Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a tapasztalatotok a "felnőt...

Mi a tapasztalatotok a "felnőtt" roller/footbike/kickbike-ről?

Figyelt kérdés
szeretném ha leírnátok a tapasztalataitokat ezzel a sporteszközzel kapcsolatban és hogy hol,milyet,mennyiért érdemes venni-inkább országúti példányra gondoltam-és esetleg azt is,ahol előtte ki tudnám próbálni (nem 1 körre gondoltam :)))
2010. márc. 11. 16:18
 1/5 anonim válasza:
Tavaly nyár elején kezdtem felnőtt rollerezni és nagyon megszerettem. A futástól már fájtak a térdeim, azonban ez a sporteszköz teljesen orvosolja ezt a problémát. Külföldön térd és bokasérülésből lábadozó sportolókat rehabilitálnak vele, annyira kíméletes az izületekhez. Az izmokhoz viszont messze nem az. Ha tempósan haladsz, akkor keményen kell dolgozni rajta. A tempósan alatt olyan tempót értek amivel 10 átlagos utcai kerékpárosból 8-nál gyorsabb vagyok. Érdemes megnézni a versenyszerűen kickbike-ozók lábát. A láb minden izmát megmozgatja, mert a két láb eltérő izmait terheli ez a mozgásforma. Olyan mintha egyszerre futnál és kerékpároznál. A lábakat menet közben cserélni kell, mert a támasztó láb hamarabb elfárad, mint a hajtó láb. A megfelelő technika elsajátításával a hát és a has izmait is remekül megmozgatja ez a sporteszköz. Az első felnőtt rollerem egy használt német darab volt, aminek 2 hónappal azután, hogy megvettem eltörött a váza. Nagyon fontos a megfelelő szilárdságú váz és a jó fékek, ha komolyabb lejtőkön is használni akarod. A beszerezhető gépek skálája az olcsó noname-től a csúcsminőséget jelentő Kickbike márkáig terjed. A legszélesebb paletta a Kickbike márkából érhető el, ez a sporteszköz és egyben a sportág megalkotójának a cége és folyamatosan fejlesztik a rollereket, illetve tesztelik a vázak szilárdságát. A Sport G4 modellt 105 ezer forintért kínálják, ami tökéletes országúti járgány. A sportágról és magáról a mozgásformáról sok infot olvashatsz a www.kickbike.hu oldalon.
2010. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
105.000 Ft??!! Ennyiért egy qrvayo, használt japán robogót lehet venni, ember!!
2011. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Scooter Hun válasza:

Nálam már tárcsafékes (elől 20" míg hátul 16" kerekekkel) tud a kedves érdeklődő professzionáli rollert (150kg terheléssel) rendelni a scooter.hun@gmail.com címen. Természetesen van 28-20", 26-20", 16-12", 12-12" kerék mérettel is roller. Hazai készletről azonnal elvihető, de rendelés alapján (ha épp nem felelne meg az aktuális kerékméret és színválszték) max. 1,5 hét alatt be tudom hozni az országba. A megadott e-mail címen tudok fogadni ajánlat kéréseket, s az alapján el tudom küldeni az ajánlatot típus, kerékmret, terhelhetőség, kormány magasság állíthatóság, stb. alapján, természetesen a komplettszínválasztékkal.

Üdv.:

scooter.hun@gmail.com

2011. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Scooter Hun válasza:

Bocsánat, az előbb lemaradt a 16-20" kerékmérettel rendelkező tárcsafékes profi felnőtt roller ára > 69.000 Ft. Ugyanezt a típust meg lehet rendeli Tektro "V"-fékekkel is 4-féle színben, aminek az ára "csak" 59.000 Ft-ért. Mindkét változat ebben a kategóriában messze veri a versenytársakat.

Üdv.:

scooter.hun@gmail.com

2011. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Scooter Hun válasza:

A 20-16" kerékmérettel rendelkező tárcsafékes profi felnőtt rollerhez még annyi, hogy aluminium vázas, aluminium kormányal, aluminium abroncsokkal, sőt az első abroncs dupla falú aluminium, ill. a fékkarok is aluminiumból vannak. A grip anatómiai markolattal van ellátva. A tárcsafékes változat is csúcsminőségű Tektro tárcsafékkel van ellátva. A kormány magassága 96 - 102cm között állítható.

Egyéb kérdésekre állok a rendelkezésére.

scooter.hun@gmail.com

2011. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!