Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ju jitsut gyakorlók, ti ezt...

Ju jitsut gyakorlók, ti ezt hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja,hogy a ju jitsut nagyon sok idő elsajátítani.Na de úgy is,ha egy héten 2 ju jitsu edzés,és még 2 BJJ edzésem van.Ilyen felállással mondjuk egy év alatt szerezhetnék önvédelemre is alkalmazható tudást?

2014. máj. 19. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

A ju-jitsu viszonylag hamar elsajátítható, de minden harcművészet normális (értsd: elfogadható alapszint) műveléséhez minimum 2-3 év kell.


Ami sokáig tart, az pl. az aikido, annak az alapszintje 7 év. Minimum.

2014. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Miért van az, hogy ezen az oldalon minden második kérdés ilyen?:

"Wing tsunozom hetente kétszer! Szerintetek mennyi idő alatt jutok el olyan szintre, hogy önvédelemben is kamatoztatni tudjam a tudásom?

Krav magázom és ninjutsuzom egyszerre! Szerintetek ez jó kombó önvédelemre?

Most kezdtem a barantát! Egy év alatt el tudok jutni olyan szintre, hogy az önvédelemben meg tudjam állni a helyem?"

Kérem, fejezzük már be ezeket! Az önvédelemre csak az jó, ha vannak valódi utcai tapasztalataid! Mindegy, hogy milyen küzdősportot vagy harcművészetet gyakorolsz, ha nincsen reális utcai tudásod, akkor a bicskás kancigányok ugyanúgy felzabálnak, mintha semmilyen edzésre nem járnál! Hiába tanulsz te meg egy tornateremben a csapattársaiddal "harcolni", ha nincs igazi éleshelyzetben szerzett tapasztalatod, akkor úgyis szétkapnak! UTCAI ÖNVÉDELEMRE CSAK VALÓDI UTCAI SZITUÁCIÓKKAL TUDSZ FELKÉSZÜLNI, de ezt már leírtam/leírtuk pár százszor! Az utcai túlélés alapja a keménység, a szívósság, a határozottság, az elszántság és a szigorú fellépés! Ha ezek meg vannak, akkor már számít a képzettség, azaz hogy milyen küzdősport háttérrel rendelkezel! Te ilyen szempontból nagyon szerencsés vagy kedves kérdező, ugyanis a Japán és a Brazi Jiu-Jitsu együtt egy nagyon brutális kombináció lehet az utcára, azonban ahhoz, hogy használni is tudd igazi önvédelmi tudásra kell szert tenned, amit csak éleshelyzetekben fogsz tudni megkapni!

A másik, amit roppantul nem értek, hogy miért akarja minden ember az adott stílust csak úgy ripsz-ropsz, pár hónap alatt elsajátítani! Miért kell kapkodni? Csak azok az egyének szeretnék minnél rövidebb idő alatt magukévá tenni a harcművészetüket, akik nem elég kitartóak ahhoz, hogy végig járják a fejlődés rögös útját! Miért nem lehet szépen-lassan, de keményen, véresen komolyan, mindent bele adva edzeni, tanulni, gyakorolni küzdeni, így időről-időre egyre jobban fejleszteni a harci képességeidet? Ha ez 10 év, akkor 10 év, ha ez 20 év, akkor 20 év! Ne akarjunk sietni, semmi értelme! Mindenki csinálja végig azt, amit választott!



#USBORNE

2014. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Az edzés lényege hogy felkészítsen az éles szituációkra, és ne ott helyben kelljen rögtönöznöd.

Megjegyzem ha a "késes cigány" belédköt, ott lesz 10 haverja is, és akkor tökmindegy menniyre vagy felkészült (ugyanez áll bárkire aki lőfegyverrel jön rád).


Ráadásul az igazi harcművész sosem keveredik tényleges küzdelembe.

