Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehetne e házilag airsoft...

Lehetne e házilag airsoft fegyvert készíteni?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni a sportot és arra gondoltam egy fegyver melyet én készítettem mégis csak a szívemhez közelibb lenne, nekem megfelelőbb ezért kérdem! Valamint ha lehetséges ilyet megvalósítani valaki tudna tervrajzokat küldeni mit, hova és miért?

#Airsoft #tervrajz #Airsof fegyverek
2015. máj. 23. 16:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet és 100% hogy neked sem fog sikerülni.Nincsen meg hozzá a szaktudásod, gépeid, szerszámaid.Amúgy se állhatnál be sehova egy összetákolt sz*rral, mert rögtön látnák a többiek hogy egy ócska, otthon összegányolt valami.Felejtsd el.
2015. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha képes is vagy összerakni egy szerkezetet, ami képes apró műanyag lövedékeket köpdösni, azt nem tudod garantálni, hogy a megengedettnél nem fogja nagyobb erővel kilőni a lövedéket, hogy nem okoz sérülést sem a társakban, sem esetleg benned amikor valami rosszul sül el a sürített levegős rendszer.


És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy nem árt, ha a fegyverrel el is lehet találni valamit. Nem mondom, hogy lehetetlen ilyet építeni, de jól gondold meg, hogy megéri e egyáltalán belevágni az egészbe, hogy néhány tízezer forintot megspórolj.

2015. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem sűrített levegősre gondoltam, nem vagyok teljesen hülye tudom hogy az egyrészt túl bonyolult másrészt valami iszonyat veszélyes. Egy AEGre gondoltam mivel a szerkezete alapvetően egyszerű
2015. máj. 23. 16:52
 4/17 anonim ***** válasza:

AEG-nél is a mechanika összerakása lesz a nehéz, jól felszerelt műhely, és szaktudás kell hozzá, valamint továbbra is probléma lesz, hogy nehogy túl nagy erővel lődd ki a lövedéket, mert az sérülést okozhat.


Én biztos nem vágnék bele, túl sok macera, és annyira nem drága egy igazi airsoft fegyver sem.

2015. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem amiatt merült fel bennem ez mert nincs pénzem, csak a vicc kedvéért! Amire tudok gondolni hogy sok macera lenne vele az a váz, a mechanika nagyon egyszerű, 3 fogaskerék, 10cm drót meg az akumulátor.
2015. máj. 23. 17:07
 6/17 anonim ***** válasza:
2015. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
#6 Akartam is linkelni valami hasonlót. Simán lehet házilag is készíteni, veszel kis gázpalackot ami pumpálható és lám, kész is. :)
2015. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Továbbra is AEGre gondoltam, jobb mint a gáz, bár ez személyes vélemény
2015. máj. 23. 19:08
 9/17 anonim ***** válasza:

Hááát...


Ez lehet hogy hülyén fog hangzani, de jogilag úgy indul hogy bejegyzett puskaműves műhely kell hozzá gyártási engedéllyel, majd miután kész, a PKLV-hez el kell vinni bevizsgáltatni. Igen, egy airsoftnál is...


Egyébként nem lehetetlenség otthon csinálni airsoft fegyvert, de azért nem olyan egyszerű. Ehhez minimum 2 millió forintban kellenek berendezések/szerszámok és hiába airsoft, egy jól működő replikához nem kevés szaktudás kell. (legalább annyi mint egy profi, ikerdugattyús sportlégfegyverhez.


A mechanika sem 3 fogaskerékből áll és 10 cm drótból. Motor, pinion gear, bevel gear, spur gear, sector gear, henger, hengerfej, dugattyú, dugattyúfej, dugattyúfej tömítés, nossle, tapet plate, delayer, visszapörgésgátló, visszapörgésgátló rugó, tapet plate rugó, csapágyak, rugóvezető, kapcsoló, kapcsoló rugó, megszakító (lecsapókar), gearbox ház, selector plate és még gearbox verziótól függően motortartó bak, selector plate fogaskerekei, gearbox erősítések, stb.


...és amiket fentebb felsoroltam, az csak a mechanikus ház alkatrészei. Egy jó airsoftnál ezek mind tökéletesen összhangban, max. 0.02mm-es tűréssel kell összerakni. (ehhez már kapásból kell hézagmérő és egy minimum 30.000 ft-os tolómérő hogy megállapítsd) Attól, hogy össze van hányva egy gearbox ami immel-ámmal működik, az nem airsoft, csak gányolás.


Csak kettő egyszerű kérdés ami airsoft szereléssel kapcsolatos:


1. Mitől függ a sűrítő henger térfogata. hogyan lehet kiszámolni és mi alapján döntőd el hogy a térfogatcsökkentő furat hol legyen?


2. Mivel előzik meg a csőben keletkező vákumhatást?



Pont hogy maga a külső burkolat lenne a legegyszerűbb. Azt már üvegszálazással, szénszálazással, vagy ha fémből akarod akkor marógéppel egyszerű megoldani.

2015. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#9 Kicsit eltúlozzátok a dolgokat. :D Persze lehet így is, és akkor az majdnem olyan mint az igazi, de én itthon fél óra alatt összedobok egy, a már videókon látott levegős airsoftot, 0 Ft-ból, de ha nem lenne hozzá semmi cuccom, akkor is legfeljebb egy 5-ösből kijönne.
2015. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!