Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Savate-ban vagy Muay Thai-ba...

A Savate-ban vagy Muay Thai-ban lehet erősebbet rúgni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik stílusban lehet erősebbet rúgni? A Savate olyan odanyúlok rúgásokat tartalmaz, ahogy nézem és a meccsek is elég light-osak (így külső szemmel nézve). Míg a Muay Thai-ban elég brutális rúgások vannak.


Elmagyarázom.

Egyszer láttam egy meccset ahol a Savate-sok 30-ot belerúgtak egymás lábába és kb mintha meg se érezte volna a másik. Míg a Muay Thai-ban volt olyan hogy a Muay Thai-os 3 rúgásától feladta a boxoló a harcot. Most akkor a Savate rúgástechnikái gyengék vagy mi? :O


Azon agyalok hogy melyikre járjak és nem igazán akarok melléfogni. Én a rúgásokat kultiválom a leginkább és harcban az a fajta lennék, aki a legrövidebb idő alatt szeret(né) letudni a küzdelmet. Szóval nem ringbe akarok megtanulni harcolni, hogy versenyezzek. Hanem hogy meg tudjam védeni magam vagy ha kell lerendezni valakit. De nem úgy, hogy ütök-védek, aztán majd egyszer csak kiütöm. Erős, gyors támadás, rövid harc. Ilyen szempontok alapján mit javasoltok?


Fontos lenne, hogy főleg rúgásorientált legyen a harcstílus és bivaly erős rúgásokat tartalmazzon, ne pedig ilyen "odanyúlok 10-szer" féléket.



2015. máj. 7. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyílván az rúg erősebbet, akinek erősebb a lába :)
2015. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nyilván a Savate-soknak nem erős, mivel ha az ellenséget lábon rúgják vagy tizedszerre is meg se érzik, de ha egy Muay Thai-os csinálja valakivel az feladja már a harmadik benyelt rúgásnál a meccset.
2015. máj. 7. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:

A muay thai-ban.


Kifejtem miért. Ha savate-ban erősebbet rúgsz, mint muay thai-ban, akkor rád hívok 15 TEK-est.


Küzdősportolóként lehet, hogy 3-mal még elbánnál, na de 15, szóval ennek fele se tréfa.


Bármekkorát rúghatsz. Technika kérdése, nincs sehol sem kőtáblába vésve, hogy a savate-osok csak kicsit rúghatnak. Eleve el kellene felejteni ezt a stílus kérdés dolgot. Nyilván egy stílusnak általában van egy edzésmódszere, de ettől függetlenül az edzőn és a gyakorlón múlik minden.


Nincs olyan, hogy valaki direkt gyengén tanul rúgni. Savate-osok azért bírtak ki 30 rúgást, mert a következő napokban is akartak még edzeni, ezért nem bikázták szét egymás lábát.


Ha késharc edzésen nem hal meg 2-3 ember akkor az azt jelenti, hogy a késharcosok nem tudnak szúrni, esetleg egy kés nem vágja át a bőrt, gyenge? Nem, csak nem lehet minden technikát teljes pusztító erejében gyakorolni, mert nem effektív, ha hónapokra lesérül a gyakorló, vagy meghal.


A saját harci elképzelésedet illetően.. a rúgások pont nem azok a technikák, amikkel csak úgy gyorsan lezársz egy konfliktust, utcai szerelésben, bemelegítés nélkül.


Küzdősportoknak pedig küzdelem a taktikájuk. Én egyetértek azzal, hogy nem akarsz védekezni és ütlegelni felváltva, de ezt jelenti a küzdelem. Muay thai és savate edzésen is, ez a küzdősport taktika, sparring egyik hátránya.


Ahhoz, hogy mást tanulj, valami más szemléletmódú edzőt kell keresned. Nézd meg a wudangos rúgásokat, az is van pesten.

2015. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Akkor nyilván a Savate-soknak nem erős, mivel ha az ellenséget lábon rúgják vagy tizedszerre is meg se érzik, de ha egy Muay Thai-os csinálja valakivel az feladja már a harmadik benyelt rúgásnál a meccset."



...


És beszéltél velük, hogy mekkora erőt adtak a rúgásba? Mert a világ legjobb, legképzettebb rúgója is tud úgy rúgni, hogy még én is kibírjam. Ha akarja, hogy kibírjam. Ebből azt levonni következtetésnek, hogy nem tud hatékony, erős rúgást kivitelezni, teljességgel értelmetlen.

2015. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Előbb amikor a rúgásokat említettem nem edzésről volt szó, hanem versenyről. Versenyeket néztem meg és ott az tűnt fel, hogy a Vörös Skorpió (Muay Thai) 3 rúgással kiterített egy boxolót. A Savate-sok meg ott rúgták egymást ki tudja mennyi ideig. Ezért úgy tűnt, hogy a Muay Thai erősebb.


De ha arról van szó, hogy hogy tudnék gyorsan leteríteni valakit nem korlátozom le magam természetesen csak rúgásokra. Konkrétan megfogalmazva az érdekel, hogy mi az a küzdősport, harcművészet, harcrendszer ahol a leghatékonyabban elintézhetek valakit. Ahol a győzelem a fontos nem a becsület meg a harci kedv, ahol nem az a fő hogy jól érezzük magunkat harc közben mint a Dragon Ball-ban, hanem ami tényleg a győzelemről szól és a brutális technikákról. Az ellenség ártalmatlanná tevéséről.

2015. máj. 7. 12:44
 6/7 anonim ***** válasza:

francia boxban lábfejjel rúgnak,tilos levédeni a combost,rúgás közben védekeznek is az ütőtávból való kihajolással,plusz az egész mozgásból van indítva belépés nélkül nem cövekelésből,ezért gyengébb igen.

tb-ban sípcsonttal rúgják,gyakran stabil helyzetből,vagy belépéssel.

így meg nagyjából 4x akkorát lehet rúgni.

és azért ment be annyi combos valószínűleg amit láttál savate-t,mert előkészítők voltak,mint az ütőtávmérő balegyenes,csak lábbal.

tb-ban ez ritkább,ott nem készítik ennyire elő a full rúgásokat hanem azzal indítanak.

2015. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy videóból még nem lehet pontos következtetést levonni az adott sportról. Én nem ismerem a savate-t, de egy ideje thai-boxolok. Szívesen járok edzésre, és mindenkinek (neked is) ajánlom, ha hatékonyan akar bunyózni. Ha jól választasz edzőt, és nem adod fel egy kis fájdalom után, akkor meg fogod tudni védeni magad. És valóban a combosok kőkemények....
2015. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!