Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elsősorban olyan személyektől...

Elsősorban olyan személyektől kérdezem, akik rendszeresen futnak, akár versenyszerűen is például, olyan 4-5km távolságot. Hogyan kell ebben az esetben futás előtt jól bemelegíteni, hogy ellazulhassak és ez hány percig tartson?

Figyelt kérdés

2015. aug. 29. 13:24
 1/2 zyzygy válasza:

Szia


Én 5 évig középtávfutó voltam még 20 éves koromban, versenyszerűen sportoltam. Nálunk a bemelígítés kb olyan 40-45 perc volt, verseny előtt. Most is ki szoktam menni futni 5 km-eket kb olyan 20 percet melegítek előtte. Fentről lefelé haladj, nyak,váll,derék,lábak. Minél hidegebb van, annál több melegítés kell. Sok nyújtás a lábakra, nehogy meghúzodjon a comb vagy a vádli. Ha nem futsz mindennap, akkor is próbálj meg lazítani minden nap.

2015. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy a jó válaszoddal segítettél.

2015. aug. 31. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!