Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Parkourban szaltóknál hogyan...

Parkourban szaltóknál hogyan győzzük le a félelmet?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám hogy az előre szaltót egyszerűen nem merem elugrani. Tudom a technikát, tehát fejben megvan a dolog de mégis amikor sikerül is elugranom, olyankor is megijedek közbe stb és nem fejezem be a mozdulatsort, ezért hátra esek.

Meg egyébként nem csak előrénél, hanem minden trükknél amikor először csinálja az ember és még csak tanulja, létezik erre valami módszer, hogy az ember áttörje ezt a félelmét/bizonytalanságát? Mert ez ugye nem olyan mint mondjuk kondinál, hogy rendszeresen lejársz, szépen lassan épülget az izmod és akkor nagy leszel, hanem egyszerűen el kell ugrani és megcsinálni. Csak egyszerűen ott vagyok és nem merem.

Tehát ha tudtok valami technikát vagy hogy nektek hogy sikerült megtanulni ilyesmiket (főleg előre szaltót) azt megköszönném. :) De nem a végrehajtás módját kérdezem, hanem hogy fejben mire figyeljek.



2015. febr. 16. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én nem parkour-ozom hanem bringázok,ott is vannak szallerek: előre,hátra,1,2,3. én elsőre valami vízbe ugrálom aztán szivacsgödörbe,és ha érzem az erőt akkor nekeiindulok és csinálom,tudom,hogy ha valamit nem fejezekbe akkor sokkal nagyobbat taknyolok mintha beadnám és valahol elrontanám,ez egy kis bátorságot ad.
2015. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Technomád válasza:
100%

Szervusz! Én parkourozok(amiben nincsenek szaltók meg semmi akrobatika) viszont kezdek "áttérni" a freerunra is amire te is gondolsz (ezt csak amolyan fogalom tisztázásnak írom le mert eléggé meg tudok lepni embereket amikor kérdezik h -Ugye azt mondtad h parkourozol nem? Akkor csinálj már egy szaltót..... Mire én: -Az a freerun..... Na szóval egyszó mint száz azóta megtanultam előreszaltózni(a hátra még folyamatban) és nekem ami sokat segített az a trambulin(nálunk van a suliban ezért adódott ),mert azon remekül rá lehet érezni arra hogy mikor és hogyan kell kinyitni,forgatni.... Aztán ha már ez megy akkor mehet talajról VASTAG szivacsra(hidd el jót tesz ha vastag :) tapasztalat) majd utána ha arra ki tudod forogni úgy h talpra érkezel kb 3ból 3x akkor csapathatod VÉKONY szivacson persze szintén talajról majd ha az is megy akkor már csapathatod fűre,homokra, ha ezeken már 500% osan megy akkor betonon patkáról vagy csak simán egy szintről a talajjal ahova érkezel...........

BOCSI H CSESZETT HOSSZÚRA SIKERÜLT DE GONDOLTAM LEÍROK MINDENT AMI NEKEM SEGÍTETT.... :)

2015. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. ápr. 2. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!