Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehetne e házilag airsoft...

Lehetne e házilag airsoft fegyvert készíteni?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni a sportot és arra gondoltam egy fegyver melyet én készítettem mégis csak a szívemhez közelibb lenne, nekem megfelelőbb ezért kérdem! Valamint ha lehetséges ilyet megvalósítani valaki tudna tervrajzokat küldeni mit, hova és miért?

#Airsoft #tervrajz #Airsof fegyverek
2015. máj. 23. 16:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A kompresszort és az aggregátort pedig majd a hátadon fogod hordani játék alatt? Esetleg oxigénpalackkal? :D


Viccen kívül, ha 0-ról akarsz indítani egy normális és megbízható airsoft replikát amit a játékon is normálisan szeretnél használni, ahhoz nem kevés felszerelés és szakértelem kell.


Fegyverek javításával kapcsolatos szakmában vagyok jelenleg egy igen jól felszerelt műhelyben, de még ott sincs meg rá a teljes technológia hogy 0-ról le lehessen gyártani egy airsoftot. Pedig ott éles fegyverek javítása zajlik, sőt még egyedi igényeket is tudunk teljesíteni egyedi forgó-tolózáras vadászfegyver formájában.


Volt már jó pár alkalom is, amikor airsoft replikákat javítottam (a kínai vacaktól a TM-ig) és már a javításukhoz is alap dolog egy hézagmérő, egy jó tolómérő és egy normális csavarhúzó készlet amivel nem cseszed szét a csavarok fejét. (ha meg nincs akkor köszörülés)


De sokszor még ez sem garancia a kínai vackoknál hogy precízen lehet összeállítani, ugyanis ott olyan a replika minősége, amilyen kedve volt az összeszerelőnek kínában. Pláne ha még alkatrészt kell cserélni benne, akkor éppenséggel azt is szépen át kell munkálni a gyári méretre mert fix. hogy nem olyan a pontos mérete, mint amilyen benne volt.

2015. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
inkább felejtsd el... Minek kérdezted meg, ha a sok X-edik nem re is azt mondod hogy igen?
2015. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11 Direkt nem írok mechanikusról, mert azt tényleg bonyolultabb és otthon nehezebben kivitelezhető. Látom nem tudsz elszakadni a földtől, mert a kreativitás legkissebb csíráját sem látom benned, minek ide kompresszor, aggregátor, meg oxigénpalack? És senki nem akar profi reprikákat csinálni. Itt van, vedd alapul ezt a gyereket:

https://www.youtube.com/watch?v=5igd9O2ONOw


Fillérekből kész van, persze nem olyan hatékony mint egy profi cucc, de ár-érték arányban ne mond hogy szar.

2015. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem tudok elszakadni a földtől.


"Szeretném elkezdeni a sportot és arra gondoltam egy fegyver melyet én készítettem mégis csak a szívemhez közelibb lenne, nekem megfelelőbb ezért kérdem!"


A kérdező így indított, amiből én arra következtetek hogy játékra szeretné használni, illetve két alkalommal is leírta hogy AEG-et akar. Itt nem a kreativitásról van szó, hanem hogy egy olyan replikát akar/akart építeni ami játékon használható és nem zavarja haza a játékszervező amikor meglát a kezében valami házi barkácsot.


Az amit a srác csinált az teljesen jó ilyen otthoni időelütésre, de játékra speciel teljességgel használhatatlan. Tűzgyorsaság kb. 2-3 lövés/perc, a hop-up rendszer hiányában a BB nincs stabilizálva és a levegő sincs megfelelően lefojtva. (nincs hop-up gumi ami egy bizonyos nyomásig megtartja a levegőt és úgymond "kirobbanna", hanem csak simán kifújja a csövön) + azért illik arra is gondolni hogy egy airsoft replikával a ganéban/sárban kúsznak-másznak, odavágják a csövét a fának, stb. Ez kb. az első 10 percben darabokra hullana.


Én is oda tudnám biggyeszteni hogy ennyi erővel a csőfarra rakjon egy gyógyszeres dobozt, szórja tele BB-vel és öntse nyakon ecet+szódabikarbóna keverékével. Olcsóbb, nagyobb tűzgyorsaságú és nagyobb hatásos lőtávval rendelkezik mint amik eddig linkelésre kerültek...

2015. máj. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 Köszönöm! Szépen levezetett válaszod volt nem csak mint például az elsőnek! Köszönöm! Valamint még nagy baromság lenne ha alkatrészenként vásárolva raknám össze?
2015. máj. 25. 13:53
 16/17 anonim válasza:
Természetesen lehet. Csak az drágább mint egy jó AEG. Egyik ismerősöm is egy épített M4-el játszik. Csak az is 100000 Ft volt. Annyiból meg már egy igazi pontos AEG-t veszel.
2015. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nah, alkatrészekből vásárolgatva mindjárt más a leányzó fekvése.


Arra figyelj hogy a részegységek nagyjából 1 márkából legyenek összerakva, mert azok általában tökéletesen kompatibilisek egymással. (pl. ha Guarder hengerfejet szeretnél, akkor a henger, dugattyú, dugattyúfej, nozzle és a tapet plate is Guarder legyen)


Eltérő gyártók esetén lehetnek kisebb-nagyobb eltérések ami nem megfelelő működést eredményezhet.

2015. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!