Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit gondoltok a krav maga-ról?...

Mit gondoltok a krav maga-ról? Megéri elkezdeni? 19f. Debrecenben gondoltam

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha jo az edzo akkor igen.
2015. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát oké..egyértelmű..de nem tudom milyen debrecenben

ti tudtok valamit?

2015. jan. 24. 22:44
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Inkább menj boxolni. az jobb
2015. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor van ertelme ha több ev küzdősportos,harci rutinod van.


Nem fogod tudni kicsavarni a nagydarab kancigó karjat.

2015. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Box onmgaban véve szuper dolog.De egy boxolo foldharc tudas nelkul nemvehteo bunyosnak.Kravba megtanulod mind a kettot.Bér a box tudasod biztos nemlesz olyan hatekony,mint ha kimondott boxedzesekre jartal volna...
2015. jan. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki csak krav-magat tanul még ütni sem tud normalisan..
2015. jan. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Semmire sem jó a krav maga. Nem fogsz ott megtanulni sem ütni, sem rúgni, sem földharcolni. 7 éve bokszolok és mellette 3 éve schermázok (scherma=olasz késharc). De 2 évig krav magáztam is.

Egy 4-5 éve bokszoló/birkózó/thai bokszoló/judozó ...stb emberke lazán lapora ver akármilyen mesterfokozatú krav magást, pusztakezes bunyóban. Egy 2-3 éve kalizó/eskrimázó/schermázó lazán hülyére késel egy szintén akármilyen krav maga oktatót. Az expert 2-es KM oktatómat én is lazán vertem sparringokban, de más oktatókkal is eljátszottam így. Nem véletlenül hagytam abba a kravot.

A krav maga nem tanít meg harcolni, csak azt tanítja, hogy egyes szituációkban hogyan viselkedj. Amolyan taktikai megoldások gyűjteménye a krav maga. Akkor érhet valamit, ha tanulsz mellette valami normális küzdősportot. Egy KM oktatót simán le tudna késelni EGY 14 éves romakölyök, ez sajnos szomorú tény, de ez van.

Ja és senki ne jöjjön az izraeli kommandóval, mert ők katonai krav magát tanulnak és nem a civil verziót (ami egy kalap bélsár). Amúgy ennek ellenére az izraeli katonák is tanulnak a KM mellett más stílusokat is.

2015. jan. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké akkor nem sok mindent ér...na és akkor ti tapasztalt emberkék milyen küzdősportot ajánlotok (19F), hogy ha valami gebasz van megvédjem magam?
2015. jan. 27. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Ökölvívás: Ha meg akarod védeni magadat ALAP dolog, hogy tudj JÓL ütni.


Eskrima/Kali: Ez rövid bottal és késsel való harc. Utcán úgy is fegyverrel támadnak meg, nem árt ha te is tudod a bökőt kezelni. A rövid botot felfoghatod viperaként is.


Aikido: Dobás, gáncsolás, fojtás, végtag feszítés, fogásból való kiszabadulás.

2015. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!