Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thay Won Do (azt hiszem ez...

Thay Won Do (azt hiszem ez egy sparring alapú harcművészet amely az ökölvívás, a karate és a judo egyvelege, ki ksmeri, ki űzi és egyáltalán érdemes ezt művelni? ) utcai harc, önvédelem és versengés a célom?

Figyelt kérdés
[link]
2015. jún. 19. 13:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

FULL-CONTACT, összetett (MMA) stílus, átfogó technikai készlettel, ido nélküli küzdelmekkel.


Közelebbrol:

Full-contact szemléletével, számos tradícionális stílus technikai készletének birtokában, sokszínu harcmodort tesz lehetové. Összetettsége révén az egyéni erosségekre alapozva bontakoztatja ki a hozzáillo küzdelmi felfogást. Nem alkalmaz - számos tradícionális irányzattal szemben - elképzelt ellenfél elleni (kata) gyakorlatokat, a hangsúlyt (rengeteg idot és energiát) inkább a valódi küzdelmekre fordítja. Nem versenyorientált, így kortól és nemtol függetlenül uzheto, bár versenyzési lehetoségek is biztosítottak különbözo szabályrendszerekben. Hatékonysága a jó hangulatú, változatos edzéseken folytatott kemény munka eredménye. A Karate, a Judo, a Savate technikáit ötvözi és formálja egy kerek egésszé.


Technikái:

Kéz: Az ökölvívás technikáit használja, ezenkívül fordulásos, ugró fordulásos

ütéseket, illetve a karate és könyökütést. Láb: A karatéban ismert összes rúgást használja (talaj és ugró rúgásokat is), de küzdelem közben a cél a hatékonyság. Egyéb: judo dobások, fojtások, törések, feszítések, lökések, lábfogások.

A stílus magasabb övfokozatnál önvédelmet, fegyveres elleni önvédelmet is tanít. (Ju-jitsu, Aikido)


A Thaywondo -tól kapsz:

Hiteles magabiztosságot, küzdoszellemet, bátorságot, akaraterot, állóképességet, önbizalmat, hitet, erosítéssel végzett erot (nyers ero), gyorsaságot, lazaságot, rugalmasságot, egyensúlyérzéket, üto, rugó és tartó erot, térérzékelést, koncentráló-képességet.


Thaywondo erossége:

Mindenféle üto-, rugó-, dobó technikában való jártasság összessége adja. Magas fokú állóképesség kifejlesztés (ido nélküli küzdelmek, kifulladásig, kiütésig). A technikák megértése, használata (nem a monoton kivitelezés). A türelem és ésszeruség a küzdelemben (nem a másik minél hamarabbi letámadása).

2015. jún. 19. 15:46
 2/11 anonim ***** válasza:
jajajjaja jó
2015. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aikiboxer ***** válasza:

Jó az ötlet, és szimpatikus az edző srác akit belinkeltél. És jók a versenyeredményei is.


Egyetlen észrevétel, hogy az edzésvideón sok a kalimpálás.

2015. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Én egy évig csináltam van belőle egy sárga övem. Gyanítom olvashattad az egyik válaszomban is ahol megemlítettem...


Ez egy küzdősport, köze nincs egy igazi harcművészethez.

Készülj fel, hogy lehet, hogy lehet nagyon megfognak verni ott. Én is kedveltem Béla edzőt, mert nagyon jó fej volt, illetve Kapszulát (a másik edzőmet) De jártak oda akkora paraszt, bunkók is, hogy az valami hihetetlen.

Lehet azóta megszabadultak tőlük, de áhh...

A mozgása nem a legjobb, és hihetetlenül sérülés veszélyes, hiányzik a filozófia ami felkészít mentálisan arra hogy ringbe lépj és ne félj egy pofontól.

Persze ha csinálod vagy öt évig biztos te leszel a terminátor.

Szerintem ne csináld!

