Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket válasszam utcára a...

Melyiket válasszam utcára a Savate-t vagy a Muay Thai-t?

Figyelt kérdés

Tudom hogy utcán nincsenek szabályok, meg előkerülhet a vipera, a kés, a pisztoly az AK-47. De mondjuk ha az aki megtámadott vagy aki belém kötött nem rendelkezik ilyenekkel akkor melyik az amelyikkel jobban felvehetem vele a harcot?


SAVATE:

Sok fajta rúgás, sok fajta ütés.

Olyan mint a box csak vannak benne rúgások.


MUAY THAI:

Itt megjegyzem hogy olyan edzőterembe mennék ahol a boxot együtt oktatják a Muay Thai-jal, tehát a béna ökölharc mutatványosok a Muay Thai-osok beszólások nem helytállóak. Erős rúgások vannak benne, agresszív, nyers, azoknak való akik bírják a fájdalmat.



Én nem vagyok a videókaratésok közül való de ez a videó elgondolkoztatott. A Savate harc akárhogy is kerestem róla értelmesebb videókat csak ilyen adok-kapok fajtákat láttam. Míg Muay Thai-ból nem egy olyat ahol pár rúgás után feladja az ellenfél. Tisztában vagyok vele, hogy farmerban nem igazán lehet akrobatikázni a rúgásokkal. De ilyen alapon a Savate hátrányban van a Muay Thai-jal szemben nem? Mert ott nem igazán kell magasra rúgni, mivel főleg combosokat adnak. Mivel Box mind a Muay-ban van mint a Savate-ban így a Muay a jobb választás nem?



https://www.youtube.com/watch?v=vMVhNUe-9L4



2015. márc. 16. 01:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Es muay thaiban ott van a konyok ami nem kellemes dolog !
2015. márc. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Savate. Eleve az utcán fejlődött ki. A savate is kemény, de majd úgyis meglátod. Viszont a boksszal együtt kellene tanulni, tehát a MT-s terem jobb választás lehet. Ezekben rugdosós sportokban kevés hangsúlyt fektetnek a kézre, utcán meg azért főleg a kéz dominál, hiába erősebb a láb. Ráadásul a kéz még gyorsabb is és kevesebb energiát emészt, mint a rúgás. A Savate sem rossz egyébként. Az alacsony rúgások meg jobban érvényesülnek az utcán. Farmerban meg ugye nem rúgsz magasra. Mondjuk alacsony rúgás meg TB-ben is van. Szóval én azt mondanám neked, hogy Muay Thai, főleg mert egy helyen van boksszal. Feltétlenül bokszolj mellé. Kell egy jó ököl alap is.
2015. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

itt jobban kijön,hogy mi is a két stílus közötti különbség-

https://www.youtube.com/watch?v=9X4iQQwIrCg&feature=youtu.be

2015. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából azt nem értem, hogyha a Savate utcára való és kocsmai verekedésből alakult ki akkor miért tartalmaz eléggé magas rúgásokat. Ha elvileg farmerban meg egyéb nadrágban nem lehet magasra rúgni. De most már komolyan azt kérdezem magamtól, hogy a nadrágot is megválasztom milyenbe járkáljak, hogy alkalmazhatóak legyenek a rúgások is már.



Természetesen majd ha eldőlt melyik állóharcot választom majd később lesz valami földharc is vagy Krav-Maga.

2015. márc. 16. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Savate pont hogy sok alacsony rúgást kapott.
2015. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Civil Krav-Maga meg sz@rt sem ér, megsúgom neked.
2015. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Lehet hogy a Savate tartalmaz sok alacsony rúgást is, de sok magas is van benne. Éppen ezért kissé érthetetlen hogy hogyan alakulhatott ki kocsmai harcokból. Persze gondolom akkoriban nem a szűk seggű és a combszorító nadrág volt a divat. :D



A Muay Thai pozitív jelzői közé tartozik, hogy brutálisan megedzik a sípcsontjukat. Meg ahogy a Vörös Skorpió riportjánál olvasom Thaiföldön vasrudakat is szoktak rugdosni. És a terem ahol Box is van a Muay Thai mellé ők is szoktak Thaiföldön edzeni (mintha ezt hallottam volna). Végső soron a Muay Thai a brutalitása miatt tetszik, meg mert maga az edzés is kegyetlen. Savate-nál nem hallok semmi brutális és kemény dologról. Csak ütik és rúgják egymást. Eléggé hétköznapinak tűnik a Muay Thai mellett.

2015. márc. 16. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg azért mindkét edzést. Kezdd azzal amelyik jobban tetszik és tölts el egy hónapot. Azt is nézd meg, hogy jó-e a társaság, milyen az edző, hajlandó-e mindenkivel foglalkozni vagy csak a versenyzőket pesztrálja. Meg ami fontos az a bunyó. Ha nincs sparring rögtön az elején, akkor el lehet felejteni. Meg nem árt ha megnéz egy sportorvos versenyzés és társai miatt. Ahol komolyan gondolják ott elküldenek egy sportorvoshoz.
2015. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

azért van savateban annyi magas rúgás,mert a savate versenysport azon belül is vívó stílus és több pontot ér a magas rúgás.

3 pont a fej,2 pont a test és 1 pont a láb.

ha meg kegyetlen edzést keresel,mert látom erre van kihegyezve az egész kérdés,akkor egyik sem jó neked.

a thaywondo edzésre keress rá,szerintem az lesz ami neked való,oda menj le.

2015. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 aikiboxer ***** válasza:
Mindkettő hátrányban van egy ökölvívóval szemben, így ha utcára készülsz, elsődleges, hogy ökölvívni (és birkózni) tanulj meg, a lábbal varázslások utána jöhetnek.
2015. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!