Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a jobb küzdősport...

Melyik a jobb küzdősport páros az alábbiak közül (utcára nagypofájúak ellen, versenyzésre, ilyesmikre)?

Figyelt kérdés

Savate + Judo

Muay Thai/Ökölvívás + Judo


2015. júl. 8. 15:58
1 2
 1/14 Thunderstruck válasza:
Balett + jóga + műkorcsolya. Ha ezek nem használnak, akkor a FUTÁS hasznos lehet!
2015. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
savate+boksz.
2015. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#Korbács: +1 !
2015. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 aikiboxer ***** válasza:
Bármelyik ugyanolyan jó. De az "utcára" kellene még valami fegyveres (arnis stb)
2015. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tökmarás + sprint
2015. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Savate + Boksz


Hát mit is mondjak ez annyira jó párosítás mint a futás meg a sprint. Hogy kb ugyanazt csinálod csak kétszer.


A Savate alapjaiban az Ökölvíváson azaz a Boxon alapszik. Két Állóharc önmagában meg nem valami jó, főleg ha levisznek a földre. Volt egyszer hogy két osztálytársam összeverekedett. Az egyik Birkózott pár éve, a másik meg kézzel-lábbal harcolt a Birkós ellen, sőt még a láncot is elővette, de a Birkós simán lenyomta.


De mivel a Birkóhoz már öreg vagyok (26F) így helyette jó lesz a Judo is. De Állóharc tekintetében nem tudom, hogy Muay Thai+Ökölvívás legyen (ez a kettő egy helyen van). Vagy magában Savate?

2015. júl. 9. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy te kizárólag Savate edzéssel olyan faszán fogsz ütni. A Thai-Boxos menőgyerekek is odavannak magukkal, hogy a nyolc végtag tudománya, meg így meg úgy, de ha odasorozol nekik egyet kézzel befosnak. Mindegyik csak kalimpál a lábával, mert azt hiszi ettől menő. Először ütni kellene megtanulni, aztán rúgni. Nem biztos, hogy ha csak Savatét edzel fogsz olyan jól ütni, mint egy ökölvívó. Ha meg nem megy az ökölhasználat magas szinten, akkor ott komoly hiányosságok vannak. Később meghagynád csak a Savatét és elmennél BJJ-re vagy Judora. Amúgy Judon se biztos, hogy foglalkoznak veled ennyi évesen.


Egyébként nem tudom minek készül mindenki az utcára. Ennyire szeretnek ezek a kérdezők képzetlen hajléktalanokat megverni, vagy csak szimplán villogni akarsz, hogy ilyen-olyan "Gymbe" járok edzeni. A legtöbb gyerek ezt csinálja. Elmegy valami puccos terembe, mondjuk tájboxolni, aztán meg rakja ki a fészbukkra, hogy " 9 Dragon Gym"-be járok menőzni. Oszt közbe odamegy és egész edzésen, edzés előtt meg edzés után nyomkodja a rohadt telefont. A lényeg, hogy adidas mindene, meg a haja olyan, mint egy kib¤szott ecset. És ha megkérdezed, hogy miért jár, akkor azt mondja, hogy " utcára kell". Mi ez, kérem szépen? Bronx, Queens, Chicago vagy Mexikó, hogy mindenki nekünk akar támadni? Érjen már bele a kezetek a rohadt bilibe és térjetek észhez! Válasszatok egy valamit, de azt csináljátok odaadással és szorgalommal! Nem azért kellene ilyen edzésre menni, hogy szétvágjuk valakinek a fejét meg, hogy villogjunk vele, hanem a sport, a küzdelem szeretete miatt. És nyugodtan el lehet menni a jó öreg bokszra, mert egyszerű és mégis nagyszerű. Kérdező, ha hagyod, hogy utcán levigyenek a földre ott meg elég nagy baj van. Láttál már te bokszolót verekedni? Ha tudsz ütni, akkor egy képzetlen kötekedő egy-két ütés és fekszik. Ha levisz a földre, ott meg már régen gond van. A nagyapám is bokszolt, most 90 éves, a mai napig megvannak az érmei meg a kupák. Jól bokszolt, sikeres volt. Nem is mert senki belekötni, mert volt karizmája, fizikai fellépése. Itt jut eszembe, hogy ha nem tudod szavakkal, viselkedéssel kerülni a bajt, akkor előbb azt kellene megtanulni. De nem is kötnek beléd percenként. Ez baromság. Menj el bokszolni. Tanuld meg szeretni a sportot.

2015. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem izgat a sport meg a harc szeretete.

És nem akarok hajléktalanokat verni, csak azokat akik csúnyán néznek rám. Vagy ha kikezdek valakinek a csajával és a pasinak nem tetszik és meg akarna verni mondjuk. Meg az se tetszik amikor egy cigány beszól.


Amúgy az itthoni Savate edzést ne szídd mert eléggé színvonalas. Bajnokok tanítják akik rendszeresen járnak ki Franciaországba is versenyezni. Nem ácsorogni mennek oda az emberek.

2015. júl. 9. 16:26
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem izgat a sport meg a harc szeretete.

És nem akarok hajléktalanokat verni, csak azokat akik csúnyán néznek rám. Vagy ha kikezdek valakinek a csajával és a pasinak nem tetszik és meg akarna verni mondjuk. Meg az se tetszik amikor egy cigány beszól.


Amúgy az itthoni Savate edzést ne szídd mert eléggé színvonalas. Bajnokok tanítják akik rendszeresen járnak ki Franciaországba is versenyezni. Nem ácsorogni mennek oda az emberek."


1.Ha nem izgat a sport és a küzdelem szeretete, akkor gondok lesznek, mert így nem leszel kitartó.

2. Ha csúnyán néz rád valaki, tojni kell rá. Nem lehet mindenkit megverni sajnos aki beszól.

3. Ne kezdjél ki senkinek a csajával, eleve aljadék dolog.

Szerinted meg ha visszajön öt haverjával, vascsövekkel felvértezve, akkor is te fogsz győzni? Megéri?

4. A romákat, akik beszólnak le kell szarni megint csak magasról. Megvered, valaki meglát, rád hívják a rendőrséget és úgy megmázsálnak, hogy befosol.

5. Savatét konkrétan nem szidtam. Én csak a divat edzésekre hívtam fel a figyelmet. A TB is sok helyen elqurvult.

2015. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

1. Ha nem izgat a sport és a küzdelem szeretete, akkor gondok lesznek, mert így nem leszel kitartó.


Úgy nem izgat, hogy a fő nekem a győzelem nem pedig a "szórakozás".


2. Ha csúnyán néz rád valaki, tojni kell rá. Nem lehet mindenkit megverni sajnos aki beszól.


Nem kell konkrétan megverni.


4. A romákat, akik beszólnak le kell szarni megint csak magasról. Megvered, valaki meglát, rád hívják a rendőrséget és úgy megmázsálnak, hogy befosol.


Igen, valaki majd hívni fogja a rendőrséget csak azért, mert valaki egy cigányt üt. Ha én látnék ilyet nem hívnák zsarut. Miért mázsálnának meg a zsaruk? Maximum bevisznek mindkettőnket.


5. Savatét konkrétan nem szidtam. Én csak a divat edzésekre hívtam fel a figyelmet. A TB is sok helyen elqurvult.


Nem divat edzés lesz.

2015. júl. 9. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!