Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Parkour-hoz milyen cipőt...

Andris9900 kérdése:

Parkour-hoz milyen cipőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

2015. júl. 13. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami a legolcsóbb és legjobb/legtöbben használják az a Kalenji Ekiden 50. Ezt a Decathlonban lehetett kapni viszont már nem nagyon árulják de szerintem ha keresel találhatsz. A másik az KO cipők, viszont ebből ritkán van és nem olcsó viszont ez a legjobb mivel parkourosok tervezték/csinálták. Ezen kívül még sok jó cipő van. Igazából ki kell próbálni párat. A fekete gumi talpú cipőknél nézelődj. A New Balance cipők se rosszak pk-ra, van egy régi Puma cipő is ami jó de annak nem tudom a nevét. Talán a Nike Futócipők is jók lehetnek. Haveromnak egy régebb fajta Nike AirMax-e van és az is nagyon jó. Az új Kalenji Ekiden One se rossz viszont annak nem túl csúszásbiztos a talpa. Kb ennyi jutott most eszembe.
2015. júl. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azia, bocsi! Láttam hogy a fölső válaszolt csak egy kérdést tennék fel. Jol szoktál parkorouzni! Tudok de én inkáb áttérnék a tetős megoldásokhoz, ezért érdekelne.
2015. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2-es! Első válaszoló vagyok. Nem nagyon értem a válaszod, de ha arra vagy kíváncsi, hogy jól-e parkourozok, akkor a válaszom az hogy még csak haladó szinten vagyok. Ha pedig arra vagy kíváncsi, hogy tetőzéshez milyen cipőt ajánlok, akkor pedig szerintem egy Kalenji Ekiden 50-et szerezz be valahol, vagy egy KO-t. Az utóbbit nagyon nehéz lesz beszerezned de ez e a legjobb.
2015. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit régebbi kérdés, de mivel már 16 éve parkour-ozom, úgy gondoltam késve is, de tudok tanácsot adni.

Nekem az utóbbi időben 2(+1) cipő jött be nagyon.


1.-Five Fingers KSO

Ez egy elég egyedi cipő. Mind az 5 lábujj el van választva, így a cipőben ugyanolyan szabadon mozgathatod a lábujjaidat, mint mezitláb. Emiatt a legkisebb repedéseket is ki tudod használni támasztásképpen. Egy normál egyorros cipőnél kell megfelelő méretű felület a támasztáshoz, míg ennél a cipőnel a lábujjaid behajlítását is használhatod kapaszkodásra. (Például nyitott ablaknál párkányon állásnál. A kezeddel is kapaszkodsz, de így a lábujjadat be tudod akasztani az alsó ablakkeretbe, ezzel meggátolva, hogy megcsússzon a lábad!) A talprésze viszont ugyanolyan vastag, mint egy normál lapostalpú cipőnek. Tény és való, hiába véd ugyanolyan jól, mint egy bakancs talpa, magát az ütést kevésbé tompítja, így meg kell tanulni mind futásnál, mind leérkezésnél a lehető legpuhábban talajt érinteni!


2.-Puma Xuvia

Ez egy másik verzió, itt csak a nagy lábujjad van elválasztva. Ennek keményebb a talpa, valamint a külőnálló lábujjad sem mozgatható, csak épphogy. Nagyon sokan szeretik.

Ha nem tudod puhán intézni a lépteidet, (ez általában haladó szint és az alatt van) akkor ez a legmegfelelőbb!


+1.-Nike Rifts

Ez nagyon hasonlít a Pumához, viszont van egy elég nagy hátránya. Nem teljesen zárt. Olyan, mint egy szandál, zárt lábujjakkal. A rüsztöd és a bokád szabadon van. Ez azoknak a profi szintűeknek van, akik 100%-ig biztosak a precizitásukban (hogy nem csúszik le a lábuk, ugyanis akkor a dörzsölés ennél a "cipőnél" leszedi a bokádat), de mégsem sikerült megtanulniuk puhán érinteni (ez általában testfelépítési gondokból adódik, amin az ember nem tud változtatni).

2015. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!