Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sok ember szerint a karate...

Sok ember szerint a karate nagyon rossz, de akkor hogyhogy mégis ennyien csinálják? Ez a legelterjedtebb küzdősport.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm shotokan karatézik és nagyon keménynek hiszi magát tőle.Ő lenézi a bokszot meg a birkózást,szerinte egy karatés kirúgja a bokszoló lábát,a birkózót meg simán lerúgja.Egyedül a thai boxot ismeri még el.

2015. jan. 14. 22:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%

A karate primitív, és nagyon gyorsan nyitott iskolákat nagyon nagy marketinggel - naná hogy elterjedt.


Amúgy ja, a boxolók egy vicc, a birkózás meg pláne.

2015. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
43%

Box, bírkózó edzők jobban szeretnek fiatal kezdőkkel, haladókkal foglalkozni, plusz ilyen edzésekhez kell felszerelés rendesen. Karatéra könnyű úgy odavonzani embereket, hogy lehetsz kövér meg öreg itt egyszerre tanulsz majd harcművészetet meg kűzdősportot meg filozófiát blabla és voltam már olyan helyen karatén (csak egy alkalommal mert rettenet volt az egész) ahol nem volt semmi felszerelés, egy darab zsák sem, padlón edzettünk, nem lehetett kűzdeni nem volt az embereknek védőfelszerelése sem! És oda járt jópár ember évek óta. Persze voltam olyan helyen is ahol sok zsák volt és lehetett rendesen kűzdeni, bár a fogvédőm miatt ott is megszóltak. Szóval ahhoz hogy ütögess a levegőbe meg úgy tegyél mintha kűzdenél nem kell egy túl jól kiépített hely egy csomó ember meg simán le fog járni egy darabig.

Meg szerintem a karatét körüllengi valami ilyen, hogy aki fekete öves az biztos mindenkit lever stb. pedig aki picit otthon van a kűzdősportokban az tudja, hogy ez nagyon nincs így.

Amúgy már rég nem karatézom, nem nekem való, régebben is csak mellékesen csináltam, jól esett verekedni anno egy adott helyen.

2015. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
16%

mert divat...


a legnagyobb vicc, hogy a sok harczost bármikor felaprítja egy utca nevelt 50 kilós cigánygyerek...

2015. jan. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Miért kell ezeket a sportokat összehasonlítani így? Ezek SPORTOK, semmi közük az utcai harchoz..


A bírkó-karate-box hármasból még az utóbbi az, amire azt mondanánk, hogy hasonlít, de valójában az is inkább taktikai csata, hülyeség ezen vitatkozni hogy egy karatés meg egy birkózó közül ki győzne.

2015. jan. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
6%

Ezek küzdősportok, elvileg bunyózni tanulnak meg.


Ha valaki azért tanul karatézni, hogy mindenkinél nagyobbak kiájozzon, akkor neki a legjobb a karate.


De ha HARCművészetknént gyakorolja, önvédelemként, más bunyósokkal összeméri magát..


Kérdezd meg a shotokanos havert, hogy pontosan mennyi boxolót vagy birkózót rúgott le.


Meg úgy nézz szét más karatésok között is, haverod véleményére nem adnék túl sokat az alapján, hogy

"és nagyon keménynek hiszi magát tőle.Ő lenézi a bokszot meg a birkózást"


Érdekes, én a karatét nem nézem le, csak nem találom hatékonynak, pedig én is gyakoroltam. A stílusa nem feltétlen minősíti a haverodat, de azok az emberek akik lenéznek másokat, más stílusokat (főleg ha hatékonyabb stílusok) akkor ott lelkileg valami gebasz van.

2015. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

szerintem a karate nem hülyeség. nem arra való, hogy az utcán bunyózzál, valószínűleg nem lenne sok esélyed. lehet, hogy egy boxolónak, vagy birkózónak több, de ha őszinte akarok lenni, akkor ha megtámadnak egy sötét utcán, ahol nem lehetsz benne biztos hogy a támadód fegyvertelen és nem áll semmilyen tudatmódosító hatása alatt, akkor mindenképpen jobb, ha futsz. általánosságban egy küzdősportot űző átlagosnál magasabb és izmosabb felnőtt férfinak jó esélye van egy átlagos testalkatú, nem sportoló támadó ellen. de ha a támadó már mondjuk drogos, vagy kése van, rögtön megbomlik a képlet, mert nem úgy fog küzdeni, ahogy te azt várod (ahogy megtanultad), mert mondjuk nincs tudatánál. ha pedig előrántja a kést, és elkezdi hajigálni, megint csak nem tudod kiszámítani. szóval szerintem legjobb ilyenkor elfutni, ha csak teheted. persze, ha nincs más út, akkor jól jöhet ha tudsz mit kezdeni magaddal, de nincs "tuti recept".


a karate egy ősi harcművészet, ami mögött sok filozófia, lélektan, szertartás és hagyomány van. hagyományos ütések, rúgások. nem az a lényege, hogy folyamatosan frissítsék a fegyvertárat hogy minél inkább fel tudd használni az éppen aktuális igényeidhez. egy sport, amitől ugyanúgy tudsz nagyon kemény lenni, ha komolyan veszed (a testvérem wado kai karatézik, és látom, milyen az, ha komolyan veszik), ugyanakkor mint minden sportot ezt is el lehet "lógni", látom a vizsgákon, hogy egyes emberek milyen lagymatagul, hanyagul végzik. ők általában nem is kapják meg a magasabb fokozatot.


amit a haverod mond, az mindenképpen butaság. egyrészt pont nem a karate szellemiségére vall, hogy bárkit is lenézzen. mindenki legyen büszke arra amit csinál, de ettől még a másik nem lesz kevesebb.

