem, ezért konyítok a témához.
2010. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos személyes tapasztalatom nincs de haverom úgy kezdte el hogy semmien előképzetsége nem vt de azért így is belejött és versenyen is megállta a helyét.
2011. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!