Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik harcművészet nem csak...

Melyik harcművészet nem csak lehúzás? Melyiket érdemes igazán elkezdeni?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy rengeteg harcművészeti oktatás az országban szinte semmit sem ér a gyakorlatban, még hosszabb távon sem. De biztosan vannak kivételek is. Mik azok? Nem akarom magam hiú ábrándokba ringatni, pl. már a ninjutsu-ról is lemondtam (szerencsére), vagy a wing tsun-ról (Ezek elég drágák ahhoz képest, hogy nem valami jók). Olyan keresek, amit nem reklámoznak agyon (mert ott már valami bűzlik), de mégis jó. Pl. amelyik városban élek, ott van wing CHUN oktatás, sokan dícsérik; még csak honlapjuk sincs, de rengetegen járnak (jó bornak nem kell reklám :) ).


Minden tiszteletem az összes küzdősportot űzőnek! Tudom, hogy most sokan azt fogjátok mondani, hogy inkább boxoljak vagy hasonló, de az nem az én műfajom :) Egyébként sem élek annyira veszélyes környéken, szinte ki se mozdulok otthonról, úgyhogy tudok várni arra, hogy gyakorlatban is használható legyen valami :) De azért ne legyen aikido vagy tai chi :D


Szóval mit ajánlotok?



2015. aug. 25. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Látom már pár napja hogy kínlódsz itt és mindig ugyanoda akar kilyukadni az összes kérdésed,vagyis a-Hogyan lehet megtanulni bunyózni,bunyó nélkül?-dologhoz.Sajnos ezt még nem találták fel.De ha találnál is ilyen harcművészeti edzést ahol értékelhető tudást tudnál felszedni,akkor az azt jelenté,hogy azon az edzésen van bunyó kesztyűben fogvédőben így ugyanott lennél mint egy küzdősporttal.Ez a boxhoz veszélyes környék kell is mi?A box kétszáz éve az úriemberek arisztokraták sportja volt és passzióból ütötték egymást jégerfelsőben.Nem pedig azért mert "önvédelmi" tudásra áhítoztak.Hanem azért mert az ökölharc egy jó megmérettetés két férfi közt.Amit ajánlok neked az az,hogy mondj le erről az egészről,nem neked való.Inkább menj le konditerembe,vagy atlétika edzésre bármi másra.
2015. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

,,Látom már pár napja hogy kínlódsz itt "


Ez nem igaz. Nem gondoltál rá esetleg, hogy talán nem mindenkit a box érdekel?


,,Amit ajánlok neked az az,hogy mondj le erről az egészről,nem neked való."


Ezt nem Te fogod eldönteni :) Elég lett volna, ha egy NORMÁLIS, segítő választ írsz. Nem muszáj írni minden kérdéshez, és nem kell lealázni a másikat. Én sem teszem ezt. Javaslom, változtass a hozzáállásodon!

2015. aug. 25. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Wing Chun-t akkor, nézd meg van-e sparring!
2015. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aikiboxer ***** válasza:
Miért nem nézed meg az aikidót? Hatékonynak nem hatékony, de legalább szép.
2015. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy hatékony önvédelmi stílust akarsz tanulni (amit szükség esetén tudsz használni élesben is) vagy inkább a mozgás szépségéért csinálnád az egészet? Ha az előbbi, akkor válassz olyan stílust, ami már bizonyított (pl. boksz, MMA, thai boksz, savate, birkózás stb.), ha az utóbbi, akkor meg teljesen mindegy, menj el pár edzésre, nézz Youtube-os videókat és az alapján válassz egy szimpatikus stílust, amit tanítanak a közeledben.
2015. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fúú szegény kérdező, vérszemet kap lassan, de igazat mondanak az előttem szólók! Ha már minden képpen harcművészet, akkor a Wing Chun, De vannak jobbfajta Jiu jutsu edzések is, de ritka!
2015. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként a Wing Chun edzések jobb időpontban is vannak :) Sok ju jitsu edzés üti az énekkart (amiért már kreditet is kapok, nem mondok le róla), és van péntek este is, amikor már hazamennék...Ok tudom, nem olyan nagy kizáró okok ezek, de fontosak (nekem).
2015. aug. 26. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Személyes problémám a wingtsu és társaival, hogy nem birom idegekkel a formagyakorlatokat.
2015. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Taekwondo
2016. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!