2015. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
35%

A komoly szellemiség Wado kaiban az volt nálunk, hogy (ha már ütni nem tanultunk meg, minek is, elég úgy csinálni) akkor a legszerencsétlenebb, mozgási analfabéták is kapják meg az övfokozatot, nyilván kotiváció gyanánt.


Hogy mire kell motiválni egy szerencsétlen gyereket, nem tudom. Olyan mozgásra, amitől nem lesz ügyesebb, csak az ízületei fognak idővel tönkremenni, arra biztos nem kellett volna. Régi edzőtársaim azóta (5-6 éve) is keményen karatéznak. Egyszer majd megkérdezem őket, szerintük egy 1-2 éve boxoló sráccal szemben ki tudnának-e állni (és ha igen, megnézném a játékot is).


Akkor lepődnék meg, ha azt mondanák, hogy hát ők igazából japán hagyományőrzés végett járnak edzeni. Komolyan meglepődnék.

2015. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

"Egyik ismerősöm shotokan karatézik és nagyon keménynek hiszi magát tőle.Ő lenézi a bokszot meg a birkózást,szerinte egy karatés kirúgja a bokszoló lábát,a birkózót meg simán lerúgja.Egyedül a thai boxot ismeri még el."


A haverod egy gyökér f-aszkalap. A shotokan karate, az NO contact karate, ellenben az ökölvívás és a birkózás FULL contact küzdősportok. A több danos fekete öves karatéjost is szarrá lehet verni, középszintű boksz tudással, méghozzá nehézségek nélkül.


A thai boxot viszont elismeri az ismerősöd? :)

[link]


Egy thai boxosnak is nagyon kevés esélye van egy birkózó ellen, holott a muay thai is full contact küzdősport. Szerinted a no contactos shotokanosnak mi esélye lenne? Elmondom neked, SEMMI. Bár egy thai boxosnak azért van esélye (bőven) egy ökölvívó ellen.


A karate a világ leghasznavehetetlenebb küzdőstílusa. Merev szögletes mozgás, nyitott testtartás. Visszateszik "ütés" után a kezüket hikitébe (nem baj, ilyenkor b.asszák őket pofán). Az edzéseiken nincs sparring, és ne gyertek a kumitével, mert az köszönő viszonyban sincs a sparringgal. Az maximum fogócska, vagy simogatás.

2015. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12%

7es

valószínű, hogy mint sok más, ez is egyesülettől, edzőtől, és maguktól az emberektől függ. szóval neked pont volt egy rossz tapasztalatod, én meg pont azt látom a tesómnál és a csapatánál, hogy egy rész nagyon komolyan veszi, egy kisebb rész minden vizsgán van, aki ellezserkedi, de azok nem is szokták megkapni. szóval, sztem ez nem általánosságban jellemző azért amit írtál.

2015. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
57%

"sztem ez nem általánosságban jellemző azért amit írtál."


Pontosan az egész világon ez jellemző amit Ő írt! Sajnos.

A 8. danos japán shotokan nagymestert Sadshige Kato-t láttam szemináriumon. Akkor jöttem rá, hogy a karate egy duplanulla bóvli marhaság.


Ha bementem volna egy kocsmába és kerestem volna egy 40-45 év körüli jó kondiban lévő favágót vagy kőművest és mondtam volna neki, hogy "Figyeljél má' Sanyikám, kapsz 3 rekesz Kőbányait, ha azt a tagot összevered."


Komoly összegekben mertem volna fogadni, hogy a japán grandmaster kerül a kórházba.


Én az egykori 5 éves boksz, 4 éves kickbox múltammal és a jelenlegi 2 éves zipota tudásommal lazán - minimális erőlködés nélkül- leiskolázom sparringon az 1. danos unokatesómat és a 4. danos nagybátyámat. Ennyit a shotokanról.


De anno középsuliban a barna öves európa-bajnok kyos osztálytársamat is megverte egy TENISZEZŐ(!) csávó.

A karate az egy ritka szánalmas ("harc")MŰVÉSZET. Nekem se akarja senki beadni, hogy a karate hatékony önvédelemre vagy bármi másra. Mert aki azt hiszi, hogy igen, az vagy hazudik, vagy agymosott, vagy túl büszke, vagy csak szimplán hülye.

2015. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!