Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot válasszam...

Melyik küzdősportot válasszam utcára az alábbiak közül (főleg önvédelem lenen a cél egy, illetve több támadó ellen)?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a Defendo és a Krav Maga a jó erre a célra, múltkor láttam is egy műsort "Emberi Fegyver". Természetesen ezek közül is az egyiket ki akarom tanulni. De főként az érdekelne hogy az alábbi küzdősportok közül melyik jó még több támadó ellen is?


- Box

- Savate

- Muay Thai + Box



Meg még az érdekelne, hogy a Defendo vagy a Krav Maga a jobb több támadó ellen?


2015. júl. 28. 10:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
40%

egyik küzdősport sem az utcára készít fel, az összes irányított körülményekre készít fel, hogy az adott sporton belül az adott sport fogásaira, ütéseire, rúgásaira tudj reagálni... mire olyan szinten művelsz egy küzdősportot, hogy az utcán megállja valamilyen szinten a helyét, az hosszú évek munkája és nem kevés elhivatottság az adott sport iránt.

addig meg csak fantázia...

https://www.youtube.com/watch?v=j55d8uqvKDQ

2015. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

A videóban amit linkeltél ott a Csing-Fing Nagymester Cseng Wuxia-Do Hwarang technikáit lehet látni, még jó hogy ha ezt hozod ezt nem lehet komolyan venni.


De ez harcművészet.

Amit én mutattam az meg küzdősport.

Náluk nem szokás ide-oda csavargatni az embert.

És nem játszunk Steven Segal-t aki a filmben bemegy a szobába és a támadó önként odanyújtja a karját, hogy Segal bácsi kitörje.


Volt egy haverom ő sokáig Kung-Fu-zott.

Én sose tudtam verekedni ő meg mindig felvágott, hogy így meg úgy meg tudna verni. Aztán egyszer az úton elkapta 2 cigány és megverte. Ennyit a Kung-Fu-ról meg az én mindenkit meg tudok verni harcművészetről. lefogadom hogy ha fél évig boxolnék és kihívnám összeszarná magát.



Akárhogy is melyik a jobb utcai önvédelemre?

Krav Maga vagy a Defendo?

És nem kérek olyan terelést mint amit az előbb kaptam, hogy egyik se, meg ilyesmik mivel mind a Krav Maga mind a Defendo erre lettek kifejlesztve. És láttam amikor az amerikai ürgék kimentek Izraelbe és ott tanultak.


Másik meg hogy ha mondjuk nem tudok se Defendo-zni se Krav Maga-zni akkor melyik küzdősport lenen a jobb a leírásban szerepeltek közül, ami több támadó ellen is jó?

2015. júl. 28. 13:37
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
Több támadó ellen jó beszélőke vagy gyors futás a leghasznosabb.
2015. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Nem azért tanulnék harcolni, hogy dumáljak meg futkossak.
2015. júl. 28. 13:43
 5/41 aikiboxer ***** válasza:
Bármelyiket tanulhatod a fentiek közül.
2015. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Szerintem a boksz, rövid távon az a leghasznosabb, de szánj rá egy 5 évet.
2015. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
47%

Box - Legjobb kéztechnika

Birkózás - Legjobb földtechnika

Teakwondo - Legjobb lábtechnika


Én ezt a hármat ajánlom.

2015. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

28%


Van akkora barom aki egyszerre eljár 3 helyre és 3X perkálni fog az edzőknek? Csak hogy az egyik erre tanítsa meg a másik meg arra?

2015. aug. 3. 20:34
 9/41 anonim ***** válasza:
47%

Hiába tartod baromságnak, a 28%-os válaszoló jól írta!


Lehet más felosztásban is tanulni, de az soha nem lesz ilyen jó. Egy thai box-os, vagy savate-s soha nem fog tudni úgy rúgni, mint egy taekwondoo-s, vagy úgy ütni, mint egy boxoló. Az egyetlen ahol olyan szinten ütsz mint egy boxoló, az a Zipota, de az Magyarországon nincsen.


Enélkül a 3 nélkül viszont nem fog menni. Ha több támadó esetében is verekedni akarsz, akkor vagy mindháromban (kéz-, láb-, test-/földharc) jónak kell lenned, vagy pedig megvernek. És NINCS más lehetőség/alternatíva/felosztás/akármimásszinonima! Több támadó ellen vagy mindháromban jó vagy, vagy vesztesz!


Az egyedüli kibúvó a Zipota+birkózás lenne, de mint mondtam, az Magyarországon nem lehetséges.


!Kamlyn - 53/F!

2015. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 aikiboxer ***** válasza:
100%
Nahát! Egyetértek Kamlyn Mesterrel! :)
2015. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!