2014. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Egy igazi harcművész sosem keveredik vitába"? Persze, ez így van az elméletben, nagyon jól hangzik, rendkívül filozófikus, de sajnos ez a való világban nem így működik! Ha az igazi harcművészt betalálja egy szórakozóhelyen két sittes gettó csávó, akiket szép szóval lehetetlen meggyőzni, akkor ez az ominózus harcművész majd hagyja, hogy ezek a vadbarmok szétcsépeljék a koponyáját, csak mert ő nem száll vitába? Nem, dehogy, a valóságban ha nem ütsz vissza, ha meghátrálsz, ha próbálsz kifarolni egy konfliktusból, akkor lebontanak! Mindegy, hogy te nem akarsz vitába szállni, mert igazi harcművész vagy, attól még azok a bizonyos éleshelyzetek ugyanúgy megtalálnak!

Abban egyébként igazad van, hogy az edzés arra való, hogy ott tanuld meg a "technikákat" és ne az utcán kelljen rögtönöznöd (egyébként improvizálni mindig tudni kell, ezt jobb ha tőlem tudod), de azért lássuk be, hiába tanulsz te meg tréningen akármilyen fogást, hiába vagy te akármekkora Jiu Jitsu bajnok vagy Aikido mester, ha nem mersz visszavágni, megalázkódsz, feladod, betojsz, megfutamodsz, akkor mindegy, hogy mekkora harcművész vagy, ÖSSZEPAKOLNAK! Ahhoz, hogy ténylegesen helyt tudjál állni az önvédelemben és alkalmazni tudd a stílusodat, ahhoz alkalmazkodni kell az utcához és az adott szituációhoz!



#USBORNE

2014. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

1. Mondom harcba nem keveredik. Vitázni mindenki szokott.


2. Hidd el gyermekem, ha két négyajtós szekrény gyakorlott kocsmai verekedő jön ellened, mindegy milyen képzett vagy, ott ha szerencséd van elfutsz, ha már voltál akkora ökör hogy beléjük kötöttél, vagy hogy nem vettél nekik egy kör piát.


Én pl. szereltem már le a magam 50 kilójával dühöngő részeget akivel három "köménylegény vagyok, harművész vagyok" csóka nem bírt és csak a rendőr tudta elvezetni.


Szereltem már le hordányi "bicskáscigányt" pusztán egy poénos beszólással.


Haverkodtam össze bandányi skinheaddel sötét utcában éjfélkor, és mentem el félméterre aktatáskával üzletelő alakok mellett feltűnés nélkül.


EZ a való élet, nem az állandó életveszély.


A 8 év judoból, 2 év aikidoból, 1 év jujitsuból, 3 év kungfuból, meg valamennyi karatéból nekem legjobban nem a hülye technikák maradtak meg, hanem az esés, a járás és a helyzetértékelés, meg az önkontroll.

És ez nekem nagyon megfelel.


De ha valaki le akar lőni, az le fog. Ha te vagy Chuck Norris, akkor is le fog. Nem véletlenül hullanak profi sportolók ebben az országban a kocsmai bunyókban.

2014. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gyermekem? Az igen, te vagy a faterom cimbora? Akkor figyelj ide apuci, engem nem kell győzködnöd, elhiszem amit mondasz, egyet is értek veled! Ha betalál az általad említett kétajtós szekrény, akkor valóban véged és ha tudsz, akkor elfutsz, hogy megúszd, de ha mégis elkap, szabadulásra pedig nincs lehetőség, akkor legalább ne add magad ingyen, küzdj a végsőkig, üsd ahol éred, adj bele mindent amit megtanultál! Lehet hogy nagyon közhelyesen hangzik, de én így gondolom!

Abban is igazad van, hogy azért a mindennapok nem totális életveszélyes konfliktusok egyvelege, de ne haragudj, ha túldramatizálom a dolgokat, ugyanis egy külvárosi lakótelepen élek már kiskorom óta, ahol minden hétre jut legalább egy balhé, így hát bocs, ha a tapasztalataimból kifolyólag mindig véresen komolyan veszem a dolgokat! Véleményem szerint mindig készüljünk fel a legrosszabbra, mert akkor nehezebben érhet meglepetés!

Összegezve: Én csak annyit mondtam, hogy hiába gyakorolsz bármilyen küzdősportot/harcművészetet, ha képtelen vagy az utcai szituációk leküzdésére, akkor úgyis mindegy! Lényegében te is ezt mondtad, így hát felesleges fokozni a feszültséget, mert mind a kettőnknek ugyanaz a "véleménye" a dolgokról tulajdonképpen, csak mindketten másfajta formában írtuk le!



