Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék elkezdeni egy küzdősportot, ehhez szeretnék hozzáértő segítséget. Olyanra gondolok, ami igazán erőteljes, ha megtámadnak az utcán, hatásosan meg tudom védeni magam. De nem ez lenne a fő szempont, űzni akarok egy olyen sportot, ami öfegyelmet, kontrollt tanít, és erősség tesz. Szeretnék megtanulni dobásokat, rúgásokat, ütéseket. Nem igazán értek a küzdősportokhoz, harcművészetekhez, de régóta vonz, és régóta gondolkozom rajta, hogy mit is szeretnék pontosan.


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. aug. 15. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Ha meg szeretnéd védeni magad vegyél paprikasparyt vagy egy pisztolyt.


Önfegyelmet, kontrollt nem egy küzdősport fog megtanítani neked. Belülről kell jönnie és nem tudhatjuk, hogy te mivel tudnád elérni.


Szeretnél ütni rúgni dobni, tehát kb mindet. Én régbben azt csináltam, hogy ejártam elég sok féle edzésre, ahol jó volt a társaság és értelmesek voltak az edzők + úgy éreztem hogy illik hozzám a sport mozgásrendszere meg fogékony vagyok rá, azt a sporot választottam. Hajrá.

2015. aug. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Amit én ajanlanék az box+szabad fogású birkózás vagy ju jitsu.

Szerintem ez jo kombináció ha ütni meg dobálni akarsz, ha a rúgás is nagyon fontos neked amit szerintem egy utcai verekedésben nem fogsz használni akkor box helyett thai box.

Ha meg ezek nem szimpatikusak akkor menj valami kung fu ágazatra aztán ott lehet jatszani az onvedelmet.

2015. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Thaibox es kravmaga !!! En mindketott csinalom es ugyanez az irányultságom , verekedes resze a thaibox , utes rugas terdeles konyok hasonlon. A krav maga egy onvedelmi rendszer dobasok rovid hasznos kombók , keses tamadasok kivedese , mindenfele. En ezt ajanlom , de vigyagyazz mert a 2 eltér , a thaboxban 1 ellenfelre koncentralsz a kravmaga alapja meg hogy minden egyes utes utan korulnezel hogy hol van vagy van e meg támado. Orulok ha segithettem :)
2015. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!