Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék parkourozni, de nem...

Szeretnék parkourozni, de nem vagyok jó atléta, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Youtube-on beleakadtam pár videóba és nagyon megtetszett, amúgy is kiskoromtól fogva imádok felmászni mindenre, ugrálni, ilyesmik.

De a nulláról kezdeném kb, 15 éves vagyok, lány. Az talán előny hogy nem vagyok kövér, de az már kevésbé hogy hajlékony és erős se. A suliban a szekrényugrást se tudom szabályosan megcsinálni, magas és távolugrásból a legrosszabbak között vagyok. Az eséstől, magasságtól nem félek.

Szóval, mennyi edzésre lenne szükségem? Valami konkrét javaslatnak kiemelten örülnék :) A gyakorlatokat nyilván csinálni kell sokat, változó hogy kinek mennyi idő kell, én most a konkrét erő és állóképesség fejlesztésére gondolok.



2015. júl. 12. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is nagyon megtetszett de a mai napig sem űzöm, ugyanakkor azzal a célzattal ,hogy majd egyszer jó lenne elkezdtem mást ami mozgáskulturájában hasonló és nagyon meg is szerettem. Én a capoeira kezdtem el, akrobatikus növeli a hajlékonyságot és az állóképességet meg az erődet is.

Emellett eljárok néha falat mászni meg sok más egyéb de ezek azok amik ehhez köthetőek. Úgy tudom ,hogy léteznek már kifejezetten parkour edzések is de ha nem én azt javaslom amire fentebb is utaltam ,hogy keress valamit ami hasonlít rá pl.: akrobatika, akrobatikus harcművészet, falmászás, gimnasztika stb.


Ezekkel tudsz egy jó alapot szerezni, megerősödsz majd stb.

2015. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a környékemen nincs semmi ilyesmi, itt három féle sportból van edzés: kézilabda, foci, tenisz. És én egyiket se szeretem :/ Messzebbre eljárnék, de sajnos elég költséges, az utazás plusz még az edzésért is fizetni kell.
2015. júl. 12. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Kíváncsi vagyok a kapuséra hogy növeli az erőt. Megnézném melyik bantunigg€r guggol 250 kg-val. Lol.
2015. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Előző, "köszönöm" az "értelmes" választ. "Sokat segítettél"
2015. júl. 12. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg egy kérdés: parkourozni ,freerunningolni vagy steetstuntolni szeretnél, mert van különbség ezek között:


Parkour: Akadályok leküzdése minél gyorsabban a tereptárgyak átugrásával ,azokon való átmászással stb.


Freerunning: A fentihez hasonló de nem a sebesség a lényeg, itt akrobatikus "mutatványok" is kerülnek bele.. szaltók stb.


Streetstunt: Afféle utcai akrobatika, itt a futás akadályleküzdés kimarad kb.


Egyébként kezdésnek az is jó ha semmi lehetőség nincs ,hogy kimész futni többet, mert ezekhez fontos az állóképesség meg javítasz az ugrásodon ,hogy nagyobb erő legyen benne, magasabbra tudj ugrani stb... nem vagyok szakértője de neten (youtube) sok videó van már mindenre kb.

2015. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
freerunning és parkour vegyesen, főleg freerunning
2015. júl. 12. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten/közelében laksz írj privátot és ha gondolod edzhetünk együtt. Az alapokra meg tudlak tanítani utána meg már nem lesz rám szükséged :)
2015. júl. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
előző, nagyon köszönöm az ajánlatot, de sajnos elég messze lakok :/
2015. júl. 23. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!