#USBORNE

2014. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
kérdező 1 év alatt semmit nem lehet megtanulni nem, hogy még egy ilyen összetett stílust. az, hogy bjj-vel egészíted ki az edzést mert nem elég a 2, az jó ötlet de a földharc max 1v1ben jó(bár ott nagyon). egyébként úgy kb 5-6 évvel számolj heti 2 edzésnél(már ha jó az edzés) akkor eljutsz egy stabilabb alaptudáshoz.
2014. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem ju jitsut gyakorlok, hanem BJJ-t.


A véleményem erről az egészről a következő:


Nem tudom, hogy hallottál-e már a Maslow piramisról. Ez az emberi szükségleteket rangsorolja. A lényege az, hogy csak akkor tudsz feljebb lépni a piramisban, ha egy adott szint szükségleteit teljesítetted.


[link]


ha az önvédelemre vágysz, akkor a piramis 2. fokán állsz. Valszeg még elég kezdő lehetsz. Szerintem, erre a szintre fecsérelni az életed ostobaság. idővel úgyis észreveszed, hogy egyre jobban mennek a dolgok, és lenyomni valakit egy utcai bunyóban nem nagy kihívás.


aztán eljutsz a 3. szintre, amikor nem azért jársz az edzésre, mert félsz, hogy kizsebelnek, hanem azért, hogy egy jó társaságban legyél, találkozz a barátaiddal, hasznosan eltöltve az időt. Ez a szociális szükséglet kielégítése.


Kis idő után elérsz a negyedik szintre. Ez akkor történik meg, amikor azon kapod magad, hogy egyre több embernek segítesz, kérdezik a véleményedet, segíted a tapasztalatlanabbak fejlődését. Versenyekre jársz, nyersz. A csapattársak, ellenfelek elismerik a tudásod, és tisztelnek érte.


És akkor eljutsz arra szintre, amit Maslow az önmegvalósításnak hív. Ekkor "egybeolvadsz" azzal, amit gyakorolsz. minden spontán és könnyű lesz, átlátsz a dogmákon, új szintre emelheted azt amit művelsz.


Nos remélem, én már az ötödik szinten állok. :) Hidegen hagy, hogy pár netes huszár itt vagy máshol mit gondol az önvédelemről. nem félek attól, hogy nagyon megütöm a bokámat egy ilyen szituban. Hogy értsd, nem félek, sokkalinkább úgy gondolok magamra, mint egy jóllakott oroszlánra. Nem bántok senkit, de aki keresi a bajt, megtalálja. De valahogy sose keveredem bajba. Hiába keveredem szóváltásba, sosem ugranak nekem. Igazából az sem zavar, ha ordibálnak, anyáznak. Ezek csak szavak. Egyik fülemen be, másikon ki. Úgyis tudok kismillió módszert, hogy elhallgasson. De mi hasznom van abból, ha lenyomok egy ilyen frátert? semmi. Nekemjönni meg egy sem mer, mert látják, hogy ez nem az a csávó.


Ha vissza kell gondolnom, mikor használtam a tudásomat az utcán, az utóbbi 10 évből 2 alkalom jut az eszembe, az sem önvédelem volt. Csak nem bírok szó nélkül elmenni, ha egy férfi egy halálra rémült nőt ver az utcán, fényes nappal, és akkor sem fordítom el a fejem, amikor egy rabló nyugdíjasok nyakáról tépi le az arany nyakláncot. Megjegyzem, mindkét esetben sem görbült haja szála se a söpredéknek.


szóval nem azért kell edzeni, hogy ne nyomjanak le az utcán. Baromság. ha az utcára akarsz edzeni, menj el pszichológushoz. Csináld azért, hogy legyenek barátaid, egy közösség, aminek a tagjai elfogadnak, tisztelnek. És amit tőlük kapsz, add vissza másoknak. Segíts az embereken. Ide kéne eljutni, ez a végcél. nem az, hogy ne parázz diszkóból hazafelé.

