Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van itt olyan aki mert vereked...

Van itt olyan aki mert verekedni a box és birkózó tudásával egy ju-jitsu mester ellen?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..


Itt a #4 válaszában ajánlotta fel a lehetőséget a ju-jitsu mester.



2015. jún. 9. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
A pénzdíjas MMA-versenyek várják szeretettel, ott megmutathatja a tudását.
2015. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem írom le milyen stílusban küzdök, de egyik se, amelyik itt fel van sorolva.

Több sparring partit megjártam, de nem csak itthon hanem külföldön is.

Szoktam indulni nyílt nevezésű ketrecharc versenyeken is.

Eddig jól szerepeltem, pedig egy rúgáscentrikus ágazatot csinálok:)

2015. jún. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 aikiboxer ***** válasza:

Az, hogy xy konkrét sportoló mennyire erős, az egy dolog -- nem feltétlenül a stílusát minősíti. Nálunk is van boxon egy kyokushinkai mester, a középhaladó boxolók leverik (boxban), de élőben nem mernék verekedni vele, mert leverne, mint vak a poharat. Nem azért, mert kyokushinkai-ozik, hanem mert rohadt erős és masszív a testfelépítése. :D Majdhogynem mindegy, hogy capoeirázik, balettozik vagy zumbázik-e, olyan masszív a csávó hogy a boxterem nagy részét kiverné, ha utcán kellene verekedni.


És mégis -- boxolni jár. A kyo melett/helyett. Vajon miért?


A kérdés tehát nem az, hogy xy konkrét ember kit tudna megverni, ha akarna; hanem az, hogy ugyanez a konkrét ember ha elmenne a ju-jitsu helyett boxolni, akkor hová fejlődhetett volna. Azaz mindenkit saját magához kell viszonyítani.

2015. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval nem mertetek elmenni hozzá verekedni. De azért még így is biztos jobb a box, birkózás. pff...

Megértettem a "lényeget".

2015. jún. 10. 20:03
 5/8 aikiboxer ***** válasza:
100%
Mindenkinek van itt jobb dolga, mint emberkedésből verekedni. Ha a kérdés kiírója szeretne kipróbálni más stílusokat, a legjobban teszi, ha ellátogat judo, BJJ, box, thai box edzésre és ott kipróbálja magát.
2015. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Történetesen elfogok menni. A judot már kipróbáltam.

De nem én állítom azt, hogy nem jó box, birkózás stb. Ti mondtátok azt, hogy nem megfelelő a harcművészet a közkősportodhoz képest...

2015. jún. 10. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

A UFC 8 súlycsoportjának 6 trónján birkózó ül.

Mi a kérdés?

2015. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kit érdekel az MMA? Mellesleg meg van ha jól tudom van köztük karatés is...

Hát persze, ha nem használhatod a technikákat a szabályok között amit a másik egész nap gyakorol nyilván kisebb az esélye a győzelemnek. Mintha szabályok nélkül menne a küzdelem, kesztyű nélkül amire a másik készült...

2015. jún. 10. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!