Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Shotokan karate mellé érdemes...

Shotokan karate mellé érdemes betenni a wing tsun kungfut mint kiegészítő harcművészetet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 12. 19:04
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
0%

Szerintem nem. Nem is komplementer stílusok, és nem is visz a wt a karatéhoz képest előrébb.


Ha kiegészítő stílust keresel karate mellé, akkor vagy fegyveres (kobudo, kendo, nunchaku-do, arnis/kali, scherma, canné de combat); vagy testharcos (judo, BJJ -- birkózást nem ajánlgatom mert úgyse találsz edzést); vagy ízületcsavargatós (aikido) stílust keress.


Ha meg jobb ökölharcos szeretnél lenni, akkor eddz egy kis boxot, thai boxot vagy kick boxot.

2015. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem.Felejtsd el mindkettőt.Ha egy ütős kombinációt akarsz akkor boksz+birkózás.
2015. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha önvédelemre vágysz, akkor a karate nem játszik. Túl kötött és merev az a baj. A kung-fu jó lehet, ha találsz olyan edzést, ahol van sparring. Minden edzés jó lenne igazából ahol van bunyó rendszeresen. Téged szerintem egy boksz vinne most előre. Ha érdekel a karate nyugodtan csináld, szép harcművészet, csak önvédelemre nem a leghatásosabb. Szerintem heti 2 alkalommal vizsgáld a karate szellemiségét, heti 3 alkalommal mg menj le bokszolni, a maradék idődben meg erősíts otthon vagy járj el súlyzókkal edzeni.
2015. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!