2014. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Harcművészet edzésen valahogy nem tudnám magas szinre sorolni az edzés közösségformáló értékét és a versenyzést.


Az egy járulékos dolog ha értelmes emberekkel és jó közösségben edz az ember, de jó társaság zumba edzésen is van. Biztos verseny is, sok értelme van, tényleg komoly.


Segíteni másoknak, az emberek többségének nem az kell hogy egy jól képzett vagy tapasztalt, netán jó oktató készségű ember segítsen nekik, hanem hogy kravmagázhassanak vagy zumbázhassanak. Tehát az én szintemben nem sokat befolyásol az sem hogy tanítok-e, mert a legtöbb ember relative gyökér, és úgyis hülyeségeket akar tanulni. Ha ez a bizonyos piramis igaz volna, akkor nem kevés (igazi) harcművész vagy komoly küzdősportoló eléggé 'bajban' volna valahol a piramis aljánál.

2014. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet értek MinimorRrissal!

Kedves #8-as! Gondolom én vagyok az általad említett "netes huszár", aki itt papol az önvédelemről! Nem tudom, hogy honnan lopod a bátorságot ahhoz hogy ilyen jelzővel illess engem! Én nem ártottam neked, nem bántottalak, akkor meg minek kell "csúfolódni"? Ha ismernél személyesen, akkor tudnád, hogy nem az a szájkaratés alkat vagyok, hanem a tettek embere! Én csak azért járok fel erre az oldalra, hogy segítsek másoknak! Az a célom, hogy kifejtsem a véleményem és hogy a rossz úton haladó embereket átbillentsem a jó oldalra, ENNYI! Na mindegy, nem akarok offolni! Engedd meg, hogy reagáljak a kommentedre!

"idővel úgyis észreveszed, hogy egyre jobban mennek a dolgok, és lenyomni valakit egy utcai bunyóban nem nagy kihívás."

Valóban így képzeled? Miből gondolod azt, hogy azért mert valaki jól fejlődik edzésen, attól még az utcán is megállja a helyét? Te azt hiszed, hogy egy képzettebb harcművész GARANTÁLTAN lecsap akárkit egy éleshelyzetben könnyűszerrel? Ha ez így volna, akkor nem találkoznánk rendszeresen olyan hírrel a televízióban vagy az újságban, hogy egy "nehézsúlyú box bajnokot halálra késeltek a tolvaj cigányok a nyílt utcán vagy hogy egy profi birkózót ájulásig vertek egy diszkóban a helyi paraszt csávók"! Pedig ezek az emberek aztán ténylegesen képzettek!

Persze lehet azt mondani, hogy egy igazi harcművész akármilyen éleshelyzetet elsikál szépszóval, azonban ha mégis fizikai konfliktusra kerülne a sor, akkor akármilyen támadót hatástalanít egy mozdulattal anélkül, hogy bárkinek is egy hajszála meggörbülne! Ez azért elég "filmes", nem gondolod? A valóság tapasztalataim szerint ennél jóval prózaibb! Biztos vagyok benne, hogy létezik olyan mester, aki egy laza fogással megblokkolja ellenfelét és kész, azonban ilyenből azért lássuk be nincs túl sok! A való világban, ha betalálnak ketten, akkor kénytelen leszel elszántan és dinamikusan harcolni ahhoz, hogy megvédd a saját testi épségedet (soha ne adja magát senki ingyen, de a futás is hasznos tud lenni)! Ilyen esetekben nem elég a szimpla "lefegyverző technika", hanem kénytelen leszel keményen és határozottan megsebezni az ellenfeled ahhoz, hogy megúszd! Bizony néha sajnos meg kell görbülnie pár hajszálnak! Tudom, hogy nem vagy kíváncsi a prédikációmra, hiszen te magadtól is tudsz mindent a reális önvédelemről, százezer fogást ismersz, bárkit szétkapsz egy mozdulattal, veled senki nem húz ujjat, stb., de azért gondoltam leírom a véleményemet! Egyébként irigyellek, hogy soha nem kellett használnod a tudásod éleshelyzetekben, legalább te egy nyugodtabb környéken élsz!



#USBORNE

2014. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!