Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyudo vagy Kendo? Melyik...

Kyudo vagy Kendo? Melyik sportot válasszam?

Figyelt kérdés

2015. febr. 5. 18:50
1 2
 1/16 aikiboxer ***** válasza:
42%
Ha egyébként nem sportolsz semmit, akkor a kendót, mivel az intenzívebb, azaz rendes "sport".
2015. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Hát teljesen más a kettő. Mindkettő elég megerőltető, de neked kell tudnod milyen stílusú vagy.


A kendo az egy kardhasználó sport (nem írom kardvívásnak, mert az inkább a kenjutsu, a kettő pedig teljesen más). Ott gyors mozgásúnak kell lenni és nagyon jó reakcióidővel kell rendelkezni, azonban nem szükséges erő, hiszen elég ha csak eltalálod az ellenfelet.


A kyudo az íjászat. Az egyik legdurvább és legnehezebb fajta. Erős váll- és hátizmokkal kell rendelkezni. Ha tradicionális helyre mész, ahol az íj is olyan, akkor ráadásul egy nagyon magas, alsó súlypontú íj kerül a kezedbe, amit önmagában megtartani is szép munka, főleg hogy derékból kell. Ehhez nagyon masszívnak kell lenni, ide kifejezetten az erő szükséges, mert hiába van meg a technikád, ha fizikailag nem tudod felhúzni az íjat.


!Kamlyn - 53/F!

2015. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

"Az egyik legdurvább és legnehezebb fajta. Erős váll- és hátizmokkal kell rendelkezni. Ha tradicionális helyre mész, ahol az íj is olyan, akkor ráadásul egy nagyon magas, alsó súlypontú íj kerül a kezedbe, amit önmagában megtartani is szép munka, főleg hogy derékból kell. Ehhez nagyon masszívnak kell lenni, ide kifejezetten az erő szükséges, mert hiába van meg a technikád, ha fizikailag nem tudod felhúzni az íjat."


Ez kicsit sem igaz. El vagy tévedve rendesen. Nekem a húgom kyudózott kb 2 és fél évig. Elsőre is lazán feltudta húzni az íjat, pedig ő csak 156 cm és 51-52 kg. Ez az egyik, a kyudo az nem is igazi íjászat. Inkább amolyan rituális meditációs valami. Lényegében a lelkedet lövöd ki. Két óra alatt kilőnek 8-10 nyílvesszőt, amiből 15 mellé megy. Még a több danos kyudo mesterek is annyit lőnek mellé, hogy az hihetetlen. Rákészülnek 20 perceket egy lövésre, odafigyelnek a légzésre, testtartásra, beállásra ....stb, aztán a kilőtt nyíl mellé megy. Én szerencsére nem kyudóztam, de hugi elrángatott pár edzésére, hogy nézzem meg, volt olyan hét amit a Matsuo Makinori sensei 6. danos kyudo mester tartott. Még az a japó kyudo félisten is elég sokszor mellé lőtt. Majdnem röhögőgörcsöt kaptam ott.


Aztán a húgom szintén 2-3 évig kendózott is (mert ő ilyen japán és bushido-b*zi). A kendo is mi? Védőgöncökben (ami mocsok drága volt!) óbégatva csapkodják egymást a bambuszbottal, mint az idióták. Mondjuk a kendo - igaz nem sokkal - de értelmesebb, mint a kyudo. A kendo legalább dinamikusabb.

2015. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Ezek nem is rendes harcművészetek/küzdősportok, hanem inkább aktív szabadidős hobbyk.
2015. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

#3: Nem véletlenül írtam, hogy HA olyan helyen van. Pontosan a nehézsége miatt, ma már nem a hagyományos óriás íjakat használják a legtöbb helyen. Egy tradicionális Kyudo íj 225 cm magas (ez: [link] csak a kisebbik, könnyített változat) . Ha ettől eltér, akkor az nem hagyományos!


