Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyudo vagy Kendo? Melyik...

Kyudo vagy Kendo? Melyik sportot válasszam?

Figyelt kérdés

2015. febr. 5. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%

Hmm. A szövegértés még mindig befigyel.


"Persze múltkor még muay boranoztál" - Ahhoz képest, hogy beidézted amit írtam, képes voltál ezt mondani. Ezt írtam: " Thaiföldön Muay-t tanulni"

A Muay magában foglalja a boran-t, a thai-t, a kodchasaan-t.


"Amit anno a szamurájok használtak a csatában, az nem kyudo volt Te nagyon hülye, hanem kyu-jutsu" - Ki említett itt szamurájokat? Én egy szóval sem mondtam. Az tény és való, hogy a kettőt használták egy időben, de én nem mondtam korszakot. Egyébként a kyu-jutsu egy rövidtávú, kicsi, könnyű íjjal történő harcmodor volt, ahol legtöbbször vízszintesen tartották az íjat, ők 30 méternél távolabbra már pontatlanul lőttek. A kyu-jutsu-nál az íjász sokszor gyalogosan mozgott lövés közben. A kyudo ennek ellentéte volt.


"mi a capoeirában az atabaque?" - Az atabaque egy dob volt. Ha jól emlékszem 3 mérete volt, de ebben már nem vagyok biztos.


Kérdező:


" Mi vagy te, egy egykori milliárdos csemete aki unatkozott sokat, ezért - mesébe illően - elindult kitanulni minden harcművészetet? " - Gyakorlatilag igen. Apám az Apollo-programban vett részt, mint orvos. (Nem, sajnos nem a 11-esben) Az utazásiamat és a lakhatásaimat mindig állta, azon kívül viszont rezsiben, kajában, ruházatban, és oktatásokban önellátó voltam.


!Kamlyn - 53/F!

2015. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

"Egyébként a kyu-jutsu egy rövidtávú, kicsi, könnyű íjjal történő harcmodor volt, ahol legtöbbször vízszintesen tartották az íjat, ők 30 méternél távolabbra már pontatlanul lőttek. A kyu-jutsu-nál az íjász sokszor gyalogosan mozgott lövés közben. A kyudo ennek ellentéte volt."


Ez nem igaz, a kyujutsu-ban ugyanúgy a yumi-t használták ami magasabb volt az íjásznál, nem volt rövidebb íjuk.

A kyudot pedig nem használták a csatamezőkön soha, ugyanis a japán Zen Buddhista szerzeteseknél alakult meg a kyudo, akik meditáció és a koncentráció fejlesztésére gyakorolták a kyudót. A kyujutsuBÓL fejlődött később ki a kyudo, szóval kizárt, hogy egyszerre használták volna az akkori feudális Japán háborúiban.

2015. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Amúgy mi a véleményetek a kendoról? Szerintetek miért jó vagy rossz?
2015. febr. 7. 09:38
 14/16 aikiboxer ***** válasza:
Nagyon jó sport, nem rossz. :)
2015. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Heló!


Volt itt vita rendesen :D Én Kyudozni fogok - megvan az íjam, a 6 vessző, és a tegez.

AA Kyudo a modern világban tényleg a meditációról, zenről szól, és nem elsősorbna arról, hogy eltalálod-e a célt, vagy sem. Rituálé, öszpontosítás, önmagad korlátainak elérése, meditatív állapot... ezek a fontosak.

Egyébként az íj 200 cm-nél nagyobb, valaminta vesszők is nagyobbak 90cm-nél - az én íjam 2115 cm a vesszők 103 cm-esek - a vesszőket otthon nem is lehet beszerezni, csak úgy, ha az az egy-két bolt, aki kéeps erre, külön rendelést ad le, valamint a Mézes testvérke készítenek vesszőt, de azok kezdőknek nem ajánlottak, mert nagyon dárgák - mint ahogy az igazi bambusz vessző is.

Aki Kyudozni szeretne, az készüljön fle, hogy az íj+vessző 100000 ft - de inkább az fölött - lesz.

Edzésenként kevés lövés, főleg az első hónapokban- években.

2016. szept. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Orfeus ***** válasza:

Elég a National Geographic filmjét megnézni, ahol a kyoudo-ról is szó van. Egyáltalán nem gyorsan lőnek, sokkal többet meditálnak és gondolkodnak.


Bírom az ilyen palikat egyébként. 53 éves, abból 150 évet élt itt, 200-at ott, aztán hegyen meditált még kétszer annyit. Aztán 20 éve leesett egy karate edzésre ahol eltöltött kellemes 2 hónapot azt itt ossza az észt.


Van logika némelyik írásodban, de ezek neten vannak fennt. 15 év japán után nem bizonygatnád ennyire az igazad, mert elég 4-5 év hogy az ember máshogy lásson sokmindent, főleg ha harcművészek közöt van. Sokkal nyugodtabb lennél annál, minthogy itt magyarázkodj ismeretlen embereknek bizonygatva hogy 15* reinkarnálódtál és mindenből 30 danod van.


Kérdező, neked kell eldönteni hogy íjászkodni akarsz vagy bottal csapkolózni :)


Ha szereted az úgymond unalmasabb tradícionálisabb dolgokat akkor kyudo. Ha akciódúsabb kell akkor kendo.

2016. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!