Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meséljetek a thai box edzésekr...

Meséljetek a thai box edzésekről. Minden információ számit, akik járnak/jártak edzésekre milyen is stb? pozitivumok/negativumok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Járj el egy hónapig. Nézd meg, hogy van-e puha kesztyűs, fogvédős küzdelem. Ha ez hiányzik hagyd ott, mert a zsák ütögetéstől, levegőkékítéstől nem tanulsz meg bunyózni.
2015. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi ertelme a kerdesnek.

Mindenhol MÁS.

2015. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak úgy általánosságban?
2015. febr. 4. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol más. Viszont maga a sport elég láb orientált, főként rúgó technikákon alapul és a kéz sokkal inkább háttérbe szorul. Korántsem kapnak egyenlő szerepet. A láb pedig rendesen kibővít az elérési mezőt, a küzdelmi teret. Értem ezalatt, hogy hiába táncolsz el az ütések előtt, mint az ökölvívásban, a láb miatt nehezebb, mert könnyebben elér az ellenfél. Én inkább ütés domináns vagyok, szóval nekem ez annyira nem jön be. Az edzéseken meg sok kamasz van. Olyan helyre nem menj ahol 5-6 éves kisgyerekekkel van együtt az edzés. Arra figyelj, hogy sparring legyen, mert ha nincs a hajadra kenheted a technikád, nem fogod magad megvédeni az utcán, de még versenyen is felsülhetsz.
2015. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk bemelegítéssel és nyújtással kezdődött minden. Az edzőnk minden alkalommal ragaszkodott némi átmozgató árnyékoláshoz is, mivel "az indítja be a motorokat". Ha technikai edzésünk volt, akkor kevesebb erőnléti gyakorlat volt a "páros" és a "zsákos" körök között. Ha erőnléti edzés volt, akkor a bemelegítés után kb. 10 perc alatt széthajtotta a gárdát és még kb. 60 percig kínozta az embereket mindenféle válogatott finomságokkal (fekvőtámasz, felülés, guggolás, kitörés, talicska fekvőtámaszozással, a 6-2-2 (a kedvence volt - mi utáltuk)) miközben alaptechnikákat gyakoroltatott a végkimerülésig és néha keményítettünk is. Majd jött a lenyújtás. A zárás... az éppen jelen lévők szintjétől függően érintősjáték / light contact bunyó (kiemelve az éppen tanult technikákat). Aki akart, utána még maradhatott a siratófalon, vagy zsákolhatott. Ha volt rá igény és jelentkező, akkor kb. héthetente volt "fight club" (körmérkőzéses alapon).


Mazohista alkat vagyok; így imádtam minden percét :). Pozitívumok? Jó volt a társaság... azok a nagy sörözések edzés után! Negatívum? 30 évesen elkezdtem "érezni" az izületeimet és nem igazán fogok már zongorázni sem... szóval, ha odateszed magad és még az edződ is elég szadista akkor annak ára van.

2015. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kéztechnikák... igen; az már nagyon is edzőfüggő.


Technikailag kb. annyit csinálsz, hogy a rúgó alapállásból ütőre váltasz - nem nagy kunszt. Szerintem; egy kezdőnek az alapállásváltást "bonyolultabb" megszokni rúgóláb-váltás előtt :) (- az nagyon vicces látvány kívülről). Nem egy embert ismerek, aki nagyon jól "keveri a kártyákat", ráadásul sokan kevernek bele más stíluselemeket is (pl. ilyen-olyan előélet vagy keresztbe-edzés miatt) - de ettől csak érdekesebb és izgalmasabb a történet!

(bár a láb / térdtechnikák miatt nem használhatod a teljes ökölvívó palettát, főleg azokat a technikákat nem, ahol le-és előreviszed a fejed).

2015. febr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm :D milyen amikor egy kezdőt az edző versenyre küld? gondolom kezdő ellen harcol, hasonló súlycsoportban stb..fejvédő, térdvédő

hány perces menetek?

2015. febr. 4. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Kezdő a haladó ellen?

Felejtsd el. Mindig azt tapasztaltam, hogy nagy a különbség (főleg, ha a contact engedélyezett); a full kezdő vagy ütteti magát, vagy csapkod magán körül, mint egy hisztis p.csa - egyik sem célravezető.


A haladók már egyéni kvalitásokra is ki vannak hegyezve a thai technikákon belül (vagy mellett/kívül). Jobb kéztechnikával is van keresnivalód a jobb lábtechnika ellen (erre szolgáln a kitörés, nemde :) ), természetesen; jobb időzítést és lábmunkát feltételezve (még a nagyoknál is, lásd; Kraus vs. Buakaw). Szóval; nagyon-nagyon sokrétű és színes tud lenni.


A menetek edzésen 2 percesek, fight-club-ban 3 percesek (nem 5) voltak.

Hogy mikor engednek versenyre, az változó: egyrészt rajtad áll, másrészt az edződön, hogy mikor lát elég érettnek hozzá. Amelyik edző ad magára, az nem égeti magát össze-vissza csapkodó kezdőkkel...

2015. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!