Illetve ha olyan sokat meditáltak, akkor érthető mért vagy ellene. Szar helyen volt a hugicád. Egy kyudo edzésen alap dolog az óránként kilőtt minimum 45 nyíl. Ha 40-nél kevesebbet lőttek ki egy óra alatt, illetve a célpont 50 méternél közelebb volt, akkor az nem Kyudo volt, csak annak adták el! Lehetett ott a nem tudom hány danos (nem számít hogy az eredeti Kyudoban nincs is semmilyen fokozat -.-") japán mester is, ha egyszer ez a két feltétel (távolság és nyílmennyiség) nincs meg, akkor az nem Kyudo volt, csak azon a néven árulták!


A kyudo alapja pont a folyamatos, gyors lövészet (wikipédiáról tájékozódottak kíméljenek), nagy távolságra. A kyudo nem rövidtávú íjászat. 50 méteren belül nem használnak kyudo-t. A kyudo nem sima íjászat japán módra. A kyudo-ban más az íj, a nyíl (hajlított), más szögben kell tartani az íjat (nagyjából 30 fokban), ha függőlegesen vagy vízszintesen van tartva az nem kyudo.


Örülnék, ha normálisan tanulmányoznátok valamit, mielőtt félinformációkból (amik egyébként helytelenek) elítélitek azt!


!Kamlyn - 53/F!

2015. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

"Illetve ha olyan sokat meditáltak, akkor érthető mért vagy ellene. Szar helyen volt a hugicád. Egy kyudo edzésen alap dolog az óránként kilőtt minimum 45 nyíl. Ha 40-nél kevesebbet lőttek ki egy óra alatt, illetve a célpont 50 méternél közelebb volt, akkor az nem Kyudo volt, csak annak adták el! Lehetett ott a nem tudom hány danos (nem számít hogy az eredeti Kyudoban nincs is semmilyen fokozat -.-") japán mester is, ha egyszer ez a két feltétel (távolság és nyílmennyiség) nincs meg, akkor az nem Kyudo volt, csak azon a néven árulták!


A kyudo alapja pont a folyamatos, gyors lövészet (wikipédiáról tájékozódottak kíméljenek), nagy távolságra. A kyudo nem rövidtávú íjászat. 50 méteren belül nem használnak kyudo-t. A kyudo nem sima íjászat japán módra. A kyudo-ban más az íj, a nyíl (hajlított), más szögben kell tartani az íjat (nagyjából 30 fokban), ha függőlegesen vagy vízszintesen van tartva az nem kyudo."


Ezeket a marhaságokat honnan szedted amúgy?

https://www.youtube.com/watch?v=Rh-ohspuCmE


https://www.youtube.com/watch?v=fZNdx_g_mr8

Tessék, eredeti Japán autentikus kyudo edzések, 01:31 percnél figyeld a második videót, hogy milyen közelről gyakorolják a célba lövést. Még, hogy minimum 50 méter, egy fityfenét. A hugom edzései pont ilyenek voltak, mint a videón. És nem, nem lőnek ki sok nyilat. Óránként 45 nyíl? Te helyből hülye vagy ember, még csak neki sem kell futnod. Hol élsz Te?


A kyudo az a Zen íjászat, a céltábla eltalálása másodlagos szempont, a kyudo egy ("harc")MŰVÉSZET, meg is figyelheted a videón, hogy 00:54-nél a 8 danos mester nyilainak a többsége a céltábla mellé ment. De azért 30+ éve kyudozik és 8 danja van. Önfejlesztő gyakorlás ez elsősorban. Láthattad a videókon is, hogy mennyire nagy hangsúlyt fektetnek a lassú tradicionális formális dolgokra. Az egész amolyan "íjász-kata".


Láttam már olyan lovasíjász bemutatót (hazait!), ahol egy 16 éves srác a lovon vágtatva 10-ből 9-szer eltalálta a mozgó célpontot!

Kb ilyesmi volt:

https://www.youtube.com/watch?v=EPNVNEfURqk


Ellenben a nagy 6. danos japán kyudo nagymester (Makinori Matsuo) aki, a Nemzetközi Budo Egyetem főb*zmeg kyudo mestere, pedig 15 méterről álló célpontot, mindössze csak 10-ből 6-szor találta el (igen képzeld számoltam!), mindezt úgy, hogy minden lövés előtt szöszölt 5 perceket.


Nekem ne akard bemagyarázni, hogy a kyudo a legnehezebb íjászat.