Keres egy normális krav maga / ju jitsu edzést ahol van rendszeres sparring heti egyszer egy kis testharc (ne olyat mint én legutóbb); utcára sokkal jobban jársz mint, és azon is van minden. Persze ha mma akkor ez.


Na, mind 1.

Te tudod mit szeretnél. Én nem tanultam meg ettől verekedni csak a strapát kicsit jobban bírom.


Sok sikert! :)

2015. jún. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, benne lehet a pakliban, hogy eltörik az orrod. De ez minden küzdősportban ott van. Kivéve a női önvédelem edzéseken, de ott aligha tanulsz használható dolgot.
2015. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 aikiboxer ***** válasza:
68%
Normális edzésen véletlen balesetnek számít az orrtörés, nincs benne a pakliban.
2015. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én évekig (négy-öt) thay won doztam, és nagyon is érdemes, mind utcai harcra, mind önvédelemre (még ha nem is ez a fő profilja, de nekem - lányként - bőven adott elég önbizalmat ahhoz, hogy néha úgy érezzem, hogy várom, hogy mikor támad már meg valaki, hogy kipróbáljam magam...), és a verseny sem a fő célkitűzése, de vannak versenylehetőségek, úgyhogy én mindenképp ajánlom.


Amit az egyik korábbi válaszoló írt, abból pl. igaz az, hogy harcművészethez tényleg semmi köze, ezt kb. még ki is kérik maguknak (már ha különválasztjuk vagy szembeállítjuk a harcművészetet a küzdősporttal, akkor ez csakis küzdősport), a paraszt-bunkók is igaz sajnos (bár ma már én sem tudom, hogy mi van ott, de én is sok tahóval találkoztam anno), de hát nem ismerkedni kell odajárni, és az utcán sem válogatja meg az ember, h ki támadja meg, ezt érdemes észben tartani, az is biztos, hogy régen tényleg általánosnak volt nevezhető az orr- vagy bordatörés edzéseken, később már kevésbé, de én később megértettem és azóta is egyetértek azzal, hogy így lehet gyorsan önvédelmet tanulni, saját bőrön, én krav magáztam is kicsit utána jó pár helyen és unalmas volt a thay won do után, és az is igaz, amit írt a 4. hozzászóló, hogy az biztos, hogy a strapát jobban bírja az ember, de ne felejtsük el, hogy ez minden harcban konkrétan a fele a harcnak, hiszen nem csak adni kell tudni, hanem kapni is, és ez viszont olyan előny, ami azóta is minden területen jelen van az életemben, megtanulni pofonokat kapni, fájdalmat tűrni, szenvedni, megtanulni azt, hogy amikor azt érzed, hogy nem bírod tovább, akkor még kb. három-négyszer annyit bírsz, szóval nagyon is ajánlom mindenkinek és örökre hálás leszek annak a néhány év thay won donak, komolyan!


Mindenkinek ajánlom, komolyan, kortól és nemtől függetlenül!!! (és nem, nem vagyok fizetett alkalmazott ;)

2016. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
69%
Érdemes, csak sok védőfelszerelést vigyél magaddal ha lehet mert technika az ott nincs csak kocsmai bunyó. Addig verik a régiek az újakat amíg meg nem keményednek.Vagy el nem mennek maguktól.
2016. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dah válasza:

Régebben lehet, hogy így volt, de ez mára már nem igaz. 3 éve edzek Bélánál, mindenki segítőkész volt az elején.


Figyelünk egymásra, nem az a célunk, hogy leüssük a másikat, hanem az, hogy megtanuljuk a technikákat.


Mondjuk ha valaki úgy jön oda, hogy ő bizony itt mindenkinél jobb és le fog minket ütni, az ne csodálkozzon, ha kap egy párat...


Én mindenkinek ajánlom ezt a sportot, jó hangulatúak az edzések, és legalább életszerű szituációkat gyakorlunk.

2017. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dah válasza:
2017. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!