Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kung-fu gyakorlók miért nem...

Aikiboxer kérdése:

A kung-fu gyakorlók miért nem foglalkoznak inkább Sansuval?

Figyelt kérdés
Folyamatosan megy az adok-kapok a "harcművészek" (kung-fusok, karatésok) meg a "küzdősportolók" (boxolók, thai boxolók, birkózók stb.) között, hogy melyik szemlélet a célravezetőbb. Miközben maguk a kínaiak is már régen meghaladták a tradicionális edzésmódszereket, és integrálták az egyébként jóval hatékonyabb, letisztultabb rendszerek módszereit (olyannyira, hogy a Sanda bemutató sportág is volt a Pekingi Olimpián). Foglalkozik egyáltalán valaki itthon Sandával? Egy kis olvasmány: [link]

#box #Wushu #sansu
2014. dec. 31. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A sanda az nem a kung-fu része, sőt semmi köze hozzá. A sanda egy modern kínai küzdősport-szabályrendszer, olyasmi, mint a K1 vagy az MMA, amolyan, kínai kickbox némi birkózással vagy judóval körítve. Sanda versenyeken nem csak kung-fusok indulnak, hanem kickboxolók és thai boxolók is. (Egyik kickboxos ismerősöm -aki még soha sem kung-fuzott- indult is ilyen sanda bajnokságon, és meg is nyerte).

Persze itthon (és Kínában is) sanda edzések a kung-fu edzések keretein belül történnek, de ettől függetlenül a sandanak semmi köze a kung-fuhoz, akármennyire is állítják ezt a kung-fusok. Kínaiak újrasz*rták a spanyolviaszt, ennyi a történet. Egyébként a sanda elég gagyi, amolyan tipikus bóvli kínai hamisítvány K1. :)

2014. dec. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Az első válaszoló egészen jól leírta, így nekem kevesebbet kell gépelnem.

Azért nem foglalkoznak a kung-fusok sandával, mert más a kettő. A hardcore tatamib*zi grapplertől is hülyeség megkérdezni azt, hogy "Hé haver miért nem k1-ezel inkább?" Pont azért mert grapplingezni akar. Ugyanez van itt is. Viszont ha a kung-fu gyakorló sáskaharcos úgy dönt, hogy versenyezni akar, mert ő most bajnok akar lenni, akkor el kezd versenyre gyúrni és itt jön képbe a sanda.

2014. dec. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Világos, hogy kick-box klón, de ettől még evolúciós hiperugrás például a wing tsunhoz képest. Teljesen mindegy, hogy ki honnan mit tanult, a végeredmény a lényeg -- a BJJ is a judóból származik, a kick-box meg félig a karatéból vagy ki tudja honnan. A lényeg, hogy a kung-fusok foglalkozhatnának ezzel is. :)
2015. jan. 1. 00:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg BÚÉK nektek is! :)
2015. jan. 1. 00:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Én néztem direkt egy shaolin edzést aztán ugyan ott a sanda edzést.


Ég és föld a kettő.


A sandát semmiképpen nem gyakorolnék (bár sajnos nem engedtek sparringolni ezért nem tudhatom pontosan milyen szintre fejlődtek ott, de kb. úgy nem csinálnám mint ahogyan nem karatéznék) helyette akkor már biztos, hogy inkább ökölvívás / thai box.


Sanda mindent kihagy, amitől egy kungfu stílus amúgy különleges vagy jó lenne. Mármint egy kungfus nyilván tudná használni sanda versenyen a saját stílusát, de sanda edzésen amit gyakorolhat, az az én szememben kb. thai boxnak tűnik, viszont nem thai box edzőtől azt azért tegyük hozzá..


Na ezért nem. Aki kungfuzik az inkább boxolni menjen el mellette, meg próbálja ki magát puhakesztyűs sparringokon MINDENKI ellen, próbáljon ki mma szabályrendszerben bunyót, sandán is max. bunyózni érdemes, ha gyakorolni akarna valaki.. akkor thai/kick box talán célszerűbb ugyan erre, szerintem.

2015. jan. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

"Aki kungfuzik az inkább boxolni menjen el mellette".


Ez nagyon igaz! Hiába puha-kesztyűs sparring a sanda, akkor is full gagyi. Kesztyűs sparringolós küzdősportok között is vannak ám szarok, ilyen a sanda, a ZBK kempo (az is hiába full kontakt, mert MINDENT rosszul tanulnak, szar a rendszer), sőt sajnos már a kickbox is, egyre kevesebb a normális kickbox. Egyre több helyen válik fogyókúrás csajszik klubjává a kickbox edzések, és ez sajnos ez az állításom nem túlzás és nem is vicc, bárcsak vicc lenne. A versenyek is mik? Pointfighter lepketoszogató két ballábas marhákat képeznek. Nem csak a keleti harcművészetek edzésmódszerei a rosszak.


Én soha sem értettem amúgy a tradicionális autentikus harcművészet gyakorlóit, felesleges katázgatni és oxigént görbíteni "halálos" technikák elsajátítása címszó alatt.


Még mindig azt mondom: ökölvívás, birkózás, judo, savate, muay thai, sambo, BJJ, vívás, scherma, kali, canne de combat. Aztán kalap-kabát.

2015. jan. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én azért várok pár eredményt a hagyományos edzésmódszerek alkalmazásával. Szerintem egy taichi formát eljárni jó hatású, ha más nem akkor szeretem, lenyugtat.


Aztán majd ha engem ver meg mindenki, akkor tévedtem. :D

2015. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Aikiboxer neked mi a véleményed amúgy a kung-furól?
2015. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem szívesen véleményezek olyan stílust, amelyet nem próbáltam. Amit én láttam eddig belőle, hogy organikusabb/természetesebb mozgás, mint a karate, de úgyamúgy ugyanolyan elavult edzésmódszer (formagyakorlatok/levegőkékítés), felesleges és természetellenes állások (volt kollégiumi szobatársam mutatott néhány olyan "gárdát", hogy azt hittem, a srác maradandó térdízület-károsodást szenved a bemutató során...), az ütések meg ("mókusbox") ha lehet még rosszabbak, mint a karatéban -- helytelen=életveszélyes küzdőtávolság, rossz súlypont stb.


Nem tudom az "ökölvívással kevert modern kung-fu stílus" mit takar a wt esetében, mivel így hirdetik, de soha nem láttam. Mindenesetre ha kezdenek a védőfelszerelések meg a normális technikák felé elmozdulni az jó lehet.


Bruce Lee nagyjából leszerepelt a tradicionális kung-fuval Amerikában, ezért kezdte el a JKD-t fejleszteni, ez is egy árulkodó jelzés.


A shaolin kung-furól meg nem tudok semmit, csak pár tévés showt láttam, vélhetően ennek is 70%-a hagyomány, 30%-a meg legenda.

2015. jan. 1. 21:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Aikiboxer,ha te is sokkal jobbnak tartod ezeket a nyugati stílusokat,akkor hogyhogy mégis aikidózol?
2015. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!