2015. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Mint említettem vala, -csak szövegértésed hanyag-, ha valakinek "dan-ja" van, az már alapból NEM !!TRADICIONÁLIS!! Kyudo!


53 éves vagyok. Tizenéves korom óta tanulok harcművészeteket és küzdősportokat. 18 éves koromban apám szabadjára engedett, kiharcoltam nála, hogy utazgathassak. Bejártam a világ nagy részét ismert és ismeretlen edzőhelyek után. 35 éve csinálom ezt. Voltam Brazíliában capoeirazni, Thaiföldön Muay-t tanulni, Oroszországban sambozni, azonban a 35-ből több, mint 15 évet a japán tradicionális harcművészeteknek szenteltem (nekem ez volt/jelenleg is az életem, én heti 7x8 órát edzettem folyamatosan). Tudok egyet s mást a harcművészetekről. A Kyudo-t eredetileg a sereg hátulról való támogatására fejlesztették ki. Az volt a kyudo íjászok feladata, hogy fejmagasságban, egyenesen (tehát nem felfelé ívelve) lőve, folyamatosan szedjék le az ellenséges katonákat. Tény, a harc előtt egy órát meditáltak (kivétel, ha rájuk támadtak), valamint azon kívül még 1 órát készülődtek, de sosem lövésenként. Nem véletlenül hangsúlyozom ki annyira a tradicionális szót! Míg én a hagyományos harci kyudo-ról beszélek, addig te a mai sportszínvonalú játszadozásról!


Példa: Hol oktatnak igazi működő shaolin kung-fu-t a kínai kolostorokon kívül? Sehol! Lehet akármilyen nagy név, meg félelmetes képességű, az akkor sem az eredeti! Ugyanez a helyzet a kyudo-nál. Amit te a videókon látsz, az egy nagy rakás lócitrom! Az nem kyudo, hanem csak egy másolatnak is gyenge időtöltés. Eredeti kyudo-t csak Japánban a Fuji-hegy déli oldalánál, valamint egy Fukuoka-hoz közeli kis településen lehet tanulni. Ezen a két helyen kívül amire rá van aggatva a kyudo név, az csak egy baromság.


!Kamlyn - 53/F!

2015. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

"53 éves vagyok. Tizenéves korom óta tanulok harcművészeteket és küzdősportokat. 18 éves koromban apám szabadjára engedett, kiharcoltam nála, hogy utazgathassak. Bejártam a világ nagy részét ismert és ismeretlen edzőhelyek után. 35 éve csinálom ezt. Voltam Brazíliában capoeirazni, Thaiföldön Muay-t tanulni, Oroszországban sambozni, azonban a 35-ből több, mint 15 évet a japán tradicionális harcművészeteknek szenteltem (nekem ez volt/jelenleg is az életem, én heti 7x8 órát edzettem folyamatosan). Tudok egyet s mást a harcművészetekről."


Jaj b+ Kamlyn ne kezd már megint! Tudod ki fogja elhinni neked ezeket. Ekkorákat ne hazudozz! Persze múltkor még muay boranoztál,

2015. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

...(bocsesz lemaradt a másik fele a válaszomnak)


"A Kyudo-t eredetileg a sereg hátulról való támogatására fejlesztették ki. Az volt a kyudo íjászok feladata, hogy fejmagasságban, egyenesen (tehát nem felfelé ívelve) lőve, folyamatosan szedjék le az ellenséges katonákat. "


Amit anno a szamurájok használtak a csatában, az nem kyudo volt Te nagyon hülye, hanem kyu-jutsu. De azért te töltöttél 15 évet Japánban (apád fa-szát voltál te ott!) az ottani harcművészeteket tanulmányozva, közbe még ennyit sem tudsz.

Esetleg Kínában nem tanultál eredeti Choy Li Fut kung-fut?

Brazíliában capoeiráztál, hogyne.... na akkor nagy okos mi a capoeirában az atabaque?

2015. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Bocs Kamlyn, de ezt én sem hiszem el neked! Mi vagy te, egy egykori milliárdos csemete aki unatkozott sokat, ezért - mesébe illően - elindult kitanulni minden harcművészetet?

:D

2015. febr. 6. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!