Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 17 évesen még lehet esélyem,...

17 évesen még lehet esélyem, hogy versenyszerűen ketrecharcoljak?

Figyelt kérdés
Egy vidéki kisvárosban lakom.Itt egy hely van,ahol küzdősportolni lehet.Shotokan karate.Két éve járok ide.Heti három edzés van.Egymás után két edzés van,a sima meg a haladó,de engem ottfog az edző a haladón is,mert szerinte jó vagyok.De sokan mondják,hogy nem jó ez a karate,meg nem lehet használni az MMA-ban.Heti egyszer el tudnák járni busszal egy másik városba bokszolni.Eddig négyszer voltam és tehetségesnek érzem magam benne.Második edzésen már mondta az edző,hogy jó az elmozgásom.Meg járok kondiba heti háromszor,erőemelő edzést csinálok.Ott van bokszzsák és egyik haveromnak,akivel voltunk bokszolni van pontkesztyűje azon tudnánk gyakorolni.Akkor hagyjam a karatét és járjak inkább bokszolni?Ennyi edzéssel mennyit lehetne fejlődni?

2015. jan. 9. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehetne fejlődni ennyi edzéssel is. Csak gyakorold a full contact bunyót.



A baj az, hogy karatésoknak nem szokott jó lenni az elmozgásuk. Ha a tiéd jó.. én nem tudok mit mondani, örülj neki. Biztos te egy jó karate edzőt fogtál ki, amiből kevés van az országban. Azért.. ennek az esélyeit te magad gondold át.


Bunyózni amúgy sok helyen meg lehet tanulni, lényeg, hogy ringbunyóban jobb legyél mint mások. Akkor lehetsz nyilván sikeres. De ehhez kellenek azért képességek, tapasztalat.. :)

2015. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A karatén nem szoktunk gyakorolni elmozgást.Szerintem ez inkább ilyen reflex.De akkor hagyjam abba a karatét és menjen heti 1x a boksz?Meg a kondi?
2015. jan. 9. 22:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem heti 1 boxszal nehezen leszel jobb mint mások, akik heti 5-6 edzésre mennek: ökölvívás, birkózás, grappling, thai box.. ezek alapok ma az mma versenyzőknél ugyebár.
2015. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak?
2015. jan. 9. 23:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sparringolj minél többekkel, kesztyűben hogy meg tudjátok ütni egymást. Ez karatés edzőtársaidnak is tetszhetne, már ha valami valódi küzdelmi tapasztalatot is akarnak.
2015. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
heti egy box edzéssel semmire nem mész, még a karatéval is jobban jársz, főleg, hogy a haverral pontkesztyűzést és hasonlókat amellett is tudod csinálni
2015. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 aikiboxer ***** válasza:
100%
Judo vagy birkózás nincs helyben? Mert heti 1 box a másik városban és heti 2 judo helyben már jó lehetne.
2015. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Singham ***** válasza:
80%

Aha, csak judozni meg birkózni hova menjen full kezdőként 17 évesen? Túlkoros, sehol se vállalnák be az edzését.

Kérdező: Attól függ milyen szinten. UFC szinten már nem. Kicsit komolyabb szinten lehet még esélye, de csak úgy, ha felköltözöl valamelyik nagyvárosba és keresel egy normális MMA klubot. Vagy pedig külföldre utazol ki.

Shotokan Karate meg nagyon kevés a ketrecharchoz. Ketrecharchoz alapból kell boksz+más állóharc, takedown stílus (judo, birkozó) meg földharc (Judo, sambo, BJJ, grappling).

2015. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a srác :D
2015. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az mma nagyrészét földharcosok teszik ki szóval a karatéval meg a bokszal szó szerint rángatni fognak mint a rongyot ahogy ők akarják.
2015. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!