Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kyokushin karatában az...

A kyokushin karatában az ökölvívás kéztechznikáját használják?

Figyelt kérdés
Néztem róla videókat és olyan,mint ha egyeneseket,horgokat és felütéseket ütnének.

2015. ápr. 2. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Nem olyan.
2015. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon nem lehet összekeverni a kyo 'ütéstechnikáit' az ökölvívással.


A boxolók megtanulnak ütni, a kyosok nem nagyon tudnak. Ez elég nagy különbség /én nem vagyok boxoló, de elismerem őket, elég jó módszerekkel edzenek, ügyesek is/

2015. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

"Néztem róla videókat és olyan,mint ha egyeneseket,horgokat és felütéseket ütnének."


Még véletlenül sem olyan. A kyokushinban nincsenek ütések, és még mielőtt elkezdenék a karatéjosok felsorolni a jodan tsuki, gyaku tsuki, shoto uke...és társait, akkor előre szólok, ezek köszönő viszonyban sincsenek az ütésekkel. Ezek nem ütések.


Két harci stílus van, ahol meg lehet tanulni JÓL ütni, az egyik az ökölvívás a másik pedig a savate. A többi stílus mehet a pitsába (ütéstechnika kivitelezése és oktatása szempontjából). És ebbe a kijelentésbe SEMMI elfogultság sem volt, ezek a TÉNYEK.

2015. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem a tsukikra gondoltam,hanem amikor pl.zsákolnak

https://www.youtube.com/watch?v=bI2dDO64Uus

0:33-nál

Ezek nek gyaku tsukik amiket ütnek.

2015. ápr. 5. 22:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek milyen ütések?
2015. ápr. 5. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek egész korrekt mozdulatok, de nem kell attól félni, hogy éles bunyóban egy kyos úgy fog ütni mint a videón zsákolnak :D
2015. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Megnéztem ezt a kyo-s zsákolós videót. Ezek nem ütések voltak, csak hadonászások, kalimpálások és csápolások. Ja és thai boxos (és egyben ökölvívó!) szemmel nézve még a rúgások is szarok voltak. A karatét amúgy kapásból el lehet felejteni. Valamint a 3. válaszolónak igaza van, ütni csak bokszedzésen lehet megtanulni.
2015. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 brokenbone ***** válasza:

attól függ hogy oktatják a kyo-t lehet jól meg szarul. persze a jó is bőven le van maradva a boxtól, ez vitathatatlan tény. messze nem a box technikájával ütnek, a kyoban a rúgások erősek, azok viszont nagyon, meg a különböző földrevitelek, lábsöprések.


ha utcán akarsz jampizni akkor nem ajánlom a kyot én szeretem meg nekem mindig tetszett a japán bushido de a kyot nagyon sokáig kell elkötelezetten nyomni, hogy az utcán hasznos legyen.

2015. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!