Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ez a két harcmodor a következő...

Ez a két harcmodor a következőképpen tanulva mennyire tesz hatásos bunyóssá? (Elnézést a hülye fogalmazásért! )

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogy 2 évig boxolnék.

Tehát a box lenne a fő irányvonal, ő lenne a fő harcmodorom. Utána pedig elkezdenék Thaiboxolni (Muay Thai).


Nem versenyzésre szánnám.

Hanem arra ha mondjuk valaki vagy valakik megtámadnának, tehát bunyóra. Megvédeni magam, másokat. Nem a versenyzés a célom. Azt ne mtudom, hogy Budapesten melyik a legjobb boxterem (örülnék a tippeknek), de azt tudom hogy a Muay Thai-t legjobban a Re Gym oktatja és ott van heti 6 edzés. Az egyik ottani srác mondta.


2015. aug. 21. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Birkózás. Nem Muay Thai. A thai box nagyon agresszív embereknek való. Ráadásul az utcára a birkózás jobb.

És boxolni mehetsz a Flórián téri Gyildába.

2015. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Utcára pont hogy nem jó a birkózás. Ki a fene akar farmerben, a földön fetrengeni? Pláne, ha ketten támadnak meg. Amíg az egyiket földre viszed, addig a másik mit fog csinálni? Nézi vagy széttapossa a fejedet? Na ugye... 1v1-ben, verseny szinten nagyon hatásos a birkózás, a hétköznapi életben nem.


Jó ez amit írtál kérdező. De igazából AKÁRMILYEN küzdősporttal előrébb vagy mint a semmivel.

2015. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én a Muay Thai-ban jobban hiszek mint a Birkózásban.

Nem egy olyan Muay Thai meccset láttam ahol elég volt egy könyök és az ellenfél elájult. És aki azzal jönne, hogy az utcán a könyök nem fog beválni arra ezt mondom:


A profi sportoló a profi sportolón be tudja vetni ezt technikát? De mondjuk ha én évekig járok az edzésekre akkor valószínűleg egy olyan emberen aki nem küzdő sportol nem fogom tudni bevetni? Mert jó teszem fel farmerben nem fogok tudni úgy rúgni mint más, nyúlékony nadrágban.



Amúgy a második válaszolónak igaza van.

Ki fog farmerben a kemény aszfalton hemperegni?

2015. aug. 21. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
hogy mennyire leszel hatékony vele az a jövő zenéje,de a terv az logikus és lehet eredményes.
2015. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 aikiboxer ***** válasza:

Jó a terv, de a birkózás terv még jobb.


Ami rúgás utcára kell, azt megtanulod némi keresztedzéssel, felesleges emiatt thai boxolni. Thai boxon csak visszafejlődik a kéztechnikád amit boxon összeszedtél.


Viszont testharcot nem fogsz egyiken se tanulni. Az utcai bunyók döntő többsége eleve testharccal kezdődik (lökdösődés, dulakodás), és jelentős részük ezzel is fejeződik be. A birkózók fölénye óriási.

2015. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az utcai bunyók döntő többsége eleve testharccal kezdődik (lökdösődés, dulakodás), és jelentős részük ezzel is fejeződik be. Lehet. Bár az nem harc ami így kezdődik, ezt csak a Disco patkányok és a kis menők csinálják.



Hát ha Való Világos karakterekkel kell harcolnom az utcán akkor nem aggódok (ugyanis ott divat a Tai Chi-s lökdösődés és akkor a Tai Chi-t nézik le ami ugyanez). De az aki lökdösődik az nem is ért a harchoz. Csak lökdösnek, kva anyádoznak és ennyi.


Birkózás?

Aszfalton vagy a kocsi tetején guruljak a sráccal?

Na meg ha ketten vannak mit sem ér az, ha az egyiket leszorítom, a másik meg elkezd ütni.


Sok Muay Thai harcos egészíti ki a Muay Thai edzését boxszal. Úgyhogy nem hiszem hogy visszafejlődne a technika. Ha a lábtechnikát nem is lehet alkalmazni a farmer miatt a könyököt igen és az elég hatásos. És megkockáztatom azt is, hogy ha nem farmerban vagyok akkor egy combrúgás vagy térdelés is bevethető.

2015. aug. 21. 18:47
 7/10 kovpet ***** válasza:

"De az aki lökdösődik az nem is ért a harchoz."


Miért, szerinted az utcán Chuck Norris támad meg fél liter bor áráért vagy egy cigiért?

Ha meg tényleg valami képzettbe futsz bele, akkor neked lőttek amúgy is.


Szerintem is, boksz, majd valami testharc és pluszban mondjuk krav-maga a piszkos trükkök meg a taktika meg a szimulált stressz miatt.

2015. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nézd ha valaki odajön hozzám, hogy adjak pénzt neki én adok. Mindig is adtam, nem kell ehhez megtámadni. :) Jószívű vagyok.



"Szerintem is, boksz, majd valami testharc és pluszban mondjuk krav-maga a piszkos trükkök meg a taktika meg a szimulált stressz miatt."


Én is azt mondtam, hogy box-szal kezdek meg persze Muay Thai-al. Ha már testharc akkor a Judo jöhet csak szóba. Mert ott jó és gyors fogások vannak amikkel lehet törni vagy feszíteni. De nem a birkózás, mert mondja már meg ki az aki a kemény aszfalton majd bukfencezni fog meg fetrengeni, hogy leszorítsa az ellenfelet? Jó ha a birkózásban vannak fojtások és törések akkor szóba jöhet de már felnőtt vagyok, úgyhogy nem tudom mennyire lenen aktuális. De én az állóharcra specializálódnék elsősorban így a kezdetek kezdetén.


Na és jó is, hogy felhoztad a Krav-ot.

Helyette mondjuk én Defendo-t mondanék mert a civil Krav az nem ér semmit azt hangoztatják mindenütt. Tehát vagy Judo vagy Defendo. Melyik lenne jobb? Ha szakértők olvasnak szívesen veszem a válaszokat!

2015. aug. 22. 15:59
 9/10 kovpet ***** válasza:

"De én az állóharcra specializálódnék elsősorban így a kezdetek kezdetén."


Senki sem jókedvéből megy a földre :)


"mert a civil Krav az nem ér semmit azt hangoztatják mindenütt"


Ja, hogy hallottad valahol. Akkor biztos így van, az interneten és a tévében minden igaz, amit mondanak :)

2015. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük mindenesetre a véleményedet. :)

Már eldöntöttem mi lesz és hogy.


Már csak a Defendo vagy Judo közt kell döntenem.

2015. aug